Lekárnička

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Elephant policajt ktory by sa tak zachoval by bol z moralneho hladiska korunovane hov.do... ak by k tomuto scenaru prislo nechal by som sa riesit v spravnom konani.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Autolaik a myslíš že v správnom konaní by si dopadol asi ako? Mal si v čase cestnej kontroly kompletnú lekárničku? Nemal! Postupoval policajt v rámci zákona? Postupoval!

Hovorím to preto že presne toto som zažil na vlastnej koži. Zastavili ma policajti že cestná kontrola aby som im okrem iného ukázal povinnú výbavu. Vytiahol som lekárničku v ktorej chýbal nejaký materiál nakoľko som na dopravnej nehode ošetroval jednu ľahšie ranenú (hlava a ruky dorezané od skla). Ešte ma policajt zdrbal prečo je lekárnička celá od krvi a že to bude za 500,-Sk pokuty. Odmietol som zaplatiť vysvetľoval som mu že som ju použil pri nehode a že keď sa vrátim domov tak si dám do auta novú. Nepomohlo a policajt začal vypisovať oznámenie na správne konanie. Našťastie ma napadlo že v aute ktoré veziem asi bude lekárnička kompletná tak som sa tam prehrabal a našiel som pekne novú zabalenú. Keď som mu ukázal že mám komplet lekárničku ešte bol nasratý že on už vypisuje oznámenie a čo má teraz s tým robiť a že to nie je moja lekárnička. Nakoniec ma pustil ale neodpustil si poznámku že si na mňa ešte dá pozor.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Elephant - stretol si TOP idiota roka.
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

elephant napísal:Autolaik a myslíš že v správnom konaní by si dopadol asi ako? Mal si v čase cestnej kontroly kompletnú lekárničku? Nemal! Postupoval policajt v rámci zákona? Postupoval!

Hovorím to preto že presne toto som zažil na vlastnej koži. Zastavili ma policajti že cestná kontrola aby som im okrem iného ukázal povinnú výbavu. Vytiahol som lekárničku v ktorej chýbal nejaký materiál nakoľko som na dopravnej nehode ošetroval jednu ľahšie ranenú (hlava a ruky dorezané od skla). Ešte ma policajt zdrbal prečo je lekárnička celá od krvi a že to bude za 500,-Sk pokuty. Odmietol som zaplatiť vysvetľoval som mu že som ju použil pri nehode a že keď sa vrátim domov tak si dám do auta novú. Nepomohlo a policajt začal vypisovať oznámenie na správne konanie. Našťastie ma napadlo že v aute ktoré veziem asi bude lekárnička kompletná tak som sa tam prehrabal a našiel som pekne novú zabalenú. Keď som mu ukázal že mám komplet lekárničku ešte bol nasratý že on už vypisuje oznámenie a čo má teraz s tým robiť a že to nie je moja lekárnička. Nakoniec ma pustil ale neodpustil si poznámku že si na mňa ešte dá pozor.
:40bd: :d :D

Posli mi paragraf kde je napisane ze lekarnicka musi bit zabalena do folie a nesmiem ju otvorit.

Mas tam datum expiracie ked je O.K. tak pojdem na to spravne konanie. Ale policajtovi dam napisat cely obsah lekarnicky. A uz par rokov platime EUROM. :41c2: :d :D :40bd:
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Ja som nepovedal že lekárnička musí byť zabalená ale keď je originál v tej fólii tak sa ti v nej policajt aspoň nebude hrabať a ty máš istotu že je nedotknutá a že nikto iný z nej nič nezobral bez tvojho vedomia aby si potom nebol prekvapený pri kontrole že niekto iný z nej niečo zobral a zabudol ti to povedať a ty budeš spoľahnutý že je kompletná. Keď je už raz rozbalená tak akú máš istotu že je kompletná a že nikto z nej nič nezobral? Alebo to ju budeš celú zakaždým kontrolovať či nechýba obväz alebo nožničky. Nie každý jazdí sám ne jednom aute.

Aj keď máš dátum expirácie v poriadku a nemáš lekárničku kompletnú tak dostaneš pokutu a môžeš sa hádať koľko len chceš aj na správnom konaní. Ak ti bude chýbať len jedna vec z toho čo má lekárnička obsahovať je lekárnička nevyhovujúca. A to si píš že policajt uvedie presne do zápisu čo v lekárničke chýbalo a prečo bola nevyhovujúca.

A ty si myslíš že príbehy zo života a skúsenosti s policajtami sa pred zavedením eura nestávali? Keď som uviedol pokutu v slovenských korunách tak je zrejmé že sa mi táto skúsenosť stala ešte pred zavedením eura teda sa ešte platilo v Sk. Alebo ty si pred zavedením eura ešte šoféroval len káčera po pieskovisku?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

wikyxxx napísal:Mozno ma ukamenujete ale kolko krat ste pouzili lekarnicku za vaš zivot co jazdite ?? Ja jazdim 2 roky ani raz ani neviem ci nejaku v aute mam musim zajtra pozret. Viem 2 roky je malo ale predsa.
To som si nikdy neuvedomil,ja som ju nepoužil 44 rokov,ale ten tvrdý obal je dobrý na skladovanie kadejákého harampádia takže mnoho ich stále dobre slúži
xnavy
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xnavy »

elephant
myslim ze kazdemu je jasne ze pribeh sa stal pred zavedenim eura,
ked si spomenul pokutu v sk.
teda kazdemu asi nie, hm....
:d :D
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

elephant napísal:Ja som nepovedal že lekárnička musí byť zabalená ale keď je originál v tej fólii tak sa ti v nej policajt aspoň nebude hrabať a ty máš istotu že je nedotknutá a že nikto iný z nej nič nezobral bez tvojho vedomia aby si potom nebol prekvapený pri kontrole že niekto iný z nej niečo zobral a zabudol ti to povedať a ty budeš spoľahnutý že je kompletná. Keď je už raz rozbalená tak akú máš istotu že je kompletná a že nikto z nej nič nezobral? Alebo to ju budeš celú zakaždým kontrolovať či nechýba obväz alebo nožničky. Nie každý jazdí sám ne jednom aute.

Aj keď máš dátum expirácie v poriadku a nemáš lekárničku kompletnú tak dostaneš pokutu a môžeš sa hádať koľko len chceš aj na správnom konaní. Ak ti bude chýbať len jedna vec z toho čo má lekárnička obsahovať je lekárnička nevyhovujúca. A to si píš že policajt uvedie presne do zápisu čo v lekárničke chýbalo a prečo bola nevyhovujúca.

A ty si myslíš že príbehy zo života a skúsenosti s policajtami sa pred zavedením eura nestávali? Keď som uviedol pokutu v slovenských korunách tak je zrejmé že sa mi táto skúsenosť stala ešte pred zavedením eura teda sa ešte platilo v Sk. Alebo ty si pred zavedením eura ešte šoféroval len káčera po pieskovisku?
:40bd: :d :D :28b7: :2f93:

Zacal som soferovat ked mena bola este KCS :41c2: :41c2:

aK VIES CO JE TO KCS :d :D :40bd: Nebola to ziadna strana ( KSC)
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

nuz takto...,v pripade,ze niekto pouzije lekarnicku pri nehode,urcite nebude za to pokutovany...Ale na druhy den ano,pretoze hliadka nemusi uverit,ze si pouzil lekarnicku,dokonca mozu povedat,ze si ju pouzil v kuchyni pri porezani prsta...Je uz len na svedomi cloveka,kedy si ju doplni...
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

nuz takto...,v pripade,ze niekto pouzije lekarnicku pri nehode,urcite nebude za to pokutovany...
Ale bude!
Hneď prvá hliadka ktorá ťa zastaví a bude kontrolovať povinnú výbavu ti dá pokutu. Nikto nebude riešiť či si ty lekárničku použil pred hodinou alebo pred týždňom. V čase kontroly nemáš vo vozidle kompletnú povinnú výbavu a tým pádom nemôžeš pokračovať v ceste lebo tvoje vozidlo nespĺňa zákonné podmienky na prevádzku na pozemných komunikáciach. Nikde v zákone nie je výnimka že po poskytnutí prvej pomoci a použití lekárničky môžeš ďalej v ceste pokračovať bez kompletnej lekárničky.
Takže buď budeš mať v aute dve lekárničky (jednu novú na ukazovanie a druhú starú na používanie) alebo si budeš musieť kúpiť na najbližšej benzínke novú aby si mohol ďalej pokračovať v ceste a dúfať že pokiaľ na tú benzínku dorazíš ťa nezastaví policajná hliadka a nebude kontrolovať povinnú výbavu.
A dúfam že zákon schválnosti poznáš :-\

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný