Vypadok na 112-ke. Co teraz ?

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9959
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Vypadok na 112-ke. Co teraz ?

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Viete ako sa mate zachovat v pripade nudze a ohrozenia zivota ak vypadne linka 112 a tiez linky 150,155 a 158?Je v tomto pripade nejake vychodisko?Povedzme pri nehode,alebo ked zena rodi?Ako by ste si poradili,postupovali?
marcus52
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16.03.2006 16:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcus52 »

Volal by som 159 :2f93:
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

John McClane si s tym poradil po svojom lol
toyot
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 14.03.2009 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toyot »

kedžde je rádioamaterstvo mojím záujmom a vysielačku mám stále zosebou privolal by som hasičov priamo na ich frekvencii ,ja viem píše sa to tu teraz lahko ale možné to je !
Toyota Carina E 2,0 TD
Toyota Corolla E11 2,0 D
Mitsubishi Lancer kombi 4WD 1,8i
Lada Niva 1600
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to sa nemoze stat.ak vypadne linka 112 znamena to ze rusi zautocili.3 svetova je tu.vsetci padneme lol uz nam budu nanic vsetky prachy.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rudi dejiny novoveku sa rátajú cca od počiatkov kresťanstva ? , teda asi 2tisíc rokov. A kolko z toho času funguje tá tvoja "112" ???
Ak nám zrazu vypadne elektrina , internet a mobilné siete skolabujú tak sa pokakáme a polovica zemegule umrie od strachu skôr ako sa niečo stane.

TAK NÁM TREBA, ludstvo si zaslúži aby vykapalo do posledného človeka , za to čo vyviedlo tejto planéte.

P.S. Ak tie linky vypadnú tak sa hlboko zamyslím , či si ten postihnutý naozaj zaslúži aby mu niekto pomáhal, a MOŽNO mu poskytnem prvú pomoc. My starší si to ešte pamätáme zo ZVS a nejakých tých branných cvičení , nie? lol lol lol lol

Rudi a čakám na tvoj argument , prečo by som mal niečo na tomto postoji zmeniť!!!!!! :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Uz sa mi stalo par krat, ze som bol v blby cas na blbom mieste... Tu chlap spravil otocku s BMW a skoncil na streche, tu druhy skrabol sebou v hypoglykemii o zem na ulici, jedna babka mi umrela doslova na rukach 20m od zdravotnickeho zariadenia, ked som este chodil do skoly...
Trebars prekoteneho sme vytiahli z auta v podstate bezodkladne, traja chlapi sme podvyhli auto, aby si mohol pricapenu ruku zo stresneho okna vybrat, zavolali sme az potom 112, odpadnuteho na ulici sme prebrali nez prisla sanitka, uz bol v pohode dostal par faciek, sladke pit, jest... Prosto v ziadnom pripade v tychto pripadoch nebol telefon to prve...Keby bola nutna asistencia po telefone a nefunguje ziadna z liniek, mam este troch zdravotnikov v zozname, kde mozem nonstop volat,100% poradia, takze trocha vyhoda...Hlavne su aj tak prve sekundy, kde je mala sanca, ze narazite na zdravotaka, ked sa nieco stane, treba konat, nie panikovat, telefonovat, spekulovat a zbytocne cakat !!!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

keď sa toto stane majte pripravený pre každého jeden náboj a vykonajte to rituálne, nakoľko to bude znamenať, že nás DR. Fičúr aj s kamošmi ovládli a neochráni nás ani chuck norris, ani pápež, a ani sám nyjvyšší.
peter611
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.12.2012 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter611 »

ak vypadne napr. linka 112 v Žilinskom kraji, tak ich hovory preberú automaticky ostatné kraje (TN), ktoré sa spoja s danou stanicou vysielačkami a vyšlú ich, bez ohľadu či ide o hasičov, policajtov, alebo záchranku kdekoľvek v okrese :4432:
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Múdro povedal oco13, múdro!

TAK NÁM TREBA, ludstvo si zaslúži aby vykapalo do posledného človeka , za to čo vyviedlo tejto planéte.

Len sa všetci tvárime, že nás sa to akože netýka, že my muzikanti.....
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

ked vsetko vypadne ---bude to dost zle ...
--------------------------------------------------------------
http://postapo.cz/
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

poviem ti to presne ako to je:

výpadok linky 112 nie je len jedna na celé slovensko.

ak vypadne jedna linka napr. BA, automaticky sa to prepája na dalšiu linku napr. BB a tá môže reagovať okamžite, poprípade cez mob.operátorov priamo alebo aj cez rádiovú sieť.Systém je zabezpečený,záleží len na tom akí skúsení ľudia tam sedia a "dokážu reagovať".

po technickej stránke je to OK.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní