Mazda SkyActiv 2.2d - ProTec Common Rail

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dieseldave
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.03.2018 21:42
Zdieľať na Facebook

Mazda SkyActiv 2.2d - ProTec Common Rail

Príspevok od používateľa dieseldave »

Ahojte, nemate niekto prosim skusenosti s aditivom ProTec Common Rail Diesel System Clean and Protect? Myslite, ze to mozem naliat do Mazdy 6 GJ SkyActiv 2.2d? Predtym som pouzival klasiku VIF (ktory mi uz dosiel), no tento mi podaroval kolega, tak neviem, ci mam radsej ostat verny klasike, alebo mozem pouzit aj tento. Dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aditivum Pro-Tec - Mazda SkyActiv 2.2d

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemajú celkom identický dôvod použitia.Jeho použitie má výraznejšie čistiace schopnosti.Použitím do nádrže sa nič pokaziť nedá.V čase nedostatku Techronu (Delphi Diesel Plus) sa používal, prípadne LM 2666 na čistenie palivovej sústavy od bio zložiek.Kludne by som ho použil,nič neohrozí
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda SkyActiv 2.2d - ProTec Common Rail

Príspevok od používateľa seven549 »

kludne daj ak to nechcel a daroval.ale radsej na plnu nadrz.

inac vif sa pouziva hlavne koli lepsiemu mazaniu cerpadla a vstrekov.cistiace ucinky ja od toho vif necakam.ani jeden moj dizel mi este dodnes nepadol na vstreky alebo cerpadlo vzdy su krmene vifkom.cele roky.

ked boli vonku vstrekovace pri 330 000km a pri 456 000km obe firmy co testovali vstreky a davali nove kody mi povedali ze vstrekovace su v top stave nepotrebuju ziadnu opravu a tie spicky zevraj boli v peknom stave.

no to vifko davam uz ked kupim auto ako 5 rocne.
dieseldave
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.03.2018 21:42
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda SkyActiv 2.2d - ProTec Common Rail

Príspevok od používateľa dieseldave »

Dakujem pani za odpoved. Daroval mi to kvoli tomu, ze ma benzin, a nevyuzije to. Skusim to tam teda dat.
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda SkyActiv 2.2d - ProTec Common Rail

Príspevok od používateľa qubo »

inac vif sa pouziva hlavne koli lepsiemu mazaniu cerpadla a vstrekov.cistiace ucinky ja od toho vif necakam.ani jeden moj dizel mi este dodnes nepadol na vstreky alebo cerpadlo vzdy su krmene vifkom.cele roky.

ked boli vonku vstrekovace pri 330 000km a pri 456 000km obe firmy co testovali vstreky a davali nove kody mi povedali ze vstrekovace su v top stave nepotrebuju ziadnu opravu a tie spicky zevraj boli v peknom stave.

[/quote]

Techron raz za 20tis a Vif občasne a rovnako 400tis na jedných vstrekoch aj čerpadle :2f93:
vlado9965
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.08.2009 19:26
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda SkyActiv 2.2d - ProTec Common Rail

Príspevok od používateľa vlado9965 »

Ahoj. Použil som prípravok ktorý sa volá podobne, Pro Tec DSSC. Mne pomohol, mal som problém s cukaním studeného motora, pri akcelerácii. Nalial som, pojazdil a zatiaľ to vyzerá, že pomohlo. Auto Yeti, 2,0Tdi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných