Výmena oleja na zohriatom motore

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nech používa kto chce,ak chce.Odsávačka je,ale nepoužíva sa z jednoduchého dôvodu.Dnes sú motory odspodu zakrytované a kým olej tečie,sa proste prejde predok,polosi,ramená,zadok motora,turbína sa siahne či nemá tuhú variabilitu...proste pozrie sa to čo ide.Málokedy sa niečo nenájde.Kvapka červenej nemrzky či oleja...a už sa hladá odkiaľ.Nič užitočnejšie nemôže byť pretože vie zachytiť veci na počiatku.Odsávačka je ale pre prípad že motor nemá inú možnosť oleja von.Jedna vec sa neustále zabúda,pritom platí neomylne.Motor nikdy neokefujete,na rozdiel od človeka,hladanie cestičiek ako z niečím vysrať nebývajú najštastnejšie
t1t2t3t4
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.08.2018 18:59
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa t1t2t3t4 »

Tak zatial budem klasicky vypúšťať spodkom - ak ma osloví nejaká odsávačka tak vyskúšam :)

@mhlavaty - E38 má v spodnom plaste pod motorm "okienko" asi 20x30cm - tam je zvlášť plast na "pántoch" ktorý sa dá jednoducho povoliť 2 skrutkami a potom odklopiť/odstrániť, takže ideálny prístup.

A áno vždy si všímam aj úniky - naposledy som zistil že mi tečie CHF11S z tandemového čerpadla (z gufera hriadele) - už mám nachystané druhé lol
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa ivko1 »

truck123 napísal: 18.10.2022 09:02 jurajjanosik... ak tu nuiekto trepe, tak jedine ty a co som videl, nevidel o tom po tom..Skus sa spytat tuna pritomnych mechanikov, kto to takto roby.
Za poslednych 10 rokov som bol v zopar servisoch.. merced..kia..skoda..opel, nejaky garazmajster, ale nikde som nevidel, pouzivat odsavacku pri vymene oleja v motore, do certa! Asi na nu nemaju...Preco ju nepouzivaju? Je mi zahadou..
Práveže používajú a hojne, nemusí sa srať s krytmi pod motorom, nemusí sa dotknúť vypúštacej skrutky kde môže vzniknúť problém že je nejak dogabaná od predošlých výmen, nestane sa že by ju zabudol dotiahnúť...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ziaden mechanik nebude cakat kym odkvapka posledna kvapka oleja, prestane tiect, zacne kvapkat tak utre handrou a da srob, jedine ze by isiel na obed. Ci sa odsaje alebo vypusti tak vzdy tam nieco ostane, na odsavani nieje nic zle, dolezite je menit olej nacas a nepretahovat vymeny
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa jaster-83 »

truck123 napísal: 18.10.2022 16:43 No neviem naco vlastne, tam tie vypustne skrutky davaju, ( pri dnesnom setreni vo vyrobe, ved kolko by usetrili?)
Ze peugeot urobil blbu olejovu vanu, tak vsetci budu odsavat, potom uz len staci poutierat filter a vec vybavena...
Nic v zlom, ved nech kazdy vymiena, ako uzna za vhodne.
Medzi poutieramin filtra a tym ci vypustis alebo odsajes olej suvis teda nevidim......a zrovna ten PSA ma aj tak olejovu vlozku........
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
db69
Príspevky: 925
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa db69 »

mhlavaty. svätá pravda!ja som mal na Avii kontrolnu mierku a nalievanie pod kabinou ktorú si MUSEL zdvihnúť.Teraz na Renaulte mi na prístrojovke ukazuje množstvo oleja a dolievam ho vonku pri chladiči.lenže pri zdvihnutí kabíny si videl a skontroloval všetko ,napr povolené čerpadlo alebo štartér atd
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena oleja na zohriatom motore

Príspevok od používateľa truck123 »

Na mnohych sa s krytmi musi srat, ci chce ci nechce, lebo olej filter umiestneny zospodu.
Poutieranie filtra myslene asi tak, ze ho ani nevymeni, nech je vidiet ze novy.
Ved robim z odsavackou, budem kvoli filtru sa babrat s krytmi, ak je zospodu?
( bezna prax). A o kontrole, raz za cas pri vymene, uz ani nehovorim, spominal mhlavaty. ( ako ste citali potrebna to vec, kvoli vlastnej penazenke).
Tiez, odkape spokojne, lebo slusny a zodpovedny mechanik, vypusti olej, necha tiect, vymeni filter gumicky, vycisti a prebehne motor a napravy ocami, ci je vsetko ok.
Proste zodpovedny servis. (hlada sa tazko, ale najdu sa aj take...)

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných