K simulovanej nehode zastavilo na pomoc málo vodičov

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

<t>Súhlasíte s takýmto druhom kontroly?</t>

Ano
23
61%
Nie
15
39%
 
Celkom hlasov: 38

indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

1. osobne nemam az taku zlu skusenost. Pred 2 rokmi dostal na neodhrnutej ceste smyk a vletel do pola. Auto ostalo asi 5 m od cesty, schytali to len plechy. Ked sme stali pri aute a cakali na odtahovku auta zastavovali a pytali sa ci nieco nepotrebujeme aj ked bolo vidno ze nikomu nic nie je a nic take vazne sa nestalo
2. neviem preco tolko ludi silou mocou hlada vyhovorky preco nezastavit. Je skoda ze v clanku nie je fotka priamo z akcie, ale z popisu je jasne ze to nebolo ani v noci, ani uprostred osady, ani to nebol Cayenne s porozhadzovanymi flaskami od vina naokolo. Aj tak zastavilo len kazde 6te auto, a to je smutne. Je vidno ze na Slovensku nieco ako apel na moralku nefunguje, preto suhlasim s podobnymi akciami, lebo to je jedina moznost v tejto krajine...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Asi pár rokov dozadu u nás chlapec zrazil degeša pri Jasove-vybehol mu pred auto a už nestihol zastať. Ak tadiaľ chodíte, tak viete, že sa tadiaľ treba pratať, pretože hocikedy hádžu do áut kamene len tak, z pasie, alebo sa opaľujú na ceste a ani ich nehne odísť.
Ten chlapec, čo ho zrazil, ani nezastal a rovno išiel na policajnú stanicu, tam zaparkoval, dal policajtovi kľúče od auta a povedal, že stalo sa to a to...
Ak by zastal, tak ho tam rozoberú na súčiastky, ako toho učiteľa, ktorého zabili degeši v Maďarsku pred očami svojich detí...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..chlapci..,nehody nie su len o ciganoch,denno-denne su nehody,kde tato mensina nieje ucastnikom..,vsetko hadzat na nich a z toho vyvodzovat dosledky je slabomyselne...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

lakinoo..,boli 2..,jednu som daroval s plnou vybavou Kosovu,kde som posobil,druhu som rozobral do povodneho stavu...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Siptakom?

Ci pana, ze aky humanista. Vlastnemu vrahovi pomaha :300f:
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

lubos zimovcak napísal:
Havaroval si niekedy?

Tak si vyskúšaj, potom napíš skúsenosť.
Srandista :40bd: :40bd: :40bd:

A ktorú z tých mojich zhruba 2.500 skúseností s haváriami ti mám napísať?
Alebo ti stačí len tá posledná skúsenosť z včerajšej noci?

http://krimi.noviny.sk/nehody/25-10-201 ... icovi.html
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Smutné. Ešte zvláštnejšie bude, ak nebol pod vplyvom alkoholu. Ale ja sa čudujem, čo chodec robí na rýchlostnej ceste? Odkiaľ sa tam nabral?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Elephant : on to myslel v kolkých si bol vinník alebo poškodený. Keď si hasič alebo záchranár tak to máš v pracovnej náplni a si v inej pozícii ako laici. :d :D :d :D :d :D :d :D
Mňa skôr zaujala iná vec , povinnosť poskytnúť pomoc je zakotvená v zákone . ALE týka sa to len vodičov , alebo sa toto ustanovenie vzťahuje aj na situacie mimo cesty??? Teda ak uvidím že niekto spadol zo schodov paneláka , musím mu poskytnúť pomoc , alebo to je už mimo tohto zákona . A môžu policajti poslať figuranta aby padal z lešenia a pokutovať všetkých čo budú v okruhu 50m a neposkytnú mu pomoc?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Jasné že je zakotvená v zákone a týka sa to všetkých a všade nie len vodičov.
Neposkytnutie pomoci

§ 177

(1) Kto osobe, ktorá je v nebezpečenstve smrti alebo javí príznaky ťažkej ujmy na zdraví, neposkytne potrebnú pomoc, hoci tak môže urobiť bez nebezpečenstva pre seba alebo iného, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Kto osobe, ktorá je v nebezpečenstve smrti alebo javí príznaky ťažkej ujmy na zdraví, neposkytne potrebnú pomoc, hoci je podľa povahy svojho zamestnania povinný takú pomoc poskytnúť, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

§ 178

Vodič, ktorý po dopravnej nehode, na ktorej mal účasť, neposkytne osobe, ktorá pri nehode utrpela ujmu na zdraví, potrebnú pomoc, hoci tak môže urobiť bez nebezpečenstva pre seba alebo iného, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

laco1871 napísal:tie fingované nehody sú hov****a,

myslím,že sa to dá rozpoznať, či je tá nehoda skutočná,alebo fingovaná

ak zastavím a uvidím,že nehoda je fingovaná, tak sa otočím a budem pokračovať smerom odkiaľ som prišiel

takí de**** si nič iné nezaslúžia len utiect od nich....
Ak vodič nezastane pri nehode (fingovanej), pokutujú ho. To ho prinúti, aby pri ďaľšej nehode, ktorú zbadá, zastavil, pomohol, poskytol pomoc.

Smutné na tom je len to, že to neurobí kvôli pomoci, ale kvôli hrozbe ďaľšej pokuty.

Tieto tzv. fingované nehody majú svoj veľký význam a ja som rád, že sa uskutočňujú.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní