Cena palív

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Keď klesne cena ropy, ceny palív na čerpačkách idú dole o centy. Keď ropa zdražie, ceny palív na čerpačkách idú hore od desiatky centov.
Len tak pre zaujímavosť, bol to najväčší pokles cien ropy za posledných 34 rokov.
To stojí za zníženie nafty o dva centy, nie?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Už viackrát som počul aj čítal od všelijakých múdrych, ktorí v tej brandži pracujú, že cena paliva na stojane viac-menej nemá priamy súvis s cenou ropy, veď konečne aj sa normálnemu človeku zdá divné, keď teraz pri cene ropy cca 70 dolárov za barel, sú benzín a nafta drahšie ako bolo pred nejakým rokom-dvomi-tromi, keď barel stál tuším 110 dolárov. Vôbec si nepomôžeme, akú cenu nám naordinujú, takú budeme platiť.
Ale podľa toho koľko áut je stále viac a viac na cestách, asi tá cena ešte stále nie je dosť vysoká.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Witz , ale aj pred bežnou fabrikou j stále viac vidieť parkovať hybridy, a zase mi lakomci chodíme na sporákoch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ako keby tie hybridy chodili zadarmo.
Tiež chodia na pumpu a nech ušetria voči porovnateľnému obyčajnému autu do 25%.s
Ale žasnem, nech idem hociktorým smerom, zväčša sú cesty dosť zaplnené, niektoré až preplnené.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

@bajo777

@wilz

k tým "it-čkarom" nieje ich veľa, skôr nedostatok aj nám chýba kopec kolegov no nedajú sa zohnať ..
a príliš to zovšeobecňujete že "it" je to veľa zameraní a nielen to čo si vy predstavujete ďalej to nechcem a asi ani nemá význam rozoberať ;)


dneska je ropa (brent) na cca 63 dolaroch za barel
wti na cca 54 dolaroch za barel

za posledne necele 3 tyzdne klesla nafta o 4 centy za liter pritom sa ropa (brent) prepadla o 17 dolarov za barel

pumpari na slovensku su jednym slovom k*rvy a este su aj vzajomne dohodnutí na upravach cien kedze ich upravili v rovnakom case
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

zo stredy21.11. na stvrtok 22.11. (brent 63$/barel) klesala cena paliv celoplosne nafta cca o 2,5 centu u nás 1,200 diesel

// v pondelok 26.11 asi celoplošne klesla cena paliv nafta u nas 1,175, brent 61$

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných