Keď sanitka zapne sirénu na poslednú chviľu...

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Som rád, že som túto tému našiel (nemusím zakladať novú). Dnes sa mi stala nepekná situácia, v ktorej tkvela príčina problému rovnako, ako v nadpise. Odbočoval som doľava na zelenú a keď som bol presne v strede križovatky, sanitka vpravo (idúca rovno) zapla zvukovú signalizáciu a vyštartovala vpred. V pravom pruhu autá, do ľavého pruhu som sa napájal ja, za mnou autá, v protismere autá. Kam uhnúť? Ak by som dokončil odbočovanie, zablokujem prejazd sanitke. Stala sa na slovenské pomery neuveriteľná vec. Ten za mnou pochopil situáciu a odcúval asi 2 metre. Vďaka nemu som mohol cúvať aj ja a sanitke sme takto spoločne urobili miesto. Keby však vodič sanitky zapol zvukovú signalizáciu skôr, nič z toho by sa nemuselo stať.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

porpsim presunut do 112-ky...!!! :28b7:

Gabo...,vodic sanitky postupoval spravne...,vacsina sanitiek tak upozornuje majakom pred krizovatkou na svoju pritomnost,aby nejaky opozdilec nezabudol vojst do krizovatky.Vacsinou pri lahkych pripadoch,kedy majak nemusi byt zapnuty non-stop.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Buď to je súrny prípad a húkam stále alebo to súrny prípad nie je a nezapínam to len preto, aby som nemusel stáť na červenú! :::
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Nikto z nás nevie prečo to ten vodiš zapol práve vtedy. Nikto nevie či práve vtedy nedostal vysielačkou hlásenie o výjazde. Takto je to jednostranný názor a to už by sme mohli vedieť že nič neznamená
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Peto,tento postup je bezny v celej Europe,zapnu majaky pred krizovatkou a hned aj vypnu...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Že je bežný je možné, že nie je celkom ok je ale isté...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

je to zauzivany postup..,nejde o zneuzitie majakov,ale hlavne za tie roky sa zvysila nehodovost a tak signalom chce vlastne povedat...,pozor!!! neoklep ma!!

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní