Nehody / kolizie na diaľnici rýchlostnej ceste

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Nehody / kolizie na diaľnici rýchlostnej ceste

Príspevok od používateľa trucker694 »

V poslednej dobe som bol viac krát svedkom kolíznych situácií,nehôd na D,R cestach v zahraničí aj doma.
Ako reagujete v takej situácii ako sa stala v piatok 18.novembra 2016 na R 1 za Nitrou smer BB?
Účastník nehody povedal: Zaregistroval som dym,hmlu....., ale nepovedal ďalej čo urobil. Brzdil? Urobil vyhýbací manever? Veď ten chlap už bol vonku z horiaceho auta.
Nechcem teraz diskusiu, čo kto urobil zle, je tam exitus, vyšetrovateľ urobí záver.
Otázka znenie čo urobíte, keď ste v takej situácii,ako bol vodič vozidla ktorý zrazil iného vodiča?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

4 smerovky a spomalovať ako to situácia dovolí. Samozrejme záleží v čom sedím. Inak spomalujem na Felicii a inak na Ivecu Maxi. Ćím väčšie auto mám tým viac môžem skočiť na brzdu, samozrejme tak aby som ostal na ceste.Ťahať sa ku kraju alebo do stredu je nezmysel , lebo neviem čo a kde je predo mnou. :4012:
Tá nehoda je velmi smutná , bol to mladý chlap, ale myslím si že práve takýmto sa nedá zabrániť. Len o kúsok ďalej pred časom umrelo to dievča hluchonemým rodičom a aj dôchodci čo vypadli z autobusu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neviem, čo sa stalo na R1 18.novembra.....

No vychadzam z uvahy,že dialnica je projektovaná ako PREHĽADNÁ CESTA

nie su tam ostré zákruty, či horizonty za ktoré nie je vidieť

teda ak sa niečo stane na dialnici ,je to už zďaleka
vidieť ,minimalne z kilometra ,
a vodič MA ČAS reagovať , nahodiť "blikačky" a
zastaviť v odstavnom pruhu v rozumnej vzdialenosti,

nie vletieť do miesta nehody :::

Ďalšie hľadisko je AKOU RYCHLOSŤOU idem po diaľnici :-\
130 km/h NIE JE predpísaná rýchlosť :3c90:
a doplním,že pre usek R-1 je to už riziková rýchlosť
pre menej skusenych vodičov, vzhľadom na profil tejto rýchlostnej cesty,
neznamená to,že nemožem isť po dialnici 110 km/h
ktorá je optimalna nielen pre motor ,ale hlavne pre bezpečnosť premavky
Naposledy upravil/-a laco1871 v 21.11.2016 09:52, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

110 je u mna optimalna rychlost na zaspanie lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci mne sa stalo pred pár rokmi na dodávke pri Piešťanoch.Išli sme nejakých 120 , krásny slnečný deň rovná cesta , obiehali sme kamiony a skupinku aut. Nič sa neozvalo , len pohladom do zrkadla som zistil že robím dymovú clonu s nulovou viditelnosťou . Kým som sa zaradil do pravého a potom na odstavný tak nebolo vidieť ani trt. Turbo nám vyžralo všetok olej a motor išiel do prdele. Ale čo mali robiť tí chudáci ,čo v sekunde boli v dymovej clone s nulovou viditelnosťou???? Jeden kamion postál s nami a ten chlap bol úplne v šoku, lebo hamoval celkom naslepo.
Myslím že trucker popisuje práve podobnú situáciu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Moji kolegovia truckeri sú v opise na fórach označovaný takmer za škodnú na cestách. Vo veľa prípadoch vodič kamiónu je asociál, nevzdelanec a podobné indivíduum, ale taký istý pomer sedí aj za volantom osobných áut. Vodič motoroveho vozidla od veľkosti trabanta po mega súpravu zo škandinavie ak sa nevenuje riadeniu svojho vozidla sa stáva teoretickou neriadenou strelou na ceste..., v minulom týždni som na vlastné oči videl dve nehody na A9, a nasledne o hodinu na A93 v zapadnom Nemecku nehody z nepozornosti vodičov osobných aut. Dnes nehoda pri Žiline, vodič povie zaspal som. Treba ďalší komentár?! Veď netreba ani vojny a zničíme sa sami.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kolkože bezpečnostných prvkov má také Cayene???
https://www.cas.sk/clanok/583902/tragic ... od-kamion/
Príliš mu teda nepomohli. Moja Felda má jeden bezp. prvok naviac - ona by ten kamion zrejme ani nedobehla :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Príroda to s tou "prirodzenou selekciou" vymyslela celkom dobre. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Nehody / kolizie na diaľnici rýchlostnej ceste

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ludia prosím vyjadrite sa nezaujato k tomuto videu
V tom videu je aj nejaký popis dolu ako beží čas...

Dotyčný sa cíti "poškodený" a takto okomentoval situáciu:
Dneska som po dlhej dobe na niekoho zablikal aby uhol z ľavého pruhu(siel tak 130, ja tak 150)). Najskor len smerovkou dolava, a ked ju odignoroval tak aj svetlami...

Sice ma hned nevybrzdil ako je zvykom. Ale zato ma pustil a zacal vyblikavat on. Pustil som mu zadnu hmlovku, snazil sa krkolomne dostat predomna(pri 200-210 mu to skrz aerodynamiku zacalo ist lepsie, takze som ho musel bloknut o zvodidla) a následne za mnou siel 20km az do slepej uliciky v mojej cielovej destinacii.

Tldr; je lepsie obehovat auta z prava, vyblikavanie je vhodne len pre dobrodruzne a bojachtive povahy.
Na otázku ako to dopadlo v tej uličke odpovedal :
Zastavil som na stred ulicky tak aby ma nemohol obehnut, ostal sediet v aute a on po par sekundach odisiel... Asi stihol vychladnut.

Vystupovat by som nevystupoval, zbytocne vela moznosti ako sa to moze zvrtnut
Potom dalej tam mudrovali jeho kamoši, že mu mal uhnúť, ked je niekto rýchlejší, lebo tam bola nejaká medzera, pretože sa má jazdiť iba v pravo (hlavne že dotknutý od začiatku videa ide v lavom pruhu a pravý volný)
No skrátka sopliaci čo majú tak 2 roky VP a sú najmúdrejší na svete

EDIT: Mať FB , tak to pošlem na stránku polície, možno že by oboch poriešili...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 27.10.2022 17:53, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nehody / kolizie na diaľnici rýchlostnej ceste

Príspevok od používateľa oco13 »

Smutné je, že asi v 25 sekunde obiehajú policajtov a tým je celkom šumafuk, že niekto si urobil z predpisov trhací kalendár. :42f7:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Nehody / kolizie na diaľnici rýchlostnej ceste

Príspevok od používateľa makrela »

EDIT: Mať FB , tak to pošlem na stránku polície, možno že by oboch poriešili...


Tam by to neriešili ,ale poradil mi policajt ,keď som bol bonznúť šoféra ,čo po prejdení na červenú zastavil ani nie pol metra odo mňa ,že takéto video sa dá poslať na dopravný inšpektorát, aj s popisom situácie.Alebo na ktoromkolvek odelení polície
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Nehody / kolizie na diaľnici rýchlostnej ceste

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak niekedy sa zaoberali nejakým videom z internetu, kde zisťovali totožnosť vodiča...
Ja nemám dôvod ísť niečo ohlasovať, keď sa ma to nijako netýka. Ja som len videl video idiotov a viac má vytočil ten čo to natáčal, že on vinu nenesie ani za vyblokovanie, lebo všetko je to dôsledok chovania vodiča Passatu...

Kto mu kázal vyblikávať na vozidlo pred ním netuším a ani netuším kto mu kázal sa s ním naháňať a už vôbec nechápem kto mu kázal niekoho vytlačiť k zvodidlám, len preto aby ho dotyčný nepredbehol...

Ja som názoru, že obom treba na pár mesiacov odobrať VP aby vychladli
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Nehody / kolizie na diaľnici rýchlostnej ceste

Príspevok od používateľa makrela »

cenamcic napísal: 27.10.2022 22:12 Nie poslať, ale odniesť osobne lebo ako píšu aj na FB - osobná výpoveď-svedectvo je nevyhnutné. Bez toho to riešiť nebudú.
Pravdu vravíš ,lebo aj ja som vypovedal ,na OO VB,ale policajt povedal ,že na DI je možné poslať, ak bude treba zrejme člováka predvolajú.Inak je množstvo príkladov ,že konajú ,svet div sa , aj na základe videí uverejnených na nete
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní