Rúška v aute...

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ak pracujes kdekolvek kde nie si sam tak pracujes v podstate s chorymi, ak budes pouzivat respirator dajme tomu ffp3 s najvyssim stupnom ochrany tak zaroven chranis aj ostatnych kedze nenakazis seba. Da sa to aj tak vidiet?
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ak pracujem kdekolvek kde nie som sam a mam najkvalitnejsi respirator FFP3 a je sanca ze som pozitivne infikovany, sirim nakazu medzi vsetkych. Vravim, v labaku maju vsetci adekvatnu ochranu, tym padom sa kazdy chrani a mozu sa vsetci pokojne pohybovat aj v prostredi s nakazou (co sa casto aj predpoklada). V labaku sa neriesi ci je prostredie infikovane alebo nie, vzdy sa pracuje tak akoby infikovane bolo.
Na verejnosti a v obchodoch nema kazdy respirator a navyse ak chceme ochranovat aj okolie, vzduch, tovar, zariadenie, tak je respirator nevhodny a viac posluzi paradoxne rusko...
Ako sa vsade spomina, spravajme sa tak, akoby vsetci okolo nas mali nakazu, a zaroven tak akoby sme my sami boli nakazeny a aby sme svoju nakazu nesirili dalej. Kto sme a niesme skutocne nakazeny sa mozeme iba domnievat. Teda ak by som sa povazoval za choreho, nosit respirator ma doslova opacny ucinok!
rudolfo63
Príspevky: 9945
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...scendo...,ciastocne s Tebou suhlasim,nie kazdy ma pristup k dobrym maskam a podla dnesneho vyhlasenia ani mat nebude,nakolko vsetky budu urcene len pre odbornikoff...Vela ludi nevie sit a ani nema tu moznost,preto vyuziju internet...Moj prĂ­spevok smeroval hlavne k tomu,aby si dali pozor pri vybere,polovicka tych rusok nema ziadny zmysel...Zaroven si dovolim poznamku,mimo sutaz...Pozeral som rusky od sukromnikov na bazos.sk....hyenizmus nepozna hranic...doslovne...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

A s cim konkretne nesuhlasis? ak sa teda mozem spytat?

A k tomu hyenizmu sa nevyjadrujem, dufam v karmu a bozie mlyny.

K tym ruskam este tolko, kto nevie sit, nevie si rusko zaobstarat, hovorilo sa ze vsetko je lepsie ako nic, teda pouzijem, sal, nakrcnik, satku, nieco cim prekryjem usta a nos, to splni ucel rovnako ako doma site rusko, a ako si pisal, aj tie jednorazove ale aj specialne profesionalne ruska su ucinne len tak ako ucinne su pouzivane. Ak si pozries akekolvek instrukcie k ruskam, ako ich nasadzovat, ako ich napravovat na tvari, ako ich davat dole a zneskodnovat... Ja ani neviem ci to niekto tak naozaj robi... Ved si len pozri tlacovku, ci "odbornikov" v telke, ako maju rusku nasadenu, ako nesedi na tvari a ako je pri nose volna, ako sa jej neustale dotykaju rukami a napravaju si ju kazdu chvilu, proste jej ucinok nieje zdaleka idealny, ale ako som pisal, riziko ktore tu je aj s ruskom, je stale o nieco nizsie ako by bolo bez rusok....
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ako je to legislativne? Rusko v aute ano alebo nie. Nikde som sa to nedopatral, je len dane ze na verejnosti. Osobne ja si ho inak v aute skladam...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len dosť prúser je , že ak mám rúško v aute nielen na hube ale aj na nose - tak sa mi rosia okuliare a šoférovanie je skoro nemožné. Ja viem mám si dať nahodiť dioptrické čelné sklo. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

autolaik napísal:Ako je to legislativne? Rusko v aute ano alebo nie. Nikde som sa to nedopatral, je len dane ze na verejnosti. Osobne ja si ho inak v aute skladam...
Momentálne rúško nepoužívam ani na verejnosti. Vo Švédsku som symbol epidémie, rúško značí si infikovaný.
A rosí sa mi optika.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Kvoli zaroseniu optiky som sa strepal z bicykla.... uz som mudrejsi, nos si nechavam volny...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jojo bike, rusko a brile, jedine dole z nosa...ale budu skaredo kukat po tebe :-\

este jednu vynimku by som dal fyzikalno-geneticku, jeden ujo v kauflande ho mal taky neurocny, ze proste musel ho mat von chudak :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

autolaik napísal:Ako je to legislativne? Rusko v aute ano alebo nie. Nikde som sa to nedopatral, je len dane ze na verejnosti. Osobne ja si ho inak v aute skladam...
Hovorkyňa úradu Dáša Račková v odpovedi na našu otázku pripustila, že pri plnení opatrenia ÚVZ sa zohľadňujú konkrétne okolnosti. „Ak sa v aute môžem nakaziť od spolucestujúceho alebo spolucestujúci odo mňa, pre ochranu zdravia je vhodné používať tvárové rúško. Ak osoba cestuje vozidlom sama, no používa ho viacero osôb, pre ochranu zdravia je rovnako vhodné používať tvárové rúško. Ak osoba využíva automobil zväčša sama a nepoužíva ho viacero osôb, nie je nutné striktne dodržiavať uvedené opatrenie. Pri vystúpení z auta je však potrebné tvárové rúško si nasadiť,“ uviedla tri typické situácie.

https://www.bratislavskenoviny.sk/koron ... ePIWJqjnzE
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

v aute to nepouzivam to je blbost, ked idem von tak vacsinou pouzivam motokarovu kuklu ktoru su prevleciem iba na nos a usta. A dnes som sa bol bike-ovat a mimo obce ked som uz bol a kde neboli ludia som si ju z ust a nosa daval dole lebo pod tou latkou sa mi v nose kazdu chvilu sople tvorili a horsie sa cez to dycha
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

ruska v aute je zbytocna, lebo ak mas kabin filter, samozrejme *zavrete okna !* .
tie priplatkove s uhlim ci aj s pm2,5.... tak to 100x lepsie jak handra na hube.
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní