Automat vs manual

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petrusova.veronika
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.01.2024 14:13
Zdieľať na Facebook

Automat vs manual

Príspevok od používateľa petrusova.veronika »

Ahojte, chcela by som sa poradit ohladom kupy 1. auta. S rozpoctom cca 7-8000e ma vyznam riesit ojazdene auto s automat. prevodovkou? Velmi by mi to ulahcilo jazdenie len ma strasi pripadna poruchovost a udrzba automatu. Ci ist radsej do manualu?
nika2406
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

Urcite automat.

Len treba pocitat s investiciou v pripade poruchy ( cca 2000).

Ja uz ine ako AT nechcem.
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa tatkotom »

Straší zrejme oprávnene. Nik nepredá dobré auto za rozumnú cenu. Automatické prevodovky majú spravidla naozaj nižšiu životnosť.
Málokto mení olej a včas. A ak vie, že auto predá, zaobchádza s ním nak, než ak ho plánuje mať dlho.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa oco13 »

Zase budem za hovado nemoresné ale nech
1 - rozpočet je 7 - 8 tisíc - + kolko máš na prvý servis a nepredvídatelné výdaje?? lebo akékolvek auto sa nekupuje za všetky peniaze čo mám.
2 - prvé auto a hneď sa chceš odnaučiť jazdiť???? Ešte nevieš poriadne ani s manualom a už automat:??? Prečo nie, ale ak sa potom automat pokazí tak ideš rovno na MHD, lebo s manualom to UŽ nebudeš vedieť.
3 - automat je pre ludí čo majú finančnú rezervu na opravy, mechanika čo vie robiť automaty, a nahradné vozidlo na čas opravy.
Asi tak k automatom. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa Moonshine »

Podla toho, aký konkrétne to bude.
Hladám tiež žene hydromenič do 8000, ale tam len začínajú ceny na malé autá.
Takže ak chcem nejakú vitaru do 100t km tak aspoň 12 000+
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa truck123 »

V dnesnej premavke je auto s dobrym AT urcite vyhoda, ale s tvojim rozpoctom sa kupit neda.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ja som za to kupil qashqai. V pohode.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa milan209 »

Kto raz sadne na automat manual nechce. To vravim z vlastnej skusenosti. 20 rokov som jazdil ma mamuale a teraz 10 rokov jazdim na automate a paráda. Hocikedy ked presadnem do manualu tak nemam problem s prehadzovanim ale manuál už nemusím.
A čo sa týka servisu samozrejme treba dať vymeniť kvapalinu a filter aj v automate. A pred kúpou si ho dobre overiť v akom stave je AT.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa oco13 »

Ono sa to ale dá aj parafrázovať - kto raz zaplatí generalku automatu, viac si ho nekúpi. lol
A kuk na prvý príspevok - rozpočet :..: a ak sa pani pýta tu, tak kamoša mechanika asi nemá. :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

Preco?
Mam 4 auta s AT. A ono sa o nekazi. Ak sa pokazi, tak sa opravi. Nie je to atomova veda.

Zase plati, ze ak si to nevies sam zaplatis.

Minule som menil spojky na DSG. Prvy krat v zivote. A cuduj sa svete. Auto slape ako hodinky.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa oco13 »

oco13 napísal: 20.01.2024 20:07 A kuk na prvý príspevok - rozpočet :..: a ak sa pani pýta tu, tak kamoša mechanika asi nemá. :2f93:
Zúbková víla, musím citovať sám seba - to je odpoveď.
Pani môže byť kuchárka v škole alebo zdravotná sestra a teda sama neopraví a na nakladnú opravu nemá.
Jasné :300f: nemusí sa pokaziť, ale rozumný človek počíta s najhoršou variantou. :4012:
Tí čo s ňou nepočítali tu majú potom príspevky tipu : stretol sa niekto s takouto závadou? :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

A ja zacitujem pre teba.
fzubaty napísal: 19.01.2024 14:23 Urcite automat.

Len treba pocitat s investiciou v pripade poruchy ( cca 2000).
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa oco13 »

Dvojka až dva a pol to bolo pred inflaciou, teraz ako tu na fore čítam a počúvam kolegovcov by som radšej počítal 3 aj pol. Za predpokladu že najdem dobrú dielňu, čo tiež nie je lahké. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa db69 »

ja som kúpil AT (nový +2500€) len preto že už som starý ch..j a nechce sa my furt baštrngoť s pákou. Mal som požičane od predajcu na týžden "novinarske auto" .Samozrejme v max . výbave. Je to o pohodlí .Ale manuál je manual ,ten pocit Ti Automat nedá . Na LKW nabehám tak 60 000km s manualom a "nemá probléma"
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa tuninka »

Ťažko sa radí len ohľadom tohto, že to má byť automat, treba upresniť že na čo sa auto bude používať, koľko km ročne. Píšeš, že prvé auto, ale nepíšeš že aký si šofér, či máš vodičák nový, alebo si už skúsený šofér, čo ešte nemal vlastné auto. Ak je niekto nový šofér, tak aspoň ja som to tak učil moje deti, aby sa naučili dobre jazdiť na manuále, a prehadzoval som im autá, vždy som ich posadil do iného auta, aby sa naučili. Mám viacej aút, tak sa to dá, jeden v rodine je aj vždy automat, kvôli manželke.... keď už po autoškole, ako mali vodičák, tak pol roka do automatu ani nesadli.... a teraz jazdia aj s ním. Nemajú problém ísť malým autom, nemajú problém ísť autom s 5 alebo 6 stupňovým manuálom, nemajú problém cúvať bez senzorov a bez kamery, aj keď niektoré auto má kameru, niektoré aj senzory, aj tak idú podľa zrkadiel.
Posledných 20 rokov sme mali v rodine aj auto s automatom a odkedy mám vodičák tak som mal vždy aj auto s manuálom. Neni žiadny problém medzi nimi preskakovať, ale pre vodiča čo začne len na automate, tak časom stratí návyky na manuál a časom bude schopný jazdiť len na automate. Ak má auto dobrý automat, tak je s tým pohoda jazdiť, ale máloktorý automat radí tak, ako by som chcel. Volakedy som mal hydromenič na Dodgi, ten bol strašne spomalený, auto vela žralo a nemalo žiadnu dynamiku, mal som aj na Mazde, hydromenič, 4 stupňový, to bolo lepšie, ale ak sa jazdilo rýchlo veľa žrala a hučala, mal som aj inú Mazdu a tám mala 5 stupňový hydromenič, a tá prevodovka bola super.... tá radila perfektne, teraz máme Ford s powershiftom, čiže 6 st. dvojspojka v oleji.... ten síce radí pekne, rýchlo, aj auto málo žere, ale spôsom akým podraďuje, a spomaluje sa mi vôbec nepáči.
Na žiadnom z tých aút sa mi nikdy nepokazila automatická prevodovka a ten Dodge mal tak zhruba 600tisíc km, jedna Mazda 250tisíc keď som ju predal a druhá 300tisíc keď som ju predal, na tomto Forde uvidíme časom...
Či sa prevodovka pokazí asi závisí aj od štýlu jazdy, určite dlhšie vydrží ak sa jazdí normálne a plynulo, ako keď sa jazdí divoko, štýl brzda-plyn, nešetrne kým nie je zahriata. Len keď kupuješ ojazdené auto, tak to nevieš, že čo s tým autom predošlý majiteľ vyvádzal. Určite automat vydrží viacej v aute s nižším výkonom a slabším krútiacim momentom, ako v nejakom nadupanom silnom aute s ktorým sa podľa toho aj jazdí.
Tak ešte upresni, že či chceš nejaké malé, alebo stredné, ako staré a tak podobne, a potom možno zistíš, že či je to reálne kúpiť autíčko, čo sa vôjde do tvojho rozpočtu.
Ak som popozeral čo by som ja ako tak zvažoval, tak pri rozpočte 7-8 tisíc som dal hľadať autá do 6000 a okrem Honda Jazz, Suzuki Swift, Kia Ceed, Nissan Micra, Renault Megane, Opel Corsa, Mercedes B som tam nenašiel nič, čo by bolo mladšie ako 15 rokov. Ak dám tú istú sumu do vyhľadávača, a budem hľadať manuál, tak budem mať na výber 20x toľko aút a potom už sa niečo vybrať dá. Pred časom som hľadal Focus s automatom a motorom čo som chcel, keď som ho chcel kúpiť boli v ponuke 2 kusy, jeden vrak a jeden na druhom konci Slovenska, manuálov bolo v ponuke asi 20.
Naposledy upravil/-a tuninka v 20.01.2024 21:34, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných