Cyklisti vs Motoristi

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Píšem, že mimo obce sa používali VESTY, aj ja som ju mal.
Ten reflexný pásik bol,je na hovvvvno.
Vtedy,aj teraz.

Musím zrejme upraviť predchádzajúci príspevok,aby to bolo jasné.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Tak ja pre istotu tiez nieco odcitujem, tiez aby bolo jasne.
lubos zimovcak napísal:Nepoužívanie reflexných viest.., neviem, odkedy ich zrušili, ale cyklistu v šedom, zelenom, v tieni stromov a za ostrého protisvetla.., jednoducho nevidieť, iba na poslednú chvíľu.
achada napísal:Zasa tento znalec predpisov. Kedy boli vesty pre cyklistov povinne?!
lubos zimovcak napísal:Este pred par rokmi určite... Ale to si Ty ešte nemôžeš pamätať.
Dokonca boli aj prilby povinné.
Dnes už ani to.
Tak nerob zo seba idiota, dík pekne. :40bd:
achada napísal:Tocis tu o vestach, ktore nikdy povinne neboli! Takze jediny idiot si tu ty.
lubos zimovcak napísal:Pozri si vyhlasku a netrapoš.
achada napísal:Uz si sa tu raz svojou neznalostou strapnil, neviem preco mas potrebu robit to znova. Ty vyhlaska.
lubos zimovcak napísal:Pozri si vyhlášku z toho obdobia a neukazuj, že ešte nemáš vodičák. Dík.
oco13 napísal:Slovenská republika: ochranné prilby sú povinné mimo obce a pre deti do 15 rokov aj v obci. Navyše sú pre cyklistov aj chodcov na Slovensku povinné reflexné prvky na odeve v prípade zníženej viditeľnosti.
A niekde po tomto prispevku ti zacalo dochadzat, kto je v tejto teme ten skutocny idiot. :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Achada - reflexný prvok a vesta je pre mňa to isté. Pretože bežný občiansky odev reflexné prvky neobsahuje a vesta ako reflexný prvok je najdostupnejšia.
Takže môžes bazírovať na slovíčkach, ale tipnem si - ak povieš 100 luďom dajte si nejaký reflexný prvok, tak 80% z nich si dá vestu.
Dokonca podnes deä vídavam škôlkarov v pekných mini vestičkách, jak v meste tak na výlete v prírode.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Si vyriesil, pan advokat Danko. Teraz uz len zostava nejako obkecat tu znizenu viditelnost.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prísne individualna záležitosť, ja vidím, on nevidí - pozri kolko ludí má zapnutú za jasnej noci zadnú hmlovku? :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

achada :

Najhoršia je zrážka s blbcom.
Vyhral si :300f:
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Tolko sebakritiky som ani necakal.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Práve som začal chápať Oca, ako to myslel s tými ostatnými na ceste :40bd: .
Dorob si vodičský, keď sa chceš baviť na moto témy.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Sice to co nevidiet bude 30 rokov co vodicak mam, ale pokial viem, tak na bicykel ho netreba a ani nikdy nebolo treba. Teda aspon podla tych vyhlasok a zakonov, ktore si pamatam a ovladam ja. Neviem aku vyhlasku si pamatas ty. :40bd:
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

> vodicak ... na bicykel ho netreba

a toto je dnes uz chyba.

vcera v nejakej dedine, idem po hlavnej, a z vedlajsej starena na bicykli, SUP sa tam predo mna BEZ ZASTAVENIA, ma obmedzila a ohrozila hlavne seba, keby nezabrzdim a neobidem ju, tak som v kriminovinach, ze som zrazil babku.

ona nema vodicak, ona nevie, co je to dat prednost v jazde. lebo ona ani nevie, ze bola na vedlajsej!
dopustila sa porusenia pravidiel cestnej premavky zavaznym posobom?

ma na salame, pretoze sankcia ako zakaz cinnosti (rozumej odobratie vodicaka + preskusanie) pre nu nehrozi.

a keby ju neobidem cez druhy pruh aspon tych ich 1.5 metra, tak sa este bude stazovat !
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

....napisem to v kratkosti...V Nemeku su povinne prilby,vesty,aj denne svietenie...Sam veloipedujem a priznam sa...,nedodrzujem nič,čo sa tyka dna.Policajti pokutuju sem-tam/zrejme podla nalady/,ale vačsina zakon dodrzuje.U nas su podmienky trošku ine,je to dane skor mentalitou naroda< netahat zbytočne harampadie,ine je to v meste a ine na dedine.Xasto jazdime po Zahori,kde cyklotrasy neexistuju a cez vikendy to vyzera jak na túr de fráns,cele rodinne klany ,vacsinou disciplinovane deti drziac v strede a auta sa za nimi tiahnu v kolonach,lebo sama zakruta.Je uplne jedno,čo vyhlaska hovori,treba sa riadit zdravim rzumom,cez den Ta vidim,mozes mat na sebe aj čierny dres,ale po zotmeni,skus mat na sebe tu pondiatu reflexnu vestu,skus mat na hlave ten poondiaty šerbel alebo kastrol a hlavne.,skus svietit,nech ta vidim...Mame so zenou take pravidlo.Vzdy,ked ideme na vikend a sadneme do auta,vzdy si povieme.Dnes daj bacha bude plno motorkarov a velocipedistov.,hlavne v zakrutach.Ono to pmaha.
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

toto je presne ten pripad, ako dava kazdy cyklista prednost

https://youtu.be/A1Y9M8nj0aA?t=161

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní