Máte v aute airbagy?

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Máte v aute airbagy?

Ano, 1x
3
4%
Ano, 2x
9
12%
Ano, viac airbagov
57
76%
Nemám
6
8%
 
Celkom hlasov: 75

elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Automobilky presviedčajú ľudí že kľudne môžu jazdiť ako hulváti lebo tam majú 30 airbagov, napínače pásov, ABS ESP ARS a ďalšie asistenty ktoré vás zázračne zachránia. Pritom vám ukazujú trápne zmanipulované testy pri 40 km/h. Stačí pri tom len trochu zmeniť parametre testu a stane sa zrazu nebezpečné pre posádku.
Pravda je taká že len vyvolávajú v ľuďoch klamlivý pocit bezpečia namiesto toho aby im povedali že by mali jazdiť zodpovedne a bezpečne inak sa v ich autách dokaličia alebo zabijú. Ale to sa veľmi zle počúva. Lepšie sa počúva že máte tam všetky vymoženosti a nič sa vám nemôže stať a aj keď budete jazdiť ako blázni a spravíte chybu auto to za vás zvládne.
Potom stretnete na diaľnici blázna ktorý ide 180 km/h za dažďa presvedčeného že keď má v aute všetky tie sračky tak je nesmrteľný.
Všetkým notorickým porušovateľom predpisov by som nechal povinné vymontovať všetky bezpečnostné prvky a do volantu namontovať namiesto airbagu oceľový špic ktorý by mu pri náraze rovno prerazil lebku.
gabor25
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 09.09.2011 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabor25 »

Ja mám 16 ročného Cordobu a nemám tam airbagy ani jeden...Ked som ho kúpil pred 7 rokmy,vtedy som ani nemyslel na také veci...len aby som konečne kúpil ten vysnivanu tornado červenú Cordobu s elektrónami a zadným továrenským spojlerom. :3035:
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Je vôbec aspoň aký-taký laicky spôsob ako si človek môže pri kúpe jazdenky overiť, či má airbagy, či neboli vymontované?
A ak nie laicky ako sa to dá zistiť okrem fyzickej kontroly? Upravený soft?
Len tak z princípu by ma to zaujímalo.
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Keď som auto kupoval boli iba dva a do roka boli aj ďalšie v ponuke, ale už sa nedali domontovať .Moje ďalšie auto musí mať aj bočné ak kolenné.Hlavne o kolená mám strach.
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

16 rocna xsara - 4 airbagy, ale uz niekolkokrat nechybalo vela ku testu funkcnosti :41c2:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rodinné autá airbagy majú , ale môj citron ich nemá , navyše nepoužívam ani pásy , čo teší policajtov. lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

teraz ich mam 8 ale snazim sa jazdit ako keby som ich mal tolko ako na predoslom aute (teda 0 :) )

som rad, ze som zacinal na starsich autach bez ABS, ESP atd. lebo clovek sa nauci lepsie vnimat fyziku

minule som jazdil na novej X3 a ten adaptivny podvozok mi normalne vadil, nic som necitil, absolutny filter medzi mnou a a cestou .. ak to chyti nejaky slabsi sofer tak si bude mysliet, ze sa mu nikdy nic nestane ale fyzika plati aj pre neho
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

YxoYpsilono napísal:
bajo777 napísal:

motivacne pre nizko lietajucich :41c2:
mna stale prekvapuje, kolko ludi si mysli, ze sa da prezit naraz uz v stovke.. :41c2:

Pritom staci zrychlit na 70-80kmh a si na kasu a nepomoze ti ani 15 vakov. O zrazke s truckom ani nehovoriac.
V 80 km/h prežiješ náraz na normálnom aute aj úplne bez zranenia, len ide o to do čoho a ako narazíš, lebo je asi rozdiel naraziť bokom do stromu, alebo predkom do betónového piliéra alebo do odstaveného auta na krajnici... Posledný prípad je v pohode... Osobne poznám dvoch ľudí ktorí to zažili a jedno z tých áut bolo GOLF IV
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

na jednom aute mam 2 vaky, na druhom sice viac ale aktualne nefunkcne... :d :D ...zrejme ted blby kablik pod sedanou... nechce sa mi to opravovat.. :40bd:

na otazku... NIE pocet vankusov umna nerozhoduje pri kupe auta!

a len pripomenem ze pokial sa neradi pasete (napr. v meste) tak radsej jazdite bez vamnkusov... lebo vas ten airbag zabije!!! :41c2:
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Airbag je super vecička. Pred pár rokmi mi nedal prednosť plne naložený passat - nepoužil pripájací pruh. Jediné čo som stihol bolo siahnuť palcom na klaksón. S feliciou som sa asi v 70ke od neho odrazil ako ping pongová loptička do priekopy presne na miesto kde je betónovehý mostík. Ten som zachytil pravou stranou auta od ŠPZ nižšie, odtrhol sa motor, nápravnica zastala pod predným sedadlom, čiže "brzdná dráha" bola asi 2m. Je to neuveriteľná sila, ktorá ťa vymrští dopredu, napriek tomu, že sa držíš volantu a máš pás, telo proste pokračuje v jazde. Vďaka abg som skončil len s škrabancami na tvári - od okuliarov. Prirovnal by som to k nárazu dobre kopnutej futbalovej lopty do tváre, len lopta stojí a ty letíš... Ale ani abg ťa sám nezachráni: http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000611/ ... plechovku-
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

lakinooo napísal:Preco si myslis, ze su vsetky nefunkcne?
lebo mi svieti na palubke kontrolka airbagov... takze zrejme daco nieje OK... :-) (laguna ll)
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

mám 8 vankúšov
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

tolko pokope som videl len v bordeli... :40bd:
georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

No mne pišu na posratej oktavii tiež 10 airbagov, ale kde všade su to ani besna svi..a nevie. Ja som zatial našiel 2 predne 2bočne 2hlavove. kolenny a to jen 7. Hlavne aby nebuchli všetky naraz, ved sa cele auto rozpadne. Zajtra to pozriem, možno su nejake aj v kufri :40bd:

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní