Rozbit...,či nerozbit....?

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Napadla ma jedna otazka...Existuje nejaky postup ak v stojacom zaparkovanom aute v horučave uvidite psa/ine zviera,nebodaj dieta ? Mozete podla vlastneho uvaženia a vlastnym rozhodnutim rozbit okno?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa oco13 »

Rudi - psa, mačku určite ano , pri človeku zaúradujú pochybnosti nad zmyslom takéhoto činu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa fzubaty »

Hovorim. Chory oot.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj ja ťa mám rád, ale nie až tak aby som ťa zachraňoval. :pa:
Tu to máš https://www.seredonline.sk/2023/08/18/t ... ezastavil/
A ja som cct lebo vám nastavím zrkadlo??? :pusa:
Ešte pre istotu citácia pre tých čo sa im nechce čítať
Vodič kamiónu ihneď po náraze zalarmoval všetky záchranné zložky. Ani jeden z okoloidúcich vodičov nezastavil ani iným spôsobom nepomohol, a to ani vtedy, keď na kraji cesty čakalo na pomoc jedno so zranených detí.
Rudi stačí to ako odpoveď ???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa makrela »

Áno môžeš , a zároveň treba volať VB
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...oco...,ty si jak nemota !!! Ja o voze,ty o koze !!! O čom to splietaš ? Zadal som konkretnu otazku,drbneš sem autonehodu!!! Aky to ma suvis ? Ja by som samozrejme zastal,mam to v krvi,oblečiem vestu,ani trojuholnik by som nevystavil/nebol by čas/,chlapca prehodil za svodidla /nie do auta !!!/ a šiel pozriet tych nestastnikov.Ak by som nasiel v priekope teba prikryteho bicyglom,tiez zastavim,aby som sa presvedčil,či ta zrazilo auto,alebo sa vracias z miestnej krčmy z pohostenia.V prvom pripade ti pomozem,v druhom ta kopnem do hlavy a so slovami...Ty hajzel ožraty,stracam s tebou len čas...!!! A že nikto nezastavil ???ˇTy sa tomu divis ? Ja teda nie...Lahostajnost voči inym je tak obrovska v nasich končinach,ze ma uz nič nedokaze prekvapit...V Nemecku velmi často finguju dopravnu nehodu , zakrvaveneho manekyna posadia do auta,alebo ho opru o blatnik,vsade su namontovane kamery.Kusok dalej su ukryti policajti.Niektori zastavia,niektori len pribrzdia,niektori ani jedno ani druhe...Je len jedna pokuta ...300 ečiek a 5 bodov minus./berie sa to ako jeden z najvaznejsich priestupkov/
Nepomože vyhovorka...bojim sa krvi...,neznasam krv,mozem omdliet...,mam na sebe oblek,ponahlam na poradu...,ja som podčas cesty volal zachranku/dostal plusovu pokutu za mobil/...itd.Milion vyhovoriek,len aby sa zbavil vlastnej zodpovednosti.Volakedy sa to narazovo robilo aj u nas.Prestali s tym.Zo 100 šoferov zastavilo 19.Bola to taka hanba,ze sa pomali hanbili uverejnit aj vysledky.Osveta nulova,zakon o povinnosi len aby bol zakon na papieri,postih minimalny a tak sa vlastne vytvoril tzv,hyenizmus,ked jedinou nasou povinnostou je si pomalou jazdou popri nehode vytvorit si aspon selfičko s obetami nehody...
A pritom by stačilo tak malo,obnovit kontroly,pokutovat prisne,pritom pochytat ožranov a tych bez vodičakov.Ze nie vsetkych ? Za dva dni takejto akcie by naplnili kasu ajajaaaaaj....Tolko k tebe...oco.K makrelovi sa vyjadrim neskor /cele zle/,musim dokončit fazulovicu/...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa oco13 »

Aky to ma suvis
Taký , že ludia sú zlí a preto ich netreba zachraňovať aby mohli páchať ďalšie zlo. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ano ty debil. Nikto nezastavi, tak ani ty! Nadavas na ostatmych sam si este vacsi debil.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa oco13 »

Samozrejme ja som ten najhorší , lebo ja by som ani len nešiel okolo (som lakomý kúpiť znamku) :300f:
Celý čas tu píšem, že nikomu nejdem príkladom, ale zubková víla číta ako naši politici - čo sa babe chcelo, to sa babe snilo. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa fzubaty »

Nie. Mne sa nic nesniva.

To ze si debil je jasne. Dokedy nebol internet, vedela to iba tvoja rodina.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa oco13 »

A je veľmi dobre, že teraz si si vedomý toho, že ma kedykoľvek môžeš stretnúť na ceste. A čo sa dá čakať od debila :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...Vaša debata ma začina nasierat...fakt...
makrela...nerob to,doporučujem takyto postup...V pripade,ze uvidis nejake zviera v aute,počkaj zo 10-15 minut,dobre sa porozhliadni,/majitel si mohol len odskočit na wecko/,obid aftak,či ma otvorene,alebo pootvorene okna,vyskušaj dvere.Ak sa majitel neukaze do polhodiny,volaj nie policiu,ale hasičov/maju bohate skusenosti s odchytom aj zamkami,maju aj prepravky na prevoz/.
.Okno nemozes rozbit a to z jednoducheho dovodu...Ak by si rozbil okno a majitel si fakt len odskočil,moze ta obvinit z poskodzovania cudzej veci...
U deti je to ina zalezitost.Tam počkam max.10 minut,privolam si svedka/svedkov,pozriem,či su v okoli kamery /ako dokaz/,privolam vsetky zachranne zlozky a okno vymlatim...,dieta vytiahnem a snazim sa ho polozit do tiena...
suchosp
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09.11.2015 11:56
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa suchosp »

Ahoj, já si myslím, že pokud vidíš zvíře, které se v tom autě trápí a viditelně není v pohodě, tak rozbít. Přecijen je šance, že na něj páníček zapomněl nebo se něco po cestě stalo tak, že se pro to zvíře nemohl vrátit. Pak je ale druhá otázka, že vám to ten člověk může dát pěkne sežrat a obvinit z vandalismu atd.

Ve výsledku je to na Vás, pokud je vám morál více, tak bych určitě zasáhl. :3dcline:
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbit...,či nerozbit....?

Príspevok od používateľa makrela »

Zvierací ombudsman radí ako zakročiť
Ak uvidíte v rozhorúčenom aute psa alebo iné zviera ako prvé musíte nájsť majiteľa. Ak to nebude možné, musíte kontaktovať políciu. Ak je zviera vo viditeľne zlom stave treba ohľaduplne rozbiť okno auta (aby ste neublížili sebe alebo zvieraťu) a dostať zviera z auta von. Prvá pomoc pre postihnuté zviera pozostáva z ochladenia labiek, podanie tekutín a premiestnenie zvieraťa do tieňa. Zviera však nikdy nepolievajte studenou vodou, to môže spôsobiť šok. V kritických stavoch je potrebné zavolať veterinára.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných