Smrteľná nehoda , čo si o tom myslíte ?

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Smrteľná nehoda , čo si o tom myslíte ?

Príspevok od používateľa laco1871 »

Dávam do pozornosti ťažkú nehodu pri Ilave.

https://www1.pluska.sk/krimi/prave-tera ... aign=hp990

Keďže medzi foristami tohto fora su väčšinou skusení vodiči s najazdenými viac stotisic km ,
prosil by som o názory na pričiny takychto nehod
a odporúčania menej skuseným vodičom
aby sa takých zlyhaní vyvarovali.

Laco.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Myslim, že aj ja sa možem zaradiť medzi skusených vodičov s najazdenými viac stotisic km, vodičsky preukaz mam od r. 1990

Skorej by mi ho nedali aj tak, lebo VP davaju od 18 r. :d :D

Povedal by som, že vodič by mal PRISPOSOBIŤ jazdu stavu a povahe vozovky , tak ako to hovorí vyhlaáška ... :coffe:

Nič zložité na tom nie je.

V tomto prípade platí rovnica
rýchlosť vozidla na ceste + miera šmyku + vektor zotrvačnej sily = možnosť ovládania smeru jazdy vozidla

Ja by som vypichol člen rovnice č.1 a síce RÝCHLOSŤ na klzkom povrchu...

U skuseneho vodiča rozhoduje PUD SEBAZACHOVY aký rychl.stupeň si dovolí zaradiť
a všeobecne povedané počas kalamitneho stavu su rýchl.stupne IV, V a VI jednoducho ZAKAZANÉ

To znamená na šmykľavom povrchu je bezpečná rýchlosť jazdy maxxx.60 km/h

:b: :3020: :-\
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to vždy desivé,je mi ľúto všetkých ktorý práve zažívajú stratu svojich blízkych.Zo situácie ide iba hádať príčina,v tom zmysel nie je.Jediné k čomu vidím zmysel sa vyjadriť,je to čo každý a denne vidí na cestách,a žiaľ úplne rovnako aj za velmi nepriaznivých poveternostných situácií.Nemá zmysel byť slušný a zaobaľovať,ale čo idiotov za volantov človek vidí je desivé.Rýchlosť rýchlosť rýchlosť ! Vždy neprimeraná danej situácii.Počúvať tie kraviny na omluvu...nevidel som,oslnilo ma,bol tam ľad,zákruta vynášala a pod sprostosti.Nie slnko,nie ľad,nie klopenie zákruty,ty osobne si huj,a monumentálny,lebo slnko oslňuje každého,na ľade sa šmýkajú všetci aj ich vynáša v zákrutách.Tak prečo tam oni nebúrali ? Lahká odpoveď,nemajú v hlave nakadené,vedia a poznajú primeranosť.Nevieš,nevidíš..nejdeš,ak treba žiada si situácia,pôjdeš krokom aj na Veyrone,aj na tom tanku čo si si kúpil,lebo aj ty vidíš tých bláznov na ceste.Ale teraz si už aj ty nebezpečný pre každého čo má o tonu menej. VŽDY je príčina človek
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Laco vodičàk mam od septembra 1984, ale NIKDY V ŽIVOTE SOM NEPOVEDAL, ŽE SOM S K Ú S E N Ý VODIČ, pretože každou novou jazdou sa učíš novej situácii!!!!!
R. I. P. Mŕtvych nesúďme, nemáme na to právo, právo má to iba boh, a nikto sa tam, tam hore neberie určite dobrovoľne.
K tým kilometrom, ja mam najazdené necelých desať tisíc. V tomto roku od šiesteho januára. SK Škandinávia a späť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

trucker , koĺko x sa učíš novej situacii na ceste a zvladneš ju,

toĺko x maš naskok pred tými, ktorí sa neučia a nezvládajú..

V tom je pointa. A častokrat aj rozdiel medzi životom a smrťou :..:

Skúsenosti nenahradíš...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Keď je rýchlosť na daný stav vozovky vysoká spomalím, ak spomalenie nepomôže, zastavím vozidlo. Veľa dnesných vodičov sedelo v základnej škole na hodine fyziky a driemalo, prípadne mali osýpky, chrípkové prázdniny a učivo o pohybe telesa sa neučili. Ďaľšia kategória pacientov, prípadne už nebohých dostala vodičské opravnenie z ľútosti, pripadne po známosti a tomu zodpovedá stav na cestách štátov V4. Česko,Maďarsko,Poľsko,Slovensko krajiny bláznov, arogacia, c.h.rapúnstvo na cestach neohľaduplnosť, agresivita bežný jav, deje sa to v parlamentoch ,vo vládach takmer všade, prejdem za hranice bláznov V4 a kľud. Prečo?! A,B,D,FIN,DK,CH,NL,S,N to sú poznavácie značky štátov EU kde sa na cestách takmer na 100% dodržiavajú zákony. A policajti tam nikde zbytočne nebuzerujú, nemerajú rýchlosť na výjazde z dediny! Ale policajt = boh na ceste!
K tej konkrétnej nehode aa nebudem zbytočne rozpisovať, určite kombinácia rýchlosť, neposypaná cesta/ šiel o 15:30 v sobotu 26.1.19 po D1 od TT po Puchov, čistá tragédia!!! Dialnica neodhrnutá, neposypaná čistá katastrofa, takže nejaká bundeska to si viem predstaviť ako ju dispečer SSC dal včas posypať a odhrnúť! Veď to sneženie prišlo náhle, v máji a prekvapilo/ stav pneumatík a potom skúsenosť daného nebohého. Toto sa dalo čakať, veď od stredy hlásili sneženie na celom území. Poliaci už si v tomto s nami vytreli zadok! Náznak sneženia a solia ako besní!
Ale u nás sa šetrí na nespravnom mieste, preto už sa opakujem, vsetkých politikov od 89ho vyslúžilých, aj momentalne činných k hradnemu múru a dve rany pre vystrahu do budúcnosti, jednu do čela a druhú do tyla. Potom hádam nastane kľud a poriadok.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Neviem, či sa pamätáte pán Hlavatý, že raz keď som išiel k Vám z NR, tak som sa Vás opýtal, či viete, že do NZ vedie diaľnica? Lebo také stádo debilov som snáď ešte v živote nezažil, ako vtedy. Ja som si nepripadal, že stojím, ja som si pripadal, že na tej ceste cúvam a to som išiel svojich 92km/h. Toľko bláznov ma predbiehalo, že som si pripadal, ako na pretekárskom okruhu. Jeden ma ofúkol tak, že som si ani nevšimol akej značky mal auto. Minimálne 200km/h išiel. No a potom takíto ak ich namerajú, tak dostanú 800 euro, s úsmevom na tvári zaplatia a upaľujú ďalej, akoby sa nič nestalo. Treba im brať vodičáky a pekne na dlhé roky, ak nie rovno na doživotie.

No a k tej nehode. Niektorí si myslia, že maximálna rýchlosť je minimálna rýchlosť a či je sneh, alebo zlá viditeľnosť, tak to je proste jedno. Keby obidvaja išli 50km/h, čo by bola taká približne primeraná rýchlosť na stav tej cesty a samozrejme cez tú zákrutu ešte pomalšie, tak ak by sa aj auto šmyklo, nikto by pri tom nezomrel, ani sa vážne nezranil. Nechápem, kam sa všetci tak ponáhľajú. Nie je lepšie vydať sa na cestu o 10 minút skôr a potom kľudne jazdiť?

Smutná tragédia, ale žiaľ nie posledná. Lebo ľudia sa nepoučia a aj ten, kto je obozretný, doňho môze napáliť nejaký nezodpovedný .uj.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Naša smola je že musíme byť účastný v tej premávke,a ozaj pri všetkej obozretnosti ako človek sleduje všetko pred aj za autom aby blbovi nedal šancu,nuž často trafia nevinného a pošlú na záverečnú zastávku.cesta je iba jedna z mnohých priestorov kde musí človek žiť a prejavuje sa celková frustrácia ľudí,zloba,tuposť,všetko negatívne je burcované dnes a denne a ozaj aby človek hladal formu ako sa z toho chlieva vymaniť.Na ceste to je iba jeden z ringov kde neplatí nič a ak s tým ani v blízkej budúcnosti ľudia nič nespravia a budú sa takto zbabelo správať aj v budúcom roku,ostane fakt iba odchod do slušnejšieho sveta,už i tak človek ľutuje že to dávno nespravil ako vy,pretože dlhý pobyt v tomto chlieve,robí prasa z každého
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Tak ako pri vacsine nehod, da sa len polemizovat, pretoze okrem ucastnikov nikto nevie co ako a preco sa presne stalo. Vzdy je to suhra faktorov a jedinecnych podmienok v okamzitej situacii, okolnosti a stav cesty, stav vozidiel, zdravotny stav, unava, nepozornost, zver, namraza atd atd len prispeli k tomu. Tvrdit ze si za to niekto moze sam, alebo ze skusenemu vodicovi sa to nemoze stat je naivne. Nieje na mieste hrat sa na generalov po boji a naslepo sa vyjadrovat k miere zavinenia, okolnostiam ci skusenosti zucastnenych. A co k tomu dodat? Jedna z mnohych tragedii na cestach, ktore sa deju a zial sa diat budu, kym ludia budu...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ja, ako 38r intenzívne jazdiaci vodič na všetkých kategóriách áut, si myslím, že z článku sa nedá vytvoriť názor, len hádať a vytvoriť niečo na hranici konšpirácie. Nepoznáme nič, len ze niekto dostal šmyk a zrazil sa s iným. Nič k čomu by sa dalo aspoň približne objektívne vyjadriť.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlas. Nevieme nic, nemozeme sudit (a ani by sme nemali, na to su tu vyssie moci).


Kazdy sprosty den ked sadam a startujem ten moj tragacik...

som jednou nohou v hrobe
a druhou v Leopoldove


kto si mysli ze to ma inak, velmi sa myli.
aundy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.04.2017 10:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aundy »

ono na také veci asi ani človek nemusí myslieť, lebo by sa niekam nevybral. na druhej strane pozor si môžeš dávať ako chceš, no ak sa má stať, tak sa stane
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní