olej v prevodovke z časového hladiska

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

olej v prevodovke z časového hladiska

Príspevok od používateľa oco13 »

Olejári, skúste dať svoj názor.
Na inom fore sa rieši výmena oleja v prevodovke (poloautomat) u japonských traktorčekov, ktoré odrobia len velmi málo mth do roka (cca 20)
V akom časovom horizonte tento olej meniť. Je ho tam dosť vela, lebo zároveň je aj náplňou hydraulického okruhu - cca 15L.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Výrobca nemá predpísanú?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To neviem, tak nejako som to myslel všeobecne. Aj auto ak si kúpim obytný voz a idem s ním každý rok na dovolenku. Kolko rokov je výmena oleja? 1 dovolenka = 1500 - 2000km
Pri motorových olejoch je zvykom raz ročne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Niesom olejar, ale my na karavane meníme olej po dvoch troch rokoch,záleží od km. Niekedy urobí ročne 2tis,niekedy aj 8tis. Od autoškoly sa riadim že výmena po 10-15tis (podľa prevádzky) alebo po dvoch rokoch,podľa toho čo nastane skôr.
Mám tretiu Kiu a ta to má v manuály,aj servis. prehliadku mám po dvoch rokoch,ak neurobím skôr km.Robime na nej cca 7tis. ročne,ale olej mením raz ročne. Takže raz sám,raz v servise.
V tvojom prípade olej slúži aj pre hydrauliku. Kedy sa mení olej pri "bežnej" hydraulike? Alebo inak. Akú minimálnu spotrebu má olej? Pretože tu viac olej stojí ako pracuje. Tak ak vydrží v plechovke čo ja viem tri roky,tak aj v tom traktorceku. Len nahlas uvažujem :-)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dovolím si sem prekopírovať príspevok z iného fora, ktorý asi vystihuje podstatu veci
Jen doplnim poznatek od znameho servisaka na zem techniku ze na olej v prevodovce ma podstatny vliv to kde se stroj parkuje a to hlavne v zimnim obdobi. Pokud se prakuje v miste kde nemrzne. Tak je olej v daleko lepsim stavu nez kdyz stoji treba pod strechou,ale na mrazu. Rikal ze i s nekolika nasobnym najezdem je olej v o poznanim lepsim stavu kdyz stoji mimo mraz. U prevodoveho oleje pry nedochazi behem jizdy k zahrati na teplotu kdy se odpari vysrazena vlhkost a to je problem bez ohledu na to jestli najede stroj za rok 10h nebo 200h.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných