Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jedine tak - len aby to niekoho nenapadlo zopakovat s modernymi commonrailami !!!!!!!!!!!!
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Benzin mnamiesto nafty

Príspevok od používateľa christiane »

tibor.hoffmann napísal:prešiel na tom asi 120km ....... ze vstrekovacie trisky
Commonrail to asi nebude :4012:
tatkotom
Príspevky: 500
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa tatkotom »

Našiel som toto vlákno.
"Commonrail to asi nebude" - prečo?
Nám sa pošťastilo do 1.9JTD natankovať benzín za 90 eur, teda vyše 50 litrov k troche nafty (5-10 max) prejsť pár desiatok km kde po nakúpení v obchoďáku už neštartlo no po odštartovaní známimi sprejom došlo až domov. Celkovo skoro 150 kilometrov. Polovička bola presvedčená a presvedčila aj mňa, že určite tankovala naftu. Ono u nás sú vľavo čierne pištole s naftou a tam, kde tankovala, zelené s benzínom. Šikovná...
Potom ho štartol mechanik sprejom, zaviezol ku sebe - až po rozpojení railu zistil, že je v tom benzín. Všade píšu, že to vysokotlakové čerpadlo a trysky nevydržia ani pár kilometrov.
Uvidím, čo bude časom no zatiaľ motor ide úplne normálne, hladko aj v plnej záťaži aj na voľnobehu akoby sa nič neprihodilo. Pravdepodobne som sa presvedčil, že aditíva, ktoré roky používam, majú veľký zmysel v takýchto prípadoch. Bez nich by to zrejme čerpadlo a vstreky neustáli.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1559
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa fzubaty »

Neuveritelne, ze diesel dokazal ist na benzin 150 km.

Uprimne, dalsia rozpravka.
tatkotom
Príspevky: 500
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa tatkotom »

Úprimne chlapče - Tvoja reakcia je mi ukradnutá.
Tankovala cestou z Bratislavy na Zeleneči, v Nitre nakúpila v Tescu veci pre svoju mamu, tam nenaštartovala. Kamartátovi známi jej to štartli sprejom a keďže nosí rezervný kľúč aby nezabuchla originál v kufri (auto sa dá zamknúť aj pri otvorenom, lebo predchádzajúci majiteľ odstrihol jeden drôt namiesto opravy spínača) - zamkla to naštartované, vynosila veci pre mamu a došla domov do PD. Až mechanik zistil, že je v tom benzín a nie závada trysky.
Naposledy upravil/-a tatkotom v 20.09.2023 20:02, upravené celkom 1 krát.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1559
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ak mi v mojom veku niekto povie chlapce, musi mat minimalne 70 rokov.

Este keby si napisal, ze do 50 litrov nafty natankovala 15 litrov benzinu. Ok. Mozno by som to zozral. Ale aj to by bolo cez.

Ale takto to zostalo len v rovine rozpravky.
tatkotom
Príspevky: 500
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa tatkotom »

Dokazuješ si čo?
Nám (mne, manželke a našemu mechanikovi) svoju jednoduchosť. Mal som kolegu (od Banskej Bystrice) - jeho postoj bol podobný: "To tak nemôže byť, lebo mne sa to nezdá".
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa oco13 »

fzubaty napísal: 02.09.2023 18:52 Neuveritelne, ze diesel dokazal ist na benzin 150 km.
Uprimne, dalsia rozpravka.
Tipol by som si že tento by to dokazal
Obrázok
ale, aj keď ich mám 2ks, aj tak to nebudem skúšať. :b: Spolu s Yanmarom dostáva aj Viff, o čom môžu jeho mladší bratia len snívať. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tatkotom
Príspevky: 500
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa tatkotom »

Zimný VIF sa oplatí dávať celoročne a komu to nie je ľúto aj predávkovať, najmä ak tankuje na čerpačkách s malým obratom - alebo lacným palivom. Dlhé roky dávam aj niečo iné.
My tankujeme výlučne na Slovnaftkách (čím netvrdím, že iné reťazce nie sú dobré) no na jednej v okrese nikdy.
Ono palivo (až na malé výnimky) je zhodné a až reťazce si dávajú svoje aditíva. Niektoré žiadne (tie lacné palivá...)
A po skúsenosti ako baba dokáže človeka presvedčiť, že na 100% tankla naftu sa začneme (minimálne ona bude musieť) držať rady našeho mechanika - "tankuj akonáhle nafta klesne na polovicu" - to má logiku, jednak sa nebude natoľko zrážať voda na stenách nádrže a ak sa aj baba zas o... - bude nafta aspoň 50% objemu nádrže. Mne sa zámena paliva nepodarila počas 45 rokov, čo jazdím a mal som/mali sme viacderé benzíňáky aj diesely no nemôžem s istotou vylúčiť, že sa nikdy nemôže.

fzubaty - sorry, to mi ešte necelých 8 chýba - chlapče.
To "chlapče" nie je skrz vek, ale reakcie.
Naposledy upravil/-a tatkotom v 20.09.2023 20:04, upravené celkom 2 krát.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1559
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa fzubaty »

tatkotom napísal: 02.09.2023 20:10 Dokazuješ si čo?
Nám (mne, manželke a našemu mechanikovi) svoju jednoduchosť. Mal som kolegu (od Banskej Bystrice) - jeho postoj bol podobný: "To tak nemôže byť, lebo mne sa to nezdá".
To nie ze sa mi to nezda.

Je to technicky nemozne.

Dobru noc.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tých tankovaní sa čosi už riešilo,občas som už nevedel čo z vytankovaným palivom,tak to pálil horák v striekacom boxe.Ale 20 lt barely mám stále plné.Po natankovaní v takom množstve to vidím na prebeh len pár km a vodič vie koľká bije.Pomer je zásadná vec,taký podiel benzínu vidím tiež na kolaps a to hodne rýchly. To nie je o zdaní či nezdaní,je to o technickej nemožnosti,jednak zadretie vstrekov a čerpadla,jednak by tam všetko svietilo počnúc turbom od teploty na bielo.To už sa stalo...nevelký pomer benzínu,auto z TT prišlo cca70 km a svietilo si na cestu
tatkotom
Príspevky: 500
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa tatkotom »

Popravde tiež nechápem. Podľa všetkých článkov a zdrojov, čo som odvtedy čítal, malo byť po motore. Nemalo to prežiť ani pár kilometrov. Náš mechanik opravuje autá a motorky od mladi a má 50 rokov. Tiež nechápal. videl tých vyžhavených aj zničených trysiek a čerpadiel za tie roky hodne. Aj on aj iní mi napísali a povedali, že mám očakávať postupné zanesenie trysiek oderom z vysokotlakového čerpadla.
Keďže nádrž je 63 litrová a natankovala za 90 eur - vychádza mi z toho, že v nej bolo zhruba
10 litrov nafty, možno o niečo viac a k nej načerpala cez 50 litrov benzínu. Domov prešla celkovo necelých 150 kilometrov. No nech sa cestou minulo 10 litrov. Mechanik tých vyše 50 litrov z nádrže vyčerpal a rozdá sa to do kosačiek alebo niečoho čo znesie trochu nafty v benzíne.
Predpokladám, že nám motor a ostatné zachránilo moje tvrdohlavé používanie určitých aditív napriek tvrdeniu aj inak serióznych motoristických webov aj toho mechanika, že je to zbytočné. Dávam to roky a "nešetrím tým". Potvrdí (možno vyvráti) to až najazdenie ďalších 10-15000 km.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kto sa tým zaoberá celý život a videl ozaj kadečo,to považuje automaticky za nemožné jednoducho pre technické danosti.Ludia si zázraky urobia hoci na počkanie,ešte si ich aj zdôvodnia a oslavujú ich celý život alebo bláznia nimi druhých,vedia sa oblázniť aj preklamať celým životom neskutočne,ale motor je neoklamatelný.
tatkotom
Príspevky: 500
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ańo - ľudia si vedia naklamať, máš pravdu. Pri všetkej úcte k Tvojim veľkým vedomostiam sa To zrejme podarilo teraz Tebe. Určite to predsa nemôže byť, lebo si to ešte nikdy nevidel, aby to motor prežil. Ani náš mechanik. Až teraz.

Mechnik šiel vybrať vstreky, odpojil tú hadičku z posledného a hneď volal aby som si prišiel čuchnúť, čo dala baba do nádrže... Až potom som si našiel snímku tej čerpačky Zeleneč v GoogleEarth - tam sú benzíny na stojane vľavo, u nás vpravo. Na tom sa odrbkala. Dvtedy som jej veril, že sa nepomýlila. Zatiaľ auto ide na posluch a pocit bez zmeny, dokedy neviem.


Na toto vlákno som narazil pri hľadaní, čo sa stane a môže časom stať a prispel našou skúsenosťou čo môže zachrániť ak je používané naozaj kvalitné aditívum (nemyslím tým VIF - dávam dlhé roky niečo iné), nie aby som niekoho zavádzal.
Na to naozaj nemám ani čas, ani chuť. Ani na diskusie, či je alebo nie možné to, čo sa reálne udialo s našim reálnym autom.
Viac nereagujem.
Naposledy upravil/-a tatkotom v 22.09.2023 09:30, upravené celkom 2 krát.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1559
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Natankoval som benzin do diesla - kolko VIFu mam pouzit?

Príspevok od používateľa fzubaty »

To by bolo super.

Dakujeme.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných