Externé štúdium automechanik - hľadám záujemcov

Ponuky práce: Auto moto, brigády ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin2691
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.08.2021 08:25
Zdieľať na Facebook

Externé štúdium automechanik - hľadám záujemcov

Príspevok od používateľa martin2691 »

Zdravim nenajde sa zaujemca o externe studium s vyucnym listom? Ja sa chcem prihlasit ale stale chybaju 3 zaujemcovia aby otvorili rocnik. Cas je do 23.8.
https://sostovar.edupage.org/text11/?
Som z Bratislavy a mohli by sme cestovat spolu, som ochotny prispiet 100€ kazdy mesiac na benzin. Ak niekoho poznate dajte vediet cim skor. Ked tak napiste sem alebo do sukromnej spravy.
Vdaka!
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Strata času...
Ak to nemáš od mala že sa rýpeš v motoroch tak nejaké štúdium ti je tak trochu k ničomu.
Ak sa vyznáš tak papier na to nepotrebuješ, robotu si nájdeš aj bez neho.

Ten papier je podstatný viacmenej len keby si chcel podnikať v oblasti, ale aj tam potom potrebuješ najskôr potvrdiť prax v obore a až potrom môžeš podnikať sám. (Aspon tak tomu kedysi bolo, ani vyučený zubár nemôže hned po škole mať vlastnú ordináciu)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ako tu pišu,učebný odbor automechanik je o hrubej strojarine..
teda automechanikom može byť ktokolvek z vyučnym listom zo strojariny..
trebars učebný odbor 02-45-4 Mechanik strojov a zariadení

Skor by som videl užitočnejši odbor elektrotechnik so zamerinim na slaboprud- signalizačné zariadenia,napriklad

Učebný odbor je len základ ,podstatná je ďalšia špecializacia a ziskavanie skusenosti z praxe...
A samozrejme odborné školenia,alebo dostupnosť ku "maintenance manualom".
Neviem si predstaviť automechanika,čoby chcel celý život len meniť brzd.komponenty,spojkove lamely a čapy...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myšlienka je ok,len ju realizovať.Vidím za tým to čo je najdôležitejšie - záujem.K čomu sa nedá vyjadriť je kvalita výučby,ale tam je nutné do veci vložiť vlastnú snahu a dokonca v maximálnom nasadení.Ja poznám prípad premeny cukrára na automechanika a dnes človeka ktorý má vlastnú dielňu a ja s ním držím pomerne hustý kontakt,preberáme nezvyklejšie opravy a diskutujeme o postupoch.Takže bude asi chyba dopredu niečo alebo niekoho zatratiť.Bude dosť prekážok kým sa vec podarí,ale treba ísť tvrdohlavo dopredu a hľadať spoločenstvo svojej krvnej skupiny lebo z hlupákmi sa sny neplnia. Lacova posledná veta neplatí vonkoncom.Aj základné úkony sa robia celý život,pretože aj ten najzákladnejší úkon sa dá spackať aj urobiť excelentne.Skôr zohraje rolu špecializácia že niektoré úkony vypadnú.Práve teraz nastupuje nutnosť zužovať záber a špecializovať na jednu dve značky max. prípade na niektorú sústavu auta.Inak to je skončí tak ako to vlastne už vidíme denne...robí sa všetko ale na úbohej úrovni.Čo som videl celý svoj profesný život tak ťažká iba jedna počiatočná etapa učenia kým sa dosiahne určitá dobrá úroveň.Potom už sa nové a nové veci nabaľujú pomerne ľahko a rýchlo takže z tohoto typu sú neskôr špičkový fanatici.Škola sa nedá obísť a ísť iba cestou praxe a získavania skúseností.Tam chýbajú základné vedomosti a to oklieštuje schopnosť napredovať z novými vecami.Bez základov ešte nik dobrý barák nepostavil.
A ešte jedna zásada platí.Z brutálne dobrým odborníkom môžete diskutovať a on vám pokojne veci vysvetlí.Bez obáv že príde o klientelu.Príkladov je kvantum,špičkový bohovia svojho odboru vám trpezlivo vysvetlia a zodpovedajú otázku.Hlupák nikdy...takže nerozlišuje sa to až tak ťažko s kým máte do činenia.A najlepší priznajú že sa môžu mýliť a radia sa tiež,takže sú aj skupiny kam sa môže ktokoľvek zaradiť ak sa nebojí že sa verejne strápni.Problém je iba časový,každý guru sa učil a učí celý život.Je na vás či vás klub príjme ako seberovného a váš príspevok sa bude rátať.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Citácia z článku o stavebníctve :
Zároveň nám chýba kvalifikovaná pracovná sila. Máme síce majstrov zo socializmu, no postupne odchádzajú do dôchodku a záujem mladých o stredné odborné školy a učilištia klesá. Nedostatok sa preto bude prehlbovať. Noví odborníci sú zároveň dobre platení v zahraničí a odchádzajú.
Nepripomína vám to niečo? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martin2691
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.08.2021 08:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2691 »

Písal som do rovnakej školy v Prahe a tam majú plný ročník a pravidelne vysoký záujem. To len na Slovensku je problém zohnať z celého Slovenska 5 ľudí do ročníka. Hlavne že sa ľudia sťažujú, že nie je robota, ale nič pre to neurobia.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Praveze roboty je plna prdel ale je tazko niekoho zohnat kto vie samostatne robit a sefa bude otravovat len v pripade aby mu jeho zena spravila kavu :4012: Ako ja :40bd: Ale uz pre kamosa nerobim.Isiel som inym smerom na iny level.
No a vidina velkeho zarobku je tiez diskutabilna.Na zaciatku by vsetci chceli zarobit ale zabudaju ze tie peniaze v tom servise nechavaju zakaznici za opravu auta.Zalezi kto je ako narocny.
lukas-svk
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.05.2014 00:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Tak co otvoril sa ten rocnik? Skoda ze som nenasiel toto vlakno skor, normalne by som s velmi vysokou pravdepodobnostou do toho siel :)

Edit: tiez som z BA
martin2691
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.08.2021 08:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2691 »

Cau neotvorili lebo chybali stale dvaja ludia. :( V Prahe je plny rocnik a na slovensku je problem 5 ludi zohnat.
lukas-svk
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.05.2014 00:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Tak to je blbe, nepozeral si aj inde v SK? V BA si nic taketo nenasiel?

Mna este napadlo ze ziskat nejake vzdelanie v obore by zlo cez nejake rekvalifikacne kurzy, ale tam ziskas len akreditaciu, nie vyucny list.
Ty si to teda zatial nevyriasil nijak?
Napísať odpoveď

Návrat na "Práca Auto-moto"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní