Prémiový benzín vs obyčajný s VIF aditivami

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jediné čo ti viem nestranne poradiť je ver servisu kde ti to montovali.
To, že kašlať na to je len moj názor, s ktorým tu nebude vela ludí súhlasiť.
:4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Poradil som Ti v inej teme: maj v nadrzi cerstvy benzin. Tri mesiace je vela. Do mesiaca ho vyjazdi a tankni novu polku nadrze. Problemy prestanu.

Ziadny vif do benzinu nepotrebujes. Vif do nafty ano.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Počas väčšiny z najazdeného takmer miliona kilometrov som nikdy nepoužíval žiadne aditíva, tak ako niektorí z vyššie prispievajúcich som to nepovažoval za potrebné.
Pred pár rokmi som mal dve dieslové Xsary, pred predajom prvej z nich som dal do nádrže VIF, že čo to urobí, bol som prekvapený že ako auto ožilo, aj vo voľnobehu bežal motor rovnomernejšie.
Do benzínového auta som prvý raz pridal VIF pred cca 2 rokmi, dcéra ktorá s ním zväčša jazdila, sa ma následne spýtala že či som s ním niečo urobil, že to auto nejako lepšie jazdí. Takže odvtedy pridávam VIF pravidelne, nie je to veľký peniaz a zrejme teda motoru neuškodím.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

martincichy napísal:Poradil som Ti v inej teme: maj v nadrzi cerstvy benzin. Tri mesiace je vela. Do mesiaca ho vyjazdi a tankni novu polku nadrze. Problemy prestanu.

Ziadny vif do benzinu nepotrebujes. Vif do nafty ano.
definitivne...stanovisko dodavatela shell: zivotnost paliva v nadrzi je 1 mesiac, mozte dalej filozofovat, ale takto to je :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Vif motor neopravi ale jeho ucinnost je overena v labaku a testy su verejne. Testy benzinov co tankujete ste nikdy nevideli a ani o benzinkach ktore dopadli zle sa nikdy nedozvieme. Za mna vif do kazdej nadrze.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

vif naozaj cisti, mam to overene na vlastnom aute, okom viditelny rozdie, pri vymene sviecok davam dole cast sania, bez vifu sanie a kanaly v hlave zasrane az po ventily, s vifom zasrane po miesto kam prasia vstrekovace, tam v spine v miestach kam striekaju vstrekovace vystriekane ciste polobluky a dalej uz skoro vsetko ciste, vif nieje liek na vsetko ale cistiaci ucinok tam je
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

spinenie je pomale, preto clovek si postupne zvykne na stratu vykonu.
a pri predpisovych jazdach sa neda a je nemozne zistit pokles, lebo napr priemerne auto potrebuje na udrzanie 70kmh iba 10kw... a to motor da aj keby bol spinavy na komplet.
minule som to tiez spozoroval, ze e10 slonnaft a auto slo jak z praku. po tyzdni elixir vyprchal, a v nadrzi (asi) ostali len tazke frakcie lol .... no nebudem kvoli tomu chodit kazdy den brat deci...
niekomu by z toho praskla zilka, no aditivujem si aj plyn vlastnym receptom. pozrel som pod splynovac-vicko. v porovnani s internet fotkami s rovnakym nabehom je toto o kus cistejsie. zvuk a chod je ok.
https://youtu.be/CPTxUEhAJi8?t=35
https://ibb.co/9HW6bmk moje :4090:
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

odkedy tam davaju etanol tak bude zaujimave. pri spravnom mnozstve vlhkosti sa vyzraza etanol a voda z benzinu a ostane na spodku nadrze..
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

nedavno v test trojvalcov v SM bola reklama na VIF a udajne vstrekovace pred a po na TSI.

Upozornujem, ze je asi dost rozdiel ci ma auto MPI alebo priame vstrekovanie.

Ja osobne som na O3 s VIFom nabehal skoro 200tkm. Pokazili sa ine veci, ale motor, vstreky a DPF boli uplne v norme.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

jediny problem vifu je ze nedokaze opravit vymlateny podvozok lol
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

poslednú dobu "skúmam" zloženie aditív do benzínu a prišiel som na to že ten VIF je asi jediný u nás dostupný ktorý má zmysel. Ostatné v zložení uvádzajú skoro 90% benzínu či petroleja, VIF naopak podstatná časť polymerny amin ktorý má dokázateľné čistiace schopnosti a je zložkou napr. aditiv Techron od chevron čo v US považujú za top aditívum.
Takže nejdem ani k millersu ktorý hlavne zvyšuje oktanové číslo, ani k LM či Dynamaxu ani k metabondu. To sú všetko predražené fľaštičky. Ostávam pri vifine
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

presne o tom to je.
pea, piba...
tatkotom
Príspevky: 496
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín vs obyčajný s VIF aditivami

Príspevok od používateľa tatkotom »

"VIF je asi jediný u nás dostupný ktorý má zmysel"...

Poznám iný, ktorý má zmysel PODSTATNE väčší aj s použitím spoločne s VIF :)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných