Automat vs manual

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

U teba oboje.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa oco13 »

fzubaty napísal: 21.01.2024 15:59 U teba oboje.
Ano u mňa je to pochopitelné- som dedko ktorý ide za svetlom, ale ty si mladý perspektívny nositel pokroku v tejto spoločnosti. :40bd: :40bd: :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa biker610i »

Moonshine napísal: 21.01.2024 13:13 Máme dsg 16 ročnú s malým nájazdom a olej od fabriky. Je to už poznať že najlepšie chvíle už odžila, skôr dožíva.
a co tak vymenit ten olej mozno by prevodovka radila lepsie
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

oco13 napísal: 21.01.2024 16:57
fzubaty napísal: 21.01.2024 15:59 U teba oboje.
Ano u mňa je to pochopitelné- som dedko ktorý ide za svetlom, ale ty si mladý perspektívny nositel pokroku v tejto spoločnosti. :40bd: :40bd: :2f93:
A zase si mimo. Teda stale si mimo.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa oco13 »

Som ved na to mám nárok - roky, ale čím je to u teba? zúbková víla? :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa astrak »

Tuším nový Passat a neviem či aj Superb sa už ani s manuálom nebude vyrábat-.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

Donedavna sa vsetci smiali na citroene a umiestneni volica rychlostnych stupnoch AT. A teraz vsetci onanuju nad tym, ze to tak ma embecka.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Auto za 8000€ s automatom?
To nie je dobrá voľba.

S takým rozpočtom radšej fábiu, Punto, ceed alebo niečo podobne.
Od prvého majiteľa a s nájazdom do 150000 km.

Žiadny dovoz, žiadny bazár, žiadny autockar. Neburane a nestriekane.

Áno, nebude to žiadny luxus ale bude to bezpečne a spoľahlivé.

A prevádzka sa bude dať uplatit.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa tuninka »

len pre zaujímavosť som hodil do gúgla pár otázok a vyliezlo z neho, že v USA má manuálnu prevodovku 2,5% aút, v Austrálii 3%, v Európe je priemer doteraz 80% s manuálnou, ale v roku 2021 sa v Európe predalo 54% nový aút s automatickou prevodovkou, čiže za 5-10 rokov keď budeme chcieť kúpiť ojazdené auto, tak bude oveľa menšia šanca nájsť niečo s manuálom
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa seven549 »

kazdy novinar si pise svoje za clanky kasiruju peniaze a ked budu pisat snad 30 rokov ze manual nikto nechce tak mozno vyhraju.

dokocna take pocuvam ze pre zeny je viac stresujuce jazdit manualom :40bd: a do prace ist neni stres?alebo netreba aj na nosenie pradla do pracky nejakeho robota??alebo takeho co vynesie kose a poumyva riad?

dneska len vsetci fnukaju nad niecim.

najlepsie by bolo aby auta jazdili sami a vyhli sa ludia zodpovednosti za jazdenie.--toto vsetci chccu.

mam ja kamosa co zacina hladat pre svoju 34 rocnu zenu auto z automatom lebo on si zrazu kupil octafku z automatom.natupila do prace a aby setrila cas.chodi autobusom.

jej 40 rocna svagrina sa jej pytala pocuj ty co si uz nemehlo?odpovedala ze nie.tak preco ti ten tvoj hlada automat.ved uz vieme ze auto ma 70 000km uz bolo 2x v servise koli prevodovke.uz vtom lieta nejakych 1300 euro.

a vykvitlo ze to on chce aby jazdila autom a automat.jej je to fuk co to bude zac.a v podstate ju nebavi ani soferovat nejazdila ani poriadne od autoskoly a 5 rokov teraz len sedela doma z malymi deckami.a chodievala autobusom.a ked bude zle pocasie alebo nebude mat naladu pojde aj tak autobusom.kazdych 20 min nieco ide.

ale on tu bude tarat ze manual je ----stresujuci---- nebezpecny :40bd: :40bd:
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa tuninka »

No veď oco to tu už písal, že s príchodom automatov a rôznych asistentov sú na ceste aj tí, čo by na nej nemali čo hľadať, alebo by neboli, ak by museli radiť manuálne. Manuálna prevodovka to ako tak ešte selektovala.
db69
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa db69 »

ja som sa kamarata pýtal čo mam robiť s pravou rukou ked mám automat.(volant držím len ľavou) chalan odpovedal že on buď fajčí alebo sa hraje s telefonom.Ja nefajčím a ani smartfón nemám ,tak nevím.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa tatkotom »

Na Slovensku sa vydáva (aj) vodičský preukaz, ktorý je na väčšinu áut nepoužiteľný:


https://www.startstop.sk/news/36209/aj- ... dete-moct/

https://www.startitup.sk/na-slovensku-s ... ouzitelny/

"Čo robiť s pravou rukou" - hmmm... :o
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

db69 napísal: 22.01.2024 09:14 ja som sa kamarata pýtal čo mam robiť s pravou rukou ked mám automat.(volant držím len ľavou) chalan odpovedal že on buď fajčí alebo sa hraje s telefonom.Ja nefajčím a ani smartfón nemám ,tak nevím.
Zozen si peknu spolujazdkynu.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Milión ľudí, milión chutí.. každému niečo iné vyhovuje. Pravda že novšie auto s AT do 8 tisíc je veľmi malá šanca kúpiť . Pre takého čo to nevie so spojkou a ktorý dokáže spojku odkurit do 50 tis. Km sa nájde dosť aj mužov aj žien ,tak takému je dobrý AT . Z môjho okolia poznám hneď 5 ticho mužov čo dokázalo spojku odkurit do 50-70 tis. Jeden dokonca aj prevodovku , má zhruba okolo 30 rokov a na novom aute zastal na semaforoch, stál na spojke. A asi 20- 40 krát tam tresol 1 tku a von , a to na každom semafore , takže ľudia sú rôzny. Máš na servis , máš to kde servisovat ( musí byť dobrý servis) tak nech si kúpi AT . Ako bolo písané AT je vhodnejší do busov a LKW . Mal som veľa AT prevodoviek ,dávnejsie v Cherokee a G Cherokee ťahali traileri , a veľké prívesy všetky s AT a dokázali najazdiť bez poruchy prevodovky s prívesom aj cez 500 tisíc . Z 6 ks Cherokee sa mi posrala len na jednom prevodovka ,km nepamätám ale bolo to viac ako 300 tis. Oprava bola výmena kus za kus . Aj teraz máme 2 ks AT , ostatné manuál na mondeu Mk4 manuál mám cez 500 tisíc s pôvodnou spojkou , v prevodovke pôvodný olej a skoro všetko pôvodné.

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných