V Rakúsku uzákonili záchrannú uličku

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

kiklop :300f:

az mi behali zimomriavky, mimoriadne poucne pre vsetkych, aby sa vedeli vcitit do koze vodica toho hasicskeho vozu...

nad niektorymi reakciami zostava stat rozum, specialne nad tym bielym leonom, co sa zaradoval sprava...

zelam vela pohodovych sluzieb a co najmenej neprijemnych vyjazdov :-)

Lukas
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Užívateľa"jazdime" a jeho videá na youtube sledujem už dlho, vždy je sa z čoho poučiť a naučiť. Ja počujem sirénu vozidla s právom prednosti jazdy z 1km a aj to cez zatvorené plastové okná, tak AKO NEDOKÁŽU POČUŤ niektorí debili v autách sirénu, keď je 100m od nich ?!

4:45 - tomu vodičovi Passata by som dal pokutu trojnásobku hodnoty jeho auta.
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

... a to sa pozeráme na to,čo sa ešte dá uverejniť
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Bol som včera v Rakúsku. Pár km pred Viedňou sa vytvorila niekoľko km kolóna áut na diaľnici. Bol som nepríjemne prekvapený, že okrem mňa, ešte DVAJA vodiči, ako jediní v mojom očnom rozhľade, dodržiavali systém záchrannej uličky. Bol som v ľavom pruhu. ŽIADEN kamionista v pravom pruhu záchrannú uličku nedodržoval. Ak by sa potrebovalo dostať vozidlo s právom prednosti jazdy cez kolónu, kvôli kamiónom by sa to nedalo. A to neboli len kamionisti zo zahraničia, ale s miestnou ŠPZ. Samozrejme, autá boli naskladané na seba, aj kamióny a keby aj chceli vytvoriť záchr. uličku, nepodarilo by sa im to. Ťažko sa manévruje, keď zastanete 40cm za autom pred sebou... Ja som si nechávam zopár metrov voľno.

Takto by to malo správne vyzerať: http://www.youtube.com/watch?v=zYj8dItM ... 611AA572D2
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

kamery sú prichystané ...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

no...,minuly tyzden nejak popolnoci sme stali nad Prahou smerom na HK v kolone,pred nami stal prekrizeny kamion,strelila mu guma...Auta sa krasne ukladali a vytvorili ulicku,videl som dost do predu aj vzadu,dokonca aj kamiony i tie polske vytvorili jednu lajnu,takz majaky bez problemu prechadzali a ani nespomalovali....
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

... po dlhšom čase niečo "nové" avšak aj nad úsilie hasičov,záchranky a vrtulníkovej záchrannej službe tragická udalosť.

http://www.youtube.com/watch?v=kA5oLykn ... 7kNR4NXSrg


...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

sevas Ferino,stavim sa s tebou o cokolvek,ze je so svojim pimprlakom dalej docikam,nez ty s hasicskym delom...Ty aj zijes?
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

:2f93:


.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

sak kde sa motas?Dovolenkujes na Waikiki? :40bd:

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných