Poistná udalosť - nárok na úhradu cestovných nákl.do servisu

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Poistná udalosť - nárok na úhradu cestovných nákl.do servisu

Príspevok od používateľa nesztor »

Zdravím!

Chcem sa spýtať, či v prípade škodovej udalosti, si môže poškodený žiadať od poisťovne vinníka úhradu cestovných nákladov za cestu do najbližšieho zmluvného servisu, za účelom opravy poškodenia.

Myslím si, že je to zaujímavá otázka,lebo sa nebude týkať len mňa. Nacúvali mi do auta na parkovisku. Vinník sa našiel.
Spísal sa záznam o nehode,nasledovali obhliadky vozidiel...všetko ako býva zvykom.
Kvôli oprave,som ale musel cestovať 36 km do Zmluvného servisu poisťovne a zároveň je to aj autorizovaný servis mojej značky auta,kde normálne chodím na prehliadky.
Nejde o tých cca.8.-EUR, čo som mal spotrebu za 66 km /tam aj späť/,ale o princíp,že prečo mám ja platiť za cestu,ak som nehodu nezavinil.

Opačná situácia,lebo stane sa. Manželka šuchla pred Tescom auto. Na majiteľa som počkal,ospravedlnil sa a normálne sme spísali záznam. Povedal,že pôjde do aut.servisu,ktorý je najbližšie vzdialený 100 km-čo je aj pravda. Bez váhania /a nie preto to povedal/,som vytiahol 30.-EUR a dal mu ich na cestu,lebo mi to pripadalo normálne. Teraz sa to stalo mne a vinník mi ešte vynadal,že čo som to za chrapúňa a to som sa len spýtal,či mi zaplatí za cestu. Pýtal som si 5.-EUR
Odkázal ma na poisťovňu. Tam mi povedali,že to žiadna poisťovňa nepreplatí.

Naozaj mi nejde o tie peniaze,ale zaujíma ma,či nevie niekto,že ako to vlastne celé je.

Ďakujem!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Platiť by mali oveľa viac ako je len oprava (a ako dobre vieme neplatia ani to). Ale sme na Slovensku. Skús nejakú z firiem zaoberajúcich sa zastupovaním poškodených pri dopr. nehode/škodovej udalosti...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nevidím dôvod, prečo by poisťovňa nemala preplatiť všetky náklady, ktoré sú objektívne nutné k zabezpečeniu a vykonaniu opravy.
Sú to vyvolané náklady v priamej súvislosti s nehodou, ich úhrada je oprávnená.
To je teória.
Sme však na Slovensku, kde sa poisťovňa zdráha preplatiť poistné plnenie aj z takého dôvodu, že na aute ktoré nijakým spôsobom nezavinilo nehodu, boli disky so šírkou 6,5" a v TP je napísané 6".
Doporučoval by som sa najprv vo všetkej slušnosti dohodnúť so zástupcom poisťovne.
Ak nebude žiadna ochota, ani opakovane, tak ostáva už len súd.
Tam by si to zrejme vyhral, nárok je objektívne oprávnený, ale otázka je či to komu stojí za to.

Nedá mi nespomenúť, že toť vedľa v Rakúsku je zákonné poistenie cca 6-10 x drahšie ako u nás. Potom sa nemožno čudovať, že aj ochota poisťovní k úhrade nákladov opravy je tam celkom iná ako u nás.
petersveter666
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 12.01.2016 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petersveter666 »

no tolko placu pre 6 eur, a poistovni ako zdokladujes odkial si prisiel do servisu? robocoti ti daju potvrdenie s papierikom z GPS stroja na to urceneho?

za cely zivot som mal 3 poistne udalosti, raz som bol vinnik ja a dva krat naopak, a ani raz mi nepreplatili skodu, raz kvôli tomu, ze nehoda sa vbraj nestala ( chlapik mi suchol cely bok na aute ) a druhy krat uz ani neviem preco.

takze si zaplatim raz rocne tu naj naj najlacnejsiu PZP aka sa len da bez vsakovakych zivlov a sprostosti co ponukaju a aj tak nikdy nezaplatia a kaslem na nich.

PS: wilz - v Rakusku ludia nezarabaju 450 eur v cistom, robil som tam
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

... celé je to zložitejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Predstavme si modelovú situáciu, že by pzp vôbec nebolo ... neviem si vôbec ten chaos predstaviť. Že je v našich podmienkach, silne deformovaným trhom podhodnotené, a teda na hrane ziskovosti, je väčšine dúfam jasné, preto poisťovne pristupujú k likvidáciám tak, ako pristupujú, a skúšajú klienta všemožne obrať, ale to je obojstranné viď počet poistných podvodov a pokusov o ne za minulé roky ... toto som nechcel rozvádzať. Jedna z najdôležitejších vecí je, že ľudia na Sk odmietajú čítať, nie noviny, ale všeobecné poistné podmienky, no a potom majú skreslené predstavy, na čo všetko majú a nemajú nárok. Napr. v rámci asist.služieb a to v takmer všetkých poisť. je aj bezplatný nárok na odťah nepojazdného vozidla do najbližšieho partnerského servisu, ale bohužiaľ iba nepojazdného vozidla. O preplácaní prepravy pojazdného nič neviem. Možno tak ešte ušlý zisk ...

Ale postup je v každom prípade jednoduchý. Každá jedna poist. má infolinku. Keď neviem, volám, pýtam sa ... občas, sa tam aj niečo dozviem :4012:
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

PZP vinníka,mi uhradilo cestovné náklady v plnej výške.



Poškodený má na to vždy právo,ale poisťovne o tom neradi informujú a človek v záplave vybavovačiek pri takej udalosti,na to človek zabudne. Ak,ale nie je aut.servis v mieste vášho bydliska,tak to oceníte. Napr.majitelia VOLVO,CADILLACK,SUBARU,CHEVROLET a pod.resp.tie značky,ktoré nemajú zastúpenie v každom meste ako napr.ŠKODA a pod.

-vyberiete si zmluvný servis poisťovne /väčšinou je to autorizovaný servis,ktorý vám diel neopraví,ale vymení.
-v deň návštevy servisu natankujete.
-poisťovni doložíte TP,blok napr.z OMV.
-poisťovňa pošle úhradu za opravu servisu a cest.náklady vám.

Cestu vám vypočítajú na základe spotreby podľa TP od vozidla a km z adresy /kde je prihlásené vozidlo,alebo adresa trvalého bydliska/ do servisu a späť domov.

Oceníte to napr.ak máte už spomenutý Cadillac a bývate napr.v KE,lebo zmluvný servis je v BA.

Inak ide o princíp.....prečo máte uhrádzať túto cestu vy ako poškodený /aj keď je servis vo vašom meste/,keď škodu máte vy-aj keď ide o 2 EUR. :o :o
Naposledy upravil/-a nesztor v 30.01.2016 13:27, upravené celkom 2 krát.
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

petersveter666 napísal:no tolko placu pre 6 eur, a poistovni ako zdokladujes odkial si prisiel do servisu? robocoti ti daju potvrdenie s papierikom z GPS stroja na to urceneho?

za cely zivot som mal 3 poistne udalosti, raz som bol vinnik ja a dva krat naopak, a ani raz mi nepreplatili skodu, raz kvĂ´li tomu, ze nehoda sa vbraj nestala ( chlapik mi suchol cely bok na aute ) a druhy krat uz ani neviem preco.

takze si zaplatim raz rocne tu naj naj najlacnejsiu PZP aka sa len da bez vsakovakych zivlov a sprostosti co ponukaju a aj tak nikdy nezaplatia a kaslem na nich.

PS: wilz - v Rakusku ludia nezarabaju 450 eur v cistom, robil som tam

...nejde vĂ´bec o 6 EUR-nepochopil si to
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Čo sa týka vymáhania poistných udalostí,tak vám pomôže:

http://www.hkplegal.sk/

...nie je to reklama,lebo za ich služby vy neplatíte,ale oni si vyúčtujú od poisťovne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní