Automat vs manual

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Pri automate sa musíš zmieriť s tým, že:
- Za studena radí pri vyšších otáčkach. Manuál si zaradíš ako ty chceš.
- zaradí takú rýchlosť, akú chce on a nie takú, ako chceš ty. Na manuáli si zaradíš akú ty chceš.
- staré automaty mali vysokú spotrebu a pomalé radenie. Manuál žerie menej a radíš rovnako rýchlo.
- nové automaty radia rýchlo a majú nižšiu spotrebu, ale zasa ničia motory podtáčaním. S manuálom máš rovnakú spotrebu, ale trochu pomalšie radenie. Motor si podtáčaním ničiť nemusíš.
- keď ti zblbne automat, skončila si. Pri manuále zaradíš neutrál a auto sa dá potlačiť alebo odtiahnuť.
- keď sa ti vybije baterka, alebo stane ktorákoľvek z milióna možných porúch, skončila si. S autom nepohneš ani o meter. Manuál sa dá potlačiť, alebo odtiahnuť
- ak potrebuješ cúvnuť s otvorenými dverami (teraz neriešme, či to je nutné, alebo nie - ja to tak niekedy chcem a výrobcu auta je hovno po tom, že prečo, a či to muselo byť), automat ti natvrdo kopne Parking!!! Nieže by najprv zabrzdil (auto má tempomat s funkciou brzdenia, čiže samé pribrzdiť vie), rovno tam hodí parking a skriňa nech sa kľudne aj rozletí. Pri manuále si môžeš cúvať s otvorenými dverami a pozerať presne kam ideš koľko chceš.
- keď nemáš benzín (napríklad kvôli prasknutej hadičke), nepohneš s autom ani o centimeter. S manuálom zaradíš jednotku a na štartér vyskáčeš na obrubník. Toto ale pri nových manuáloch nejde, lebo "inžinieri vedia čo robia".
- Automat má drahšiu údržbu, zatiaľ čo pri manuále raz za život auta vymeníš spojku.
- Výrobcovia áut s automatmi už čoraz častejšie prevodovky kódujú. Čiže v prípade poruchy, alebo potreby preprogramovania, si s tým nikto neporadí, okrem značkového servisu. Alebo ak to niekto hackne, ako sa to bežne robí.
- V zime keď zapadneš, s automatom si skončila. S manuálom sa to dá rozhúpať a vyjsť.
- To najlepšie som si nechal na záver: ZF sa rozhodli, že automaty a náhradné diely na svoje automaty, budú dodávať po novom už len 20 rokov od začiatku predaja. Takže ak si dnes kúpiš napríklad auto ročník 2008 s automatom, tak za 4 roky si v prípade poruchy skončila. Jediná možnosť bude kúpa inej starej prevodovky na vrakovisku. Prevodovka, ktorá bude viac ako 20 rokov od štartu predaja, sa nebude dať kúpiť, a to ani ako nová za tie príšerné prachy, ktoré to stojí. Už vidím tie pindy niektorých tunajších vrtákov, tak chlapci, toto je informácia priamo zo ZF Jihlava, kde som bol v lete pre novú mechatroniku. Len pre informáciu, jednalo sa o starý typ 6HP26, mechatronika stála 1400.- eur + 6000.- CZK prehratie softvéru z mojej pôvodnej mechatroniky.

Nie, nie som starý foter voziaci sa na starej BMW E34 manuál. Teda starý foter som, ale autá mám bohužiaľ štyri automaty a jeden manuál. Tie pitomé automaty som musel kúpiť preto, že ani jedno z tých áut sa s manuálom NEROBÍ! Je to choré, ale je to tak. Do budúcna som si ale povedal, že automat už nikdy viac. Radšej si už nikdy nekúpim ďalšie auto, ale serem im na celé automaty. Alebo manuál, alebo si nechám to čo mám, až do smrti. Automat už nechcem vidieť ani na fotografii.
Samozrejme, kto chce, nech si ho kúpi. nemám s tým žiadny problém.

Osobne si ale myslím, že je to umelá téma na rozvírenie debaty, ako sa to pri prvých príspevkoch nových nickov často stáva. Preto majú vždy tému, pri ktorej je predpoklad, že na ňu zareaguje veľa ľudí.
Ale to je možno len náhoda :d :D
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 940
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa db69 »

"- ak potrebuješ cúvnuť s otvorenými dverami (teraz neriešme, či to je nutné, alebo nie - ja to tak niekedy chcem a výrobcu auta je hovno po tom, že prečo, a či to muselo byť), automat ti natvrdo kopne Parking!!! Mne nie. naschvál som to skúšal (prvý automat) čo urobí ked necham D alebo R otvorím dvere a pustím brzdu.Akože omylom zabudnem dať P. A auto sa v pohode pohne akoby nič 🤷‍♂️ 7 DCT prevodovka.Kamarát /mechanik mi tvrdil že TO má dať do P
tuninka
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa tuninka »

aj s tým že nejde pohnúť autom, ak sa niečo stane nie je na každom aute úplne tak, s každým automatom čo som mal, sa dalo z D hodiť do N aj keby tam nebola baterka.... z P do N sa na niektorých dalo dať aj bez kľúča v zapalovaní, alebo aj bez naštartovania motora, na niektorých len s nohou na brzde, na niektorých aj bez... možno na úplne najnovších to nejde, neviem, ale čo som mal ja, tak to išlo.... dvere nekontroloval ani jeden automat z tých čo som kedy mal
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa leonNL »

Ja tak isto mozem prejst s otvorenymi dverami alebo kludne aj bez dveri hoci aj okolo zemegule, neexistuje aby mi automat len tak svojvolne rupol z D alebo R, do P!
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Jedine manuál.
Nič lepšie neexistuje.
Automat je hnus 🥶
A opäť umelá téma A Eú?? :40bd:
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

milan209 napísal: 20.01.2024 19:37 Kto raz sadne na automat manual nechce. To vravim z vlastnej skusenosti. 20 rokov som jazdil ma mamuale a teraz 10 rokov jazdim na automate a paráda. Hocikedy ked presadnem do manualu tak nemam problem s prehadzovanim ale manuál už nemusím.
A čo sa týka servisu samozrejme treba dať vymeniť kvapalinu a filter aj v automate. A pred kúpou si ho dobre overiť v akom stave je AT.
Ja som niekoľko x vyskúšal automat, aj som mal dlhšie ako rok, ale čím viac som vyskúšal, tým viac ma automat odpudzoval... :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš automat určite má svoje miesto, rovnako ako elektromobil, ale tam kde naozaj patrí.
Spomeň si, keď sme ako decká vždy chceli stáť pri šoférovi v autobuse. Na Šl kách len cvakal tie biele tlačítka, ale harmonika Ikarus tam mal páku ako bejzbolka a každú zastávku spojka vyradiť a spojka zakvaltovať. Až teraz pred tými chlapmi hlboko smekám. Takže do takých podmienok automat ano. Ale ak má suplovať a byť barličkou v niekoho lenivosti a nemohúcnosti - a potom sa čudujeme, že to na cestách vyzerá ako vyzerá. :4012:
Všetci bezpečnostní a komfortní asistenti a vychytávky nám na cesty dostávajú stále slabších a slabších šoférov. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Áno, autobus, kamión, taxík, na robotu.., automat je fajn.
Ale pre fyzickú osobu, ktorá kúpi viac ročne auto za 10-25.000 +- eur je automatická prevodovka príťažou..., za koľko to auto o pár rokov človek preda ?
Hlavne, , keď bude mať 300.000 km +, 10 -15 ročné auto..
A keď vyskočí nutnosť opravy, 2-3.000 eur , iba za sprostu prevodovku v relatívne lacnom aute .., radšej tie peniaze minút na dovolenke.
Pár krát síce človek zabije niekoľko hodín v kolone, či v meste, až ho noha bolí, ale to je minimálna daň za jednoduchosť.
tatkotom
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa tatkotom »

Jedine v tých občasných kolónach by som prijal automat. Kam a komu sa vyslovene hodí už bolo napísané.

A toto by chcelo zarámovať:
"Všetci bezpečnostní a komfortní asistenti a vychytávky nám na cesty dostávajú stále slabších a slabších šoférov."
Aj s poznámku, že televízor patrí do obývačky a nie auta...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri si hybridnu toyotu. Tam sa poruch v automate bat nemusis. Lebo to ani v podstate nie je klasicka prevodovka (ci uz manualna alebo automaticka), len par koliesok a olej vymeni kazdy, kto vie vykrutit vypustnu skrutku a zakrutit ju spat.
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Toyoty sú fajn. To je fakt.
Ale do Corolly sadnúť a vystupit, to je za trest.
To už stará Fabia. Či 206 je luxus.. :..:

A keďže je nízko nad cestou, spôsobuje jav, že sa opticky zda, že ide rýchlejšie, než je skutočná rýchlosť..., len tak trpnem v taxíku... :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa mhlavaty »

leonNL napísal: 20.01.2024 22:11 Ja tak isto mozem prejst s otvorenymi dverami alebo kludne aj bez dveri hoci aj okolo zemegule, neexistuje aby mi automat len tak svojvolne rupol z D alebo R, do P!
Automat je "požehnanie" hlavne pre dielňu.Občas je nutné cúvnuť medzi stlpy zdviháka presne ku čiare ..nemožné nechať otvotrené dvere.
Už posraté staré PD čko je problém,tam kde je motor pozdlž a treba točiť motorom napr pre nastavenie vstrekovačov,cez prevod to nejde ako u manuálu.Pokiaľ auto pri oprave dôjde k potrebe určitého úkonu a zastalo medzi stĺpmi v P a ešte zabrzdené automatickou brzdou,tak nasleduje .....no čo asi ? Ak ešte navyše pri práci vymontuje batéria,rozobratie príde do nejakého štádia,skúste otvoriť kufor lebo tam niečo majiteľ nechal pre opravu a vy ste zabudol . Zapojte batériu...lebo kufor....a tešte sa až to dáte všetko dohromady čo to pripojenie pri odpojených veciach porobilo,aké kódovanie vypadlo atd atd.Občas dokonca prestane reagovať na kľúč. Majte radi automat. Musel by to byť môj doktor aby sa automat do dielne dostal,inak ani na obrázku. Ani nehovorím koľko diagniostických úkon a veľmi prepotrebných nejde urobiť,proste pre funkcionalitu automatu nejde. Pre dielňu to má toľko obmedzení čo všetko sa nedá,alebo potrebuje ďalšie časy si to pripraviť...nech to ide do riti a opravuje si ten čo nevie kutáčom. Ani nehovoriac že určité úplne rovnaké prejavy závady vie spôsobiť aj -aj,vy zistujte či to je teraz motor alebo prevodovka. Až to po dobrých pár hodinách zistíte (alebo aj nie z jasným výsledkom) tak teraz čo ? Auto nech ide na vaše "doporučenie" do servisu na automaty.Majiteľ sa vás desať krát opýta či je to určite automatom,vy ste práve teraz na najtenšom ľade.Neviete kam pôjde,neviete z akým výsledkom a nech vás boh chráni ak ste chybili a on vyhodiť pár tisíc na "opravu" automatu a porucha tam zostala. Ja to nechcem ani vidieť,pretože...pokojne a určite spokojnejšie žije dielňa ak sa mu vyhne.Tak ako pre plyn musí k plynárovi,tak aj automat nech ide do takej dielne.Že sú drahý alebo lacný,majiterľ sa takto rozhodol,lebo dnešný šofér je fňukal rozmaznaný,lebo žena,lebo Áron svätý nevie, možno mu ten kutáč nedovolí za volantom esemeskovať,čo je dnes asi povinnosť ako sledujem.Ale ja mám robiť zle sám sebe ? Zabudni
fzubaty
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

Kazdy automat sa vie nechat na rampe v neutraly a odbrzdeny, vzdy treba rozmyslat dopredu.

Ano automat ma svojich odporcov. Ale stale viacej je ludi, ktori ho proste chcu, aj za cenu vacsich vydajov. Ludia maju kopec penazi.

To ze je servisne nakladnejsi? A? Aj zavedenie kanalizacie je nakladnejsie ako latrina…

Opravy automatov su celkom dobry bussines. Vacsinou im hovno je, len drobnost a uctuju sa obrovske peniaze. Lebo servis vie a majitel zaplati.
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Aha, takže preto sú inzeráty, že je defektny motor, alebo prevodovka, vždy som sa čudoval, prečo nenapíše konkrétne :3dcline:
fzubaty
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat vs manual

Príspevok od používateľa fzubaty »

Take auto som hladal. Nenasiel som. Chcel som auto s defektnou prevodovkou.

Na tejto stranke je ich sokonca az 20 ks, a uz na prvy pohlad vsetko vraky.

Cize kde vidis vela takych inzeratov?

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných