Automat vs manual

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa astrak »

leonNL napísal: 20.01.2024 22:11 Ja tak isto mozem prejst s otvorenymi dverami alebo kludne aj bez dveri hoci aj okolo zemegule, neexistuje aby mi automat len tak svojvolne rupol z D alebo R, do P!
Tak si kup BMW a zažiješ to...chvílu mi trvalo kým som zistil,že prečo mi z R hádže do P. A príčina?nedovreté šoferove dvere...kto nevyskúšal -nevie :203:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa oco13 »

fzubaty napísal: 21.01.2024 09:29 Ano automat ma svojich odporcov. Ale stale viacej je ludi, ktori ho proste chcu, aj za cenu vacsich vydajov. Ludia maju kopec penazi.
Je to dané lahkou dostupnosťou peňazí a finančnou negramotnosťou obyvatelstva
Aj zavedenie kanalizacie je nakladnejsie ako latrina…
Zavedenie je jednorazový náklad, ale vodné, stočné platíš trvale a do kanalizácie ti automaticky zarátajú polovicu strechy ako dažďovú kanalizaciu .
Vieš ako mi kamaráti závidia, že mám v kolaudácii z roku 1966 uvedené "trativod". Kanalizaciu dávala obec ako dotáciu zadarmo (za komunistov) a teraz ludia hrešia na ceny. Od trativodu k čističke a kanalizáciu oblúkom obídem. Ako Milan automaty. :40bd: :40bd:

To že niečo proste CHCEM nie je znakom inteligencie ale rozmaznanosti. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

astrak napísal: 21.01.2024 09:50
leonNL napísal: 20.01.2024 22:11 Ja tak isto mozem prejst s otvorenymi dverami alebo kludne aj bez dveri hoci aj okolo zemegule, neexistuje aby mi automat len tak svojvolne rupol z D alebo R, do P!
Tak si kup BMW a zažiješ to...chvílu mi trvalo kým som zistil,že prečo mi z R hádže do P. A príčina?nedovreté šoferove dvere...kto nevyskúšal -nevie :203:
Hm. Je otazne, ako vie soferovat, ked si ani dvere nevies poriadne zavriet.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa db69 »

astrak napísal: 21.01.2024 09:50
leonNL napísal: 20.01.2024 22:11 Ja tak isto mozem prejst s otvorenymi dverami alebo kludne aj bez dveri hoci aj okolo zemegule, neexistuje aby mi automat len tak svojvolne rupol z D alebo R, do P!
Tak si kup BMW a zažiješ to...chvílu mi trvalo kým som zistil,že prečo mi z R hádže do P. A príčina?nedovreté šoferove dvere...kto nevyskúšal -nevie :203:
aj audi to robí .mne za jazdy niečo pípa a potom zistím že som naprd zavrel dvere,otvorím a zabuchnem.Za jazdy .Ked potrebujem posunúť auto s "P" tak stlačím shift lock a dám "N".všetko bez klúča.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale téma plní účel - AI navodila dojem krátkej sukne a bujného poprsia, hodila tému čo je pre krčmových povalačov ako červené súkno a kliky pribúdajú. :4012:
Ak by som za jeden virtualny klik spravil realny klik (kľuk) tak som už ako Arnold v najlepších rokoch. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa mhlavaty »

...Kazdy automat sa vie nechat na rampe v neutraly a odbrzdeny, vzdy treba rozmyslat dopredu.

Tak si rozmýšlaj,pri práci to verím že robí väčšina.Nakoľko myslieť na všetky možné scenáre opravy to nemá cenu riešiť,obmedzení je na mraky a na všetko sa pripraviť síce ide,ale to by chcelo aby opravovali bohovia.Ide na to plus k času,k problémom,sťaženiu a to si kaťždý dá zaplatiť presne ako 4x4 pri spojke alebo DPF -ku.Významne do vecí zasahuje.Niečo preto,niečo pre tamto,to všetko by šlo odpustiť,ale že sú obmedzenia a nie bezvýznamné sú pri diagnostike len z titulu prevodovky...to je to čo u mňa prehráva na celej čiare.Potom nech nikto nenadáva mechanikom že menia naslepo,keď reálne niektoré veci nejde diagnostikovať. Vybavuje sa mi jeden črep,čo vyžadoval demontáž vršku motora cakomprask (pre prístup) aby v tom stave proste pre zmenu nešlo robiť určité diagnostické úkony.Prikryté nejde preto,odkryté nejde preto....dnes pri novej technike ide výrobcom karta.Logicky im nevadí,sú z toho len a len bubáky,nech je to akokoľvek hlúpe.Hlúpe ale zdroj príjmu.Nevieš to zdiagnostikovať ? tak to vymeň ! Zavádzajú sa stupídne veci sčasti preto,lebo vedia aj výrobcovia z kým majú do činenia v osobe podaktorých majiteľov.Že na niečo má peniaze,neznamená že je tam aj mozog v hlave a ten človek neurobí niečo úplne neuveriteľne hlúpe.Ano,treba rozmýšlať dopredu...kúpiš predlžovák,vyhádž tie idiotské zábrany v otvoroch,lebo budeš nadávať nie raz ale vždy keď budeš s tým bojovať.Pre samotnú existenciu Ober idiotov v priestore si to odskáče v podstate každý.Chránime blbov,nikoho iného
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

mhlavaty napísal: 21.01.2024 10:19 ...Kazdy automat sa vie nechat na rampe v neutraly a odbrzdeny, vzdy treba rozmyslat dopredu.
No jo. Tak chod stale to svoje….
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa biker610i »

co mam odsledovane okolie tak vacsina zien najma mladych bab s cerstvym vodicakom preferuje automat. Lebo manual im robi dost velke problemy zazil som na vlastnej kozi :d :D
V takej amerike 90 percent vodicov ma len automaty , co som pocul tam malo kto vie jazdit na manuale
Inak automat by sa mal dat zohnat aj za 2000 eur nejaky pojazdny ale v akom stave bude je otazne .
https://forum.autobazar.eu/automat-do-2 ... 80840.html
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Málo hľadáš.
Pozri si bazoš, tam Ti oči vypichne Lexus 600 , tiež, buď motor, alebo prevodovka, kúpená na Slovensku, doslova s minimum km.

Nejako má Lexus slabé prevodovky, alebo tak zblbol marketing ľudí, že považujú Lexus za zázrak nebeský a ignorujú olejový servis.
Na mobile e máš mraky áut, kde nikto nevie, čo mu je./ rôzne značky/

A hlavne, že výbava prezident a welnes...
Chudák majiteľ, mal ho radšej podpáliť na poistku :3c90:
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 21.01.2024 10:46, upravené celkom 1 krát.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa db69 »

biker610i napísal: 21.01.2024 10:35 co mam odsledovane okolie tak vacsina zien najma mladych bab s cerstvym vodicakom preferuje automat. Lebo manual im robi dost velke problemy zazil som na vlastnej kozi :d :D
V takej amerike 90 percent vodicov ma len automaty , co som pocul tam malo kto vie jazdit na manuale
Inak automat by sa mal dat zohnat aj za 2000 eur nejaky pojazdny ale v akom stave bude je otazne .
https://forum.autobazar.eu/automat-do-2 ... 80840.html
v Amerike je manuál prevencia proti krádeži 🦹
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa oco13 »

fzubaty napísal: 21.01.2024 10:25
No jo. Tak chod stale to svoje….
Lenže má pravdu, chránime blbov - a to je problém ďalšej existencie ludstva.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

I. Nikto ta nechrani.
II. Myslis, ze Milan svojmu doktorovi povedal, ze je blb ked ma automat?

Ja si myslim ze nie. Je kopec ludi, ktorym automat v jazdeni pomaha, lebo manual nezvladaju, ale v beznom zivote bez problemov zvladnu veci, kde vacsina by ani mrknut nedokazala.

A ak vediet jazdit s manualom je nejake meritko v inteligencii cloveka, tak je aj skoda sa vyjadrovat….
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa db69 »

ja som kupoval prvý automat a bál som sa aby to nepodtáčal a nedusil. A radí tak ako by som radil ja .teda okrem rozjazdu, tam sa stačí 1km/h a dáva 2.Ked to dám do športu,tak radí okolo 4500ot a 7 ani nezaradí.Ale zase krásne podraduje .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lenže to je trocha inak.Tak vysoká trieda jednoducho je len z automatom.Aj ja by som kadečo "prijal" a nechcem len pre ten automat,a iná voľba neexistuje.Je tam v rodine tuším päť aut,len ten vycholový jeden je z automatom,lebo je to jediná možnosť.Ja mám svojho Voy-a tiež v 2,5-ke a nie 2,8 -ke,lebo tam je už iba ten automat.Je mi na prd,a načo mať problémy (raz) ak to nepotrebujem.A z rokmi a km to príde...a to nie je starý Mercedes,ten sa zachvílku prestaval na mechaniku,tieto krasotinky sú o inom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa oco13 »

A ak vediet jazdit s manualom je nejake meritko v inteligencii cloveka, tak je aj skoda sa vyjadrovat
Nie je to merítko inteligencie ale malo by to byť merítko pri získaní VP.
Prečo aj murár alebo tesár , či kuchár musia chodiť 4 roky do školy a skladať ovela naročnejšie skúšky ako každý po pol roku rýchlokurzu na VP
Čo takto psychotesty, rýchlosť reakcii ......
Ak by sme školu na VP spravili tak ako na ostatné povolania zrazu by bolo na cestách ekologicky prázdno.
To že sa doktor nenaučí radiť na manuale hovor deťom zo škôlky , ano ak má pán doktor 60 rokov a bolia ho ruky a zle sa mu nastupuje do sedana tak ano má moralne právo na vybavený a vyšší voz. Ale nie 18 ročný spratek , ktorý nevie čo od dobroty za tatkove peniaze.
Takže ano aj IQ testy by mali byť súčasťou VP
Mne by ho zobrali pretože mám dobré IQ ale skoro nulové EQ. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných