Používate bezp. pásy v autobuse - ak je nimi vybavený?

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
5
19%
3
12%
Nie
18
69%
 
Celkom hlasov: 26

mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

V autobuse som nebol dobrých desať rokov a vo vlaku asi tiež takže teraz neviem , ale vtedy tam pásy neboli.Takže moja odpoveď je ,že som sa v živote nepripútal či už v autobuse ale ani vo vlaku./lietadlo je iná kategória/
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
jojko1001
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

ahoj
V Iráne všetky diaľkové autobusy sú vybavené bez.pásmi na všetkých sedadlách.na diaľkových trasách majú autobusy minimálne jedného stewarda a ten mimo iného kontroluje všetkých cestujúcich či sú pripútaný.dalej na diaľniciach sú kontrolné body pre kamiony a autobusy,tu vodiči musia dokladovať prestávky a rýchlosť a jeden policajt vojde do busu a kontroľuje pasažierov či sú pripútaný.niečo podobné by sme zrejme potrebovali aj na SK. :d :D
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

U nas nie su medzistatne linky tiez vybavene povinne pasmi?

Inak ta posledna nehoda je velky priklad ich zmyslu - tazke zranenia vznikli tym, ze pri smykani na boku to ludi mlelo http://img.aktuality.sk/stories/NAJNOVS ... 4_TASR.jpg Ziadny velky naraz ani deformacia tam nie je... a tak je to u vacsiny nehod autobusov. K pouzivaniu - cestou na dovolenku som ho mal, ale bol som skor vynimka... dalsi sa pridali, ked som popisal, co sa bude diat pri nehode.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ondrejgti - videl som na TV svedectvo jedného mladíka, ktorý sedel na tej strane, ktorou sa šúchal bus po zemi. Stál na nohách a rozprával sa s redaktorkou (tuším mal zafixovaný krk). Hovoril, že z druhej strany naňho popadali ľudia a zrejme oni mali tie najzávažnejšie zranenia. Kiežby mali pás, zostali by "hore", na svojej strane v sedačkách.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Oživujem túto tému, lebo vidím, že len 22 ľudí hlasovalo.Hlasujte a nebojte sa :-)

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných