Predvolanie - mozne odobratie vodicaku

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

nuz kamarat...,nezavidim,mal si dobru vieru....ale....vina je jednoznacne na tvojej strane.Totiz,ak by si aj bol na mieste nic nepomozes bez odbornej pomocy.Ked si sadal za volant,vedel si,ze mas neplatne cisla a co moze v tejto situacii vzniknut.Nems sancu,ani pri odvolani....
Poznam jeden pripad,spred par rokov....Jeden vytiahol z horacieho auta zaseknuteho vodica...,bol oznaceny za hrdinu,privolal zachranku,policiu.Pri spisovani protokolu sa zistilo,ze auto ma prepadlu STK-cku....,vyrubili mu hned aj pokutu...Vsade na svete palti nepisane pravo...,ano,si povinny poskytnut prvu pomoc bliznemu svojmu,ale su aj predpisy a zakony tykajuce sa teba a tvojho auta.To,co tu citam,ze mnohi by jednali tak samo je dost zaujimave,pretoze sme v stane pomoct svojmu pribuznemu,ale v pripade nehody sa vieme zachovat ako hyeny...



Zaradte prispevok do 112-ky...,inac velmi zaujimave tema...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Rudolfo nič v zlom, ale vyjadriť súhlas s udelením pokuty za prepadnutú STK tomu človeku v Tebou uvádzanom prípade, mi pripadá ako mimoriadne zvrhlé.
Však predsa nežijeme kvôli predpisom, tie by tu mali byť preto, aby sa nám lepšie a spravodlivejšie žilo.
Celý tento svet okolo nás smeruje stále viac kdesi do kelu, už mi aj prestalo byť ľúto, že pre mňa to zanedlho skončí.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

....a najsprostejsie v tomto hnilom marazme je, ze tie represivne zakony platia len na strednu vrstvu :-(

"vplyvny" podnikatel / politik / oligarcha / ... / = nedotknutelny

opaleny indian z osady s verglom za 200 (cohokolvek, hoci aj rublov) s UK znackou = nedotknutelny

Pre cajtov to totiz znamena kopec papierovaciek s nemoznostou vymoct sankcie....tak to radsej nechaju tak. Pri rypani v prvom uvedenom pripade zväcsa odhodlany pomahac a chranic dopadne vskutku ZLE. A potom im ostava len hryzt tu ruku ktora ich krmi = serioznych danovych poplatnikov .... je mi z toho na grc.

A najhorsie na tom, celom je, ze tejto sk.rv.nej dobe sa onedlho bude nostalgicky vraviet ZLATE DOBRE CASY - cely svet smeruje do dobre velkej <|>
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...wilz...,ano,bol ako hyena,co som dal aj patricne najavo priamo na mieste.Ukludnil som saaz po slovach,ze pouziju donucovacie prostriedky a budem obvineny z utoku na verejneho cinitela...Takych materiiiii p......som im vyslal,ze aj listie na stromoch zozltlo...Co ma ale prekvapilo,tak ten vodic mal asi 25-rokov...,bol na spravnom mieste...a v pravy cas...
Naposledy upravil/-a rudolfo63 v 28.03.2015 13:04, upravené celkom 1 krát.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Za dobrotu na žobrotu. V tomto štáte sa až na malé výnimky najviac darí vagabundom a primitívom.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Halifaxs, daj nam vediet, ako si na DI dopadol. Co za trest Ti vyrubili.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

halifaks...,co sa tyka teba,tu nie je co riesit,chyba bola na tvojej strane...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..a este nieco dodam...,plati nepisane pravo,ak niekomu pomahas,zachranujes,sadas s nim do auta a chces ho previezt do spitala so zvysenou rychlostou,musis na seba upozornit...Blikajuce svetla a z okna biela vreckovka.Starsia a stredna generacia vie,o co ide,ta mlada si bude mysliet,ze idete z diskoteky,alebo zapasu Spartaka...Ale to sa tyka len vtedy,ak je zraneny u teba v aute...,vtedy by som mal pravo aj podat staznost...Kto ale dnes nosi pri sebe biele vreckovky,kazdy cmochce do papierovych...

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní