Aditíva do nafty a značka JLM

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa truck123 »

Je mozne aj inak, pri vymene pal. filtra naplnim cisticom od ravenolu, je nato urceny a necham 20min bezat na volnobech, kazdych 20tkm nalejem do nadrze BG245, kedy mam pred sebou aspon 300km v kuse samozrejme nadrz vyjazdim, az tak znovu tankujem.
Inak pouzivam bg DFC a millers ecomax, robim to takto roky, vstrek som este nikdy nemenil a aj pri castych kratkych jazdach filter regeneruje 500..800km.
A este nieco, do ad blue pridavam rescue.
Mozno sa bude zdat prehnane a narocne, ale mne to pride uz ako samozrejmost.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

..
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 01.10.2022 07:34, upravené celkom 1 krát.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keby stačilo iba naliať prípravok a všetko je odrazu ok, tak potom si môžu dielne, čo nakúpili technológie za desiatky tisíc eur hlavy búchať.
A všetci motoristi ruky hore, lebo by nemuseli riešiť vstreky, sanie, usady na ventiloch atď...
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

truck123 napísal: 30.09.2022 18:52 Je mozne aj inak, pri vymene pal. filtra naplnim cisticom od ravenolu, je nato urceny a necham 20min bezat na volnobech, kazdych 20tkm nalejem do nadrze BG245, kedy mam pred sebou aspon 300km v kuse samozrejme nadrz vyjazdim, az tak znovu tankujem.
Inak pouzivam bg DFC a millers ecomax, robim to takto roky, vstrek som este nikdy nemenil a aj pri castych kratkych jazdach filter regeneruje 500..800km.
A este nieco, do ad blue pridavam rescue.
Mozno sa bude zdat prehnane a narocne, ale mne to pride uz ako samozrejmost.
Naplnis palivovy dilter cisticom? Nastartujes a o 10 sekund je 90% cistica v nadrzi s 10% spotreboval motor. ( % su odhad) co si ziskal? Nic. Realne na 2 otocenia klucom je palivovy filter plny, pri odpojenom vystupe. Nozno max na treti. Cize prd. Rovnake, ako ked nalejes do nadrze.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa wilz »

Nechce sa mi to znova čítať, ale teda naozaj nemám dojem, že by Hlavatý bol napísal niečo v tom zmysle, že "sa to musí použiť inak ako píše výrobca."
To je čiste účelové podrývanie, dúfam že sa Hlavatý nenechá vyprovokovať, lebo v poslednej dobe sa mi zdá že cicmanec tuná existuje len kvôli tomu aby rýpal do Hlavatého.
A to si pamätám dobu, keď dokázal naozaj hodnotne poradiť.
Ale zrejme ho to už prešlo, už je v ňom iba zášť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa mhlavaty »

guru googla... prečo by som sa nemal riadiť odporúčaním RENOMOVANÉHO výrobcu

prečo potom odsudzuješ tých čo ponechajú olej celý 30 tis km cyklus ak to doporučuje renomovaný výrobca ? Nemám náladu ani potrebu všetky veci ktoré si napádal spomínať
Ty sa riadiš tým,čo práve pláva proti prúdu.Kým sa nezjavíš je téma ok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa mhlavaty »

nech sa prevtelíš do čokokoľvek,zo svojej kože sa nevyzlečieš.Si somár a tým ostaneš v každej novej koži.Ja nič netvrdím,s čím mám skúsenosť o tom hovorím,s čím nemám tiež hovorím.Ty si ideš svoje debiliny ,iné nevieš.Nemám na teba náladu,si vysávač energie takže seriem na teba zvysoka, nič viac pre idiota tvojho kalibru nemám.A môže pokojne začať to svoje obvyklé,ja už s tebou inak diskutovať nebudem. Nech ma pokojne admin zruší,ale ty si iné nezaslúžiš za všetko zlé čo si sem priniesol
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa seven549 »

Danzo98 napísal: 30.09.2022 15:44 dokonca pri Techrone na jednej stránke (https://1autodiely.sk/techron-d-concent ... 9AQAvD_BwE) píšu toto:

"Pre silné čistenie obsah fľašky 350 ml použiť do nádrže na cca 15 l nafty." Tak ja už neviem že jak :190:
napisem ako to pouzivam ja.ak menim palivak v intervale 45000-60000km robim to po jazde cize zahriaty motor.spulung diesel liqui molly davam priamo do cerpadla a necham cely polliter vyvrcat na volnobeh ale nie takk ze to potiahne vzduch.a raz za 10 min tomu stupim plny plyn 3x za sebou ale stupim a pustim.nedrzim to otackach nikdy.potom dalsi polliter s nim naplnim palivak.pozapaja sa to a hotovo.pri navrate paliva ktory smeruje do sklenenej flase vidiet spinu.ale taku ze skoro nic ja to robim roky rokuce cize nemam zanesene vstrekovace ani cerpadlo ani rail.

vifko kazde tankovanie 2 nasobne davky.

presne ten technron = byvale= delphi 350ml kazdych 8000km pred tankovanim plnej bez vifka.

ak to chcem vyfukat na vifku dam 4-6 nasobnu davku natankujem plnu a idem akurat cez rakuskonemecke hranice.v nemecku si chtim domaceho jazdca ktory jazdi od 120-200km/h pretoze vzdy niekto vojde do cesty a treba spomalit.potom nasleduje zrychlovanie znova na 200km/h a robim to sviznejsim stlacanim plynu.nie odrazu podlaha.v tedy wifko spravi tu istu robotu ako liqui molly spulung diesel.upravi to trocha hodnoty vstrekovacej davky
za studena alebo lepsiepovedane ma to lespie hodnoty.ale tie sa vratia vzdy po max 8000km naspat preto davam ten techron pri tankovani bez vifka.odsledoval som si to tak 5x co to robi na diagnostike svojej.dnes uz to nesledujem auta neboli napojene na diagnostike snad 3 roky.

po 500km som v cieli a dotankujem naftu doplna a vifko podla navodu.

ale inac kazde tankovanie 2 nasobne davky a nikdy netankujem premiove drahe nafty.

u auta mi vzdy pise ze netankovat naftu s biozlozkou viac ako 5 percent ale neni to mozne v nemecku uz mali pred 10 rokmi 10 percent biozlozky a dnes snad 20.cize vifko nie koli nejakym biolzlozkam ale len koli tomu ho davam lebo to dobre maze.

auta mam fodry staru mk3 2.2 tdci 457 000km a mk4 2.2 tdci 308 000km cerpadla turba vstreky povodne.

mk3 mala vstreky na teste pri 330 000km vsetko bolo cistucke v kezmarku {uz nefunguju asi} nechapali o co ide vtreky boli uz len na oko v stave akoby mali sotva 50 000km.a za polovicou svojej mechanickej zivotnosti.na teste boli koli zlemu volnobehu za studena.len sa otestovali nahrali kody ktore vygenerovala masina na aktualny stav opotrebenia a auto chodi dodnes ako hodinky.

no auta jazdia len a len dialnice 1200km cesty na jednu jazdu.neuzivam dizle v meste.

preto neviem co to robi vifko a tie istice na studene kratke jazdy ale vifko koli mazaniu je dobre davat.par kamosov to tiez dava auta im zo zaciatku dymili ako lokomotivy ale uz sa im to ustalilo.

najnovsie koli benzinu E10 u nas uzivam uz aj na benzinak vifko.mal som teraz v lete rozobraty motor na motore pri 275 000km pripalil som piestne kruzky tak sa museli vycistit piesty aby kruzky pruzili.motor chel 1 liter oleja na 500km.na ventiloch bola napalena nejake divna vrstva bielej sadze.sla dole len smirglom.co som s tym laboroval a pytal sa aj vo firme kde rovnali a robili tlakovu skusku hlavy valcov,tak asi benzin E10.zaujimave ze v rakusku nemecku kupim E5 stale.najlepsi benzin bol v holandsku.este aj porcelan na svieckach bol krasne tehlovo cerveny.u nas je bud cierny alebo aj tie sviecky po 20 000km su cistucke akoby vodou umyvane.

cize uz aj benzinaky krmim vifkom.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa hjundai »

k aditívam by som poznamenal že kto chce a máličko dával na chémii pozor má možnosť v prístupných safety sheet nájsť aj zloženie a budeme ne-prekvapení ako sú si napr. Chevron a vif podobné.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Ja do nafty nic nelievam. Do predchadzajuceho hdi som to lial ako o dusu a prd z toho. Pri 240 tis vstreky bosch KO. Teraz mam skoro 300 nic nelejem a vsetko funguje. Pre mna je smerodatna moja skusenost…
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak je to aj v poriadku,vlastný úsudok je dôležitá vec.Nech počítam ako počítam,5 ľudí z môjho bližšieho okolia mali vlastný úsudok a za svet sa ho nevzdali..až do konca.Ten prišiel skôr než než som ja hlupák dostal tretiu dávku.Ja som hlupák,riadim sa úsudkom lekárov kedže to nie je moja parketa.Sväté právo v demokracii a každého sväté právo
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa laco1871 »

mhlavaty, nemiešajte do motoristeckoho fora temy ktore sem nepatria...!!!
Naposledy upravil/-a laco1871 v 03.10.2022 06:08, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zdá sa že nepatrí ? Ak niekto mimo svoju profesiu a znalosti problematiky zaujme rezolútne stanoviská a treskne ich do verejného priestoru ,čo je zmeska velmi múdrych ale aj veľmi hlúpych ľudí,asi to v poriadku nebude.Poukázať na absurditu veci....no páčiť sa nemusí,hlavne môjmu "fan" clubu bojovníkov za demokraciu fóra
Kto by to nečakal ?! Že sa ozve najväčší dezolát fóra ? A nie pán na koho som reagoval.Nič viac som nechcel,iba poukázať že môj názor a skúsenosť (jedna) na čokoľvek nemôže byť smerodatný recept v ničom a nikomu.Každý má nejakú skúsenosť,desať ďalších môže mať opačnú.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A čo ak moja tiež ? Choď už robiť moderátora ty trúba Jerichova a potom vyučuj

menej sa zaoberať osobou prispievateľa! ... no týmto si to zaklincoval úplne,ty čo iné ani nerobíš len čakáš na "zásah" ako kura na sopel
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

laco1871 napísal: 02.10.2022 08:19 No ja zistujem že sem akosi mentálne už vôbec nepatrím cakomprask celý
Neskoro, ale…

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných