Živnost na servis (mimo obor)

Ponuky práce: Auto moto, brigády ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubboss
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.03.2017 18:39
Zdieľať na Facebook

Živnost na servis (mimo obor)

Príspevok od používateľa lubboss »

Zdravím,mám otázku ohladom servisu a živnosti. Brat sa venuje autám už 10 rokov a posledné 3 aktivne. Chodí do roboty a potom do večera opravuje auta,už si vytvoril klientelu kamarádi/kologovia a ich kamarádi atd.. Furt má čo robit,ale nemá čas chodit do roboty,vobec neodpocivá..,chcel by dat vypoved (už nad tým uvažuje rok),ale nevie sa pohnut a nepozná tu birokraciu. Je vyštudovaný vodár/kurenár a eště chodí "brigádovat" do servisov,vie toho viac jak oni...dobre sa vyzná v diagnostike. Vybavenie/pozemok má..

Dá sa spravit rekvalifikačný kurz a potom živnost,jedná sa o Žilinsky kraj? Alebo len servis na interier/exterier/gumy a oficialne by zamestnal na mechanikcé veci vyštudovaného automechanika - kamarád..? Viem,že to není lahké,ale vždy sa dá vyklučkovat :) Já mám elektrotechnické vzdelanie s maturitou,kľudne by som to zobral na seba..

Ďakuje vopred za rady.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Automechanik je podla mna remeslo a ked chce niekto podnikať v danej oblasti potrebuje byť dané remeslo vyučený, respektíve mať zamestnanú zodpovednú osobu. A kedysi platilo že ani vyučená osoba nemôže hned po škole sama podnikať, bolo treba vydokladovať 3 roky praxe, respektíve dva roky ak bola maturita

Inak už tu boli podobné témy a riešili sa tam aj iné veci ako likvidácia odpadu
lubboss
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.03.2017 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubboss »

Díky,zkusím prečítať,je teda možné mať "oficialne" servis? Alebo ako som písal,servis mimo motorických vecí?
lubboss
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.03.2017 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubboss »

Išiel som cez Hladať a vyskakovali tam veci uplne mimo...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ked je vyuceny mechanik moze hned otvorit servis po skonceni skoly.Ale nie je.
Su moznosti-bud si zamestna automechanika vyuceneho,a zodpovednost bude jeho,alebo musi mat aspon pribuzny odbor plus 10 rokov praxe v servise,s potvredim ze denne opravoval auta.
lubboss
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.03.2017 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubboss »

Aha,tak to padá. Zamestná mechanika a ten by do buducna dal výpoved a mohol by to zavriet..

A firmu/servis na diagnostiku a drobné ne-mechanické veci? Dalo by sa to?Nemám autoelektroniku ako odbor,ale u toho to ide aj bez,či?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Existuje zivnost /volna/ autoservisne sluzby bez zasahu do motorickej casti vozidla.Teda pneuservis,umyvarka,lakovanie bez zasahu do karoserie,vymena celneho skla atd.Diagnostika tiez neide do uvahy,lebo presny nazov na zivnost ak chce otvorit servis je Diagnostika a oprava vozidiel cestnej komunikacie.Teda diagnostika padne.
lubboss
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.03.2017 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubboss »

To bude asi najlepšia volba,nebude potreba ani deklarovat odpad atd.. Keďtak zamestna mechanika na plnohodnotný servis. Ono je celkom blbé keď susedia (nesusedíme s obytný pozemkom) vidia,že každu chvilku je tu iné auto a ta ulica je slepá,tak je to dost nápadné.. :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak bude súhlasiť pán aby som ti dal kontakt,tak by si sa od neho mohol dozvedel ako sa to dá.Lebo sa to dá a on to poriešil a už oficiálne funguje aj z papierom a dielňa pracuje v plnom rozsahu.
Človek vyučený v úplne inom dnes opravuje autá a ja ho vidím ako nesmierne perspektívneho mechanika,a to ja teda o niekom poviem raz za desaťročie.Možno jediný ktorému by som dal vlastné auto do opravy.Bolo by velmi zle,ak vyslovene rozumný talentovaný chalan nemôže niečo robiť oficiálne ale kadejak pokútne a vystavený na milosť a nemilosť dediny čo do všetkého strká nos len nie do svojeho.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Živnosť a prevadzka AUTOSERVIS su 2 odlišné a samostatné TEMY :3035:

Iné podmienky platia pre vydanie živnostenského opravnenia

oprava vozidiel /neviem ako to je presne podla zákona/

a celkom iná byrokracia je vybavenie prevádzky autoservisu
teda samotnej dielne :3c90:

Uradnikov vobec nebude zaujimať ako je dotyčná osoba vybavená na podnikanie, ake ma naradie ,diagnostiku ap.

Bude ich zaujímať, len či bude mať personal kuchynku ,
a zakaznici,či budu mať zvlášť WC...

:::
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lacko,rieši sa nasledovné....
Dá sa spravit rekvalifikačný kurz a potom živnost,jedná sa o Žilinsky kraj?
Máš pocit že píšeš k veci ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Práca Auto-moto"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných