Aditíva do nafty a značka JLM

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa laco1871 »

jurajjanosik napísal: 02.10.2022 14:46
laco1871 napísal: 02.10.2022 08:19 No ja zistujem že sem akosi mentálne už vôbec nepatrím cakomprask celý
Neskoro, ale…
To som ja nepisal !!!

Moj učet je hacknutý....
Danzo98
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.09.2022 09:25
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa Danzo98 »

seven549
Ďakujem za normálnu odpoveď. Čiže Techron normálne drbnes do nadrze, dotankujes naftu a hotovo, hej? Meníš potom aj olej?? Lebo som počul, že pri takýchto čistiacich aditivach je dobre potom vymeniť aj olej, lebo že ten rozpustený bordel môže ísť aj do olejovej náplne tak neviem.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa seven549 »

presne tak len techron a nafta.olej koli tomu nemenim.ten sa meni na km interval.mam ho 20 000km ale olej menim podla toho kolko km ostava do vymeny a kolko km je v plane ze auto spravi kym bude cas na vymenu.niekedy 12000km a novy olej niekedy je tam aj 19600km a meni sa olej.

ja som nazoru toho ze co sa pomaly zanasalo tak sa musi aj pomaly vratit do povodneho stavu.u aut je to proste tak.rychle cistenie sposobi len problemy.kto ma auto a ma tam napr 250 000km a chce tomu trocha predlzit zivot tak by som zacal vifkom a nic ine neriesil.a pri vymene pal filtra liqui molly spullung diesel.su to take overene veci ktore pomohli viacerym do plusu.
zuzana667
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.05.2023 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa zuzana667 »

Cauko je mozne ze auto zacalo dymit na bielo po naliati jlm aditiva ale benzinak?nie moc ale dost .Dik.
igor256
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.10.2014 09:18
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa igor256 »

Mam 2.0TDI CFFB, ma uz cez 350t km. Nikdy som nedaval ziadne aditivum tankujem na normalnych pumpach a auto ide v pohode, iked mam pocit, ze by mozno nejake aditivum znieslo. Mate niekto skusenosti, viete porovnat: JLM Extreme Clean a BG 24532?
Diky
tatkotom
Príspevky: 495
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa tatkotom »

Začal by som s mnohokrát osvedčeným VIF :)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa m.f. »

Ja nalejem raz za rok PRO-TEC do plnej nadrze nafty pred dlhsou cestou.
Rocny najazd okolo 50000km a nikdy nemam problem zo vstrekmi.
Jazdim Passaty 2,0 tdi ,predavam ich po najazd 300000km a vzdy idu bez chyby podla mojich info aj u noveho majitela.
tatkotom
Príspevky: 495
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa tatkotom »

"Niečo" mi kázal mechanik pred STK+EK
Niečo od JLM som skúšal, než som pochopil, že je v pr.... tubo.r
To "moje čudo" dávam roky pri každom tankovaní :)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

mhlavaty napísal: 30.09.2022 23:01 nech sa prevtelíš do čokokoľvek,zo svojej kože sa nevyzlečieš.Si somár a tým ostaneš v každej novej koži.Ja nič netvrdím,s čím mám skúsenosť o tom hovorím,s čím nemám tiež hovorím.Ty si ideš svoje debiliny ,iné nevieš.Nemám na teba náladu,si vysávač energie takže seriem na teba zvysoka, nič viac pre idiota tvojho kalibru nemám.A môže pokojne začať to svoje obvyklé,ja už s tebou inak diskutovať nebudem. Nech ma pokojne admin zruší,ale ty si iné nezaslúžiš za všetko zlé čo si sem priniesol
MILAN kasli na neho. Pozname sa osobne a uz par rokov. PEKNE VIANOCE a Hlavne ZDRAVIA. :42f8: :42f9:
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

tatkotom napísal: 16.12.2023 15:23 "Niečo" mi kázal mechanik pred STK+EK
Niečo od JLM som skúšal, než som pochopil, že je v pr.... tubo.r
To "moje čudo" dávam roky pri každom tankovaní :)
Ked mas v prd...li turbo tak pomoze len vymena. Ziadna vodicka od JLM ale skusit mozes. Poslel mi odkial kupujes Metabond. Diky.
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

igor256 napísal: 02.06.2023 12:16 Mam 2.0TDI CFFB, ma uz cez 350t km. Nikdy som nedaval ziadne aditivum tankujem na normalnych pumpach a auto ide v pohode, iked mam pocit, ze by mozno nejake aditivum znieslo. Mate niekto skusenosti, viete porovnat: JLM Extreme Clean a BG 24532?
Diky
Daj VIF . JA ho lejem do auta uz 20rokov a emisie v norme vstreky povodne motor ma 400 000km . Dam ti radu kupuj len zimny VIF DA SA POUZIT aj v lete a nemusis mat dve pixkle.
tatkotom
Príspevky: 495
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa tatkotom »

Áno, vedel som že je turbo v pipi - húkalo ako sanitka, bavil som sa tým prichádzajúc ku baráku. JLM Diesel Turbo Cleaner mu nemal ako pomôcť.
Vtedy som testol (v rámci nudy na dlhšej maródke) tri čudá do nafty, vždy jedno s tankovaním. Niečo málo pomohli no až po výmene turba a nie ihneď tá mrcha začala parádne ťahať.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
tatkotom
Príspevky: 495
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa tatkotom »

Vlákno je o JLM no dlhé roky používam do nafty (a používal som do benzínov) iné aditíva.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
frankenstajner
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.01.2024 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa frankenstajner »

Hát keď máš dobrý silný kvalitný veľký motor aj tankuješ do neho kvalitné palivo, tak ten ani nepotrebuje nič navyše do paliva. Teraz sú motory hlavne tie malé robené tak, že nemajú žiadnu rezervu, veľmi málo vydržia. A musíš veľmi starať.
tatkotom
Príspevky: 495
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do nafty a značka JLM

Príspevok od používateľa tatkotom »

Áno aj nie. Tankujem jednu značku nafty a býva cítiť rozdiel. NIe je každá rovnaká už z rafinérie. Kvalitné aditívum zlepšuje mazivosť nafty, pomáha udržať čisté trysky atd.
Pravda kto jazdí mierne bez zaťažovania motora na plný výkon, prevažne dlhšie trasy a tankuje kvalitné palivo na čerpacích staniciach s veľkým obratom, nepotrebuje nič. No niekedy je to užitočné. Ja desaťročia pomaly nejazdím, dávam (iné než je v názve vlákna).
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných