Aditíva do nafty a značka JLM

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

frankenstajner
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.01.2024 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa frankenstajner »

Hát presne za to som napísal, že keď máš dobrý silný kvalitný veľký motor. Taký motor netreba stále túrovať do otáčok, lebo vládze aj na polovičný alebo tretinový plyn. Aj menej sa namáha ako tie malé motory 1,2 alebo 1,3, no čo to je ? To je teraz taká doba, že motor musí byť malý, aby málo žral a potom keď udrie -10, tak už nevládze ani kúriť. Aj to je chyba, že teraz už nevyrábajú kvalitný benzínový motor, celý vývoj je na dízel.
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ano. Downsizing nie je šťastná cesta ani kvôli životnosti a niektoré automobilky už od neho ustupujú.
Neviem, či naše 1.9JTD 85kW sú "silné" motory. Ťahajú od voľnobehu no snažím sa nejazdiť pod 1400-1500 otáčok lebo to nie je dobre ani pre motor - ani pre spotrebu. Možno tak pre emisie no JTD prejdú emisnou (Euro III samozrejme) aj so zaslepeným EGR a vykuchaným katalyzátorom. Ja mám všetko ako má byť bez takých úprav. Mám deti, vnúčence - nebudem zasierať vzduch.
Dlhé roky používam iné aditíva. Náš automechanik má zastúpenia asi aj pre JLM aj iné - vysmieval sa mi načo dávam tie moje.
Lenže - mal problém s emisiami, vypýtal odo mňa na jednu nádrž, vyjazdil - a už cez ďaľšieho kamaráta berú to, čo ja. Ktovie prečo? :o
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
frankenstajner
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.01.2024 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa frankenstajner »

tatkotom napísal: 26.01.2024 11:04 Neviem, či naše 1.9JTD 85kW sú "silné" motory.
Hát to závisí od toho na čo to auto kceš používať a ako.
Skúsím vysvetliť na príklade.
VW T7 Multivan, r. v. 2023, motor benzín 1498 ccm, výkon 136 PS, 7 miestný.
Tak teraz predstav, že tam pôjde naozaj 7 ľudí, aj taký silnejší teda 110-120 kilo, potom majú aj batožinu, a tak poďme, dialnica 130, tak ten malý motor možno ani nebude vládať 130, a bude v kuse preťažovaný. A teraz keď príde kopec ? Koľko bude žrať, koľko takto vydrží ? Na také auto je tam malý a slabý motor.
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa tatkotom »

Áno.
Jazdím prevažne sám. Ale...
Pedál plynu sa dá stlačiť až na podlahu a motor točí až do obmedzovača - na to tam sú :d :D
V bývalej práci ma volali kaskadér. Bol som mladý a sprostý. Už nie som mladý :o :D
Pomaly (ak nie som v kolóne) nejazdím.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných