Prevodový olej v jame a smrad

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

daliborpehel95
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.02.2024 21:26
Zdieľať na Facebook

Prevodový olej v jame a smrad

Príspevok od používateľa daliborpehel95 »

Dobrý deň prajem všetkým ktorí budú ochotní poradiť alebo prezradiť nejaké finty :D menil som celú spojkovú sadu a ako som vyberál poloosy vytiekol mi olej do jamy .. akože počítal som s tým len neviem kde som mal vtedy hlavu..
takže problém je - smrdí mi jama že mi je normálne zle s toho to je jedna vec a vec číslo dva je že od toho oleja som bol aj ja. Žena mi veci vyprala a smrdia aj ostatné veci aj práčka aj sušička aj celá kúpeľňa . 😂 pomôžte mi prosím Vás ako sa toho smradu zbaviť alebo ak sa to niekomu stalo ako sa toho zbavil. Ďakujem
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Prevodový olej v jame a smrad

Príspevok od používateľa martincichy »

V dielni by si mal mať na takéto prípady sypký sorbent. Ak to vsiaklo do betónu, móžeš naliať novú vrstvu (použi izolant medzi vrstvami).

Na pranie špimavých vecí mám samostatnú práčku - obyčajné mini romo. Kúp si prací prášok na montérky a pridaj vanish. Skús niekoľko prázdnych cyklov ma 90 'C s čističom práčky. Vymeň filter.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Prevodový olej v jame a smrad

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Drevené piliny.
Montérky vyprať v avivaži.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prevodový olej v jame a smrad

Príspevok od používateľa seven549 »

tebe smrdi olej?ved to je lahoda ropne latky sem tam pretiahnut pluca toxinom lol

inac mne ked sa tam vyleje olej na beton tak vezmem stare handry a ten zvysok postriekam cisticom brzd a zotriem handrou.inac davam si na take prace na zem papier alebo nejaku gumu.

bezne ludia na to kaslu ale dnes uz niesu casy ze co dielna to bordel na zemi.ja mam v dielni a garazi skratka povysavane.sluzi na to stary vysavac.aj nove sacky mam nakupene

no a saty tie treba nejak vymocit v niecom aby z nich ten olej vysiel a tak do pracky.do vane a nejaky prasok.

ja to mam ako kazdy mam na to osobitnu pracku.staru ktora mala nejaku poruchu kupila sa nova a ta opravena sluzi vzdy na pranie garazveci.zaolejovane saty a handry od lesteniek.

ale to preto lebo byvam v dome.v panelaku si to neviem predstavit 2 pracky tam nieje miesto nanic.

jedine minipracku.ona vydzri cely zivot ved sa to pouziva tak 6x do roka
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Prevodový olej v jame a smrad

Príspevok od používateľa makrela »

no a saty tie treba nejak vymocit v niecom aby z nich ten olej vysiel a tak do pracky.do vane a nejaky prasok.

Na takéto veci slúži žlčové mydlo -tak sa volá - a potom vyprať ako každú špinu
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Prevodový olej v jame a smrad

Príspevok od používateľa fzubaty »

Oblecenie vyhod.

Pracka a susicka bude potrebovat nejaku vonu a zopar cyklov naprazdno. Mozno ozon.

A jama, tam ti uz ani plakat nepomoze. Ciastocne sa to da vycistit s bakateriamo na ropne latky, ale zazraky netreba cakat. Ak to vsiaklo do betonu von to uz nepojde.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prevodový olej v jame a smrad

Príspevok od používateľa seven549 »

makrela napísal: 19.02.2024 21:25 no a saty tie treba nejak vymocit v niecom aby z nich ten olej vysiel a tak do pracky.do vane a nejaky prasok.

Na takéto veci slúži žlčové mydlo -tak sa volá - a potom vyprať ako každú špinu
no asi to bude ono cosi take sa vala doma nezvycajne mydlo z ktoreho nic neubuda po umyti ruk.

ja viem len nalozit pracku a uz to bezi samo.a ani neviem aky program ma pracka davam to stale na rovnaky cas 1h.50min lol a zistil som ze ani zeny neovladaju vsetke programy.poznaju 3 a padla.ale mudre su neskutocne okolo toho prania akoby mali v hlave cely manual nastudovany.pritom nic.nula bodov.

tu staru pracku co mam na garaz ARDO 12 rocnu som zacal pisat na papier ktory znak kolko hodin perie.v navode nic nepise.no na niektore veci mi netreba 1h50min aby to bezalo.staci aj 20min.ale kym dojdem na vsetko tak asi aj ta novsia elektroluxa umrie.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Prevodový olej v jame a smrad

Príspevok od používateľa tuninka »

ja by som nasypal do jamy podstielku granulovitú čo sa dáva do mačacích záchodov, tá aj saje aj pohlcuje pachy.... (aspoň podľa reklamy) a montérky namočiť na noc vo vode so Savom (nejaký normálny pomer podľa návodu) a ak sa nerozpadnú tak 2-3x vyprať na 60stupňoch
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Prevodový olej v jame a smrad

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

ocot +sodabikarbona do pracky bez pradla. Bude ako nova. :41c2: :41c2: :41c2:

Alebo 2 tabletky do mycky :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných