Dolievanie oleja

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mat84
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.06.2015 20:37
Zdieľať na Facebook

Dolievanie oleja

Príspevok od používateľa Mat84 »

Zdar, stane sa nieco ked sa olej nemeni len dolieva? Auto jazdi kratke trasy v meste stylom start(rano) , prejde 2km - stop(asi 15 minut) - start(2km naspat) - stop( 2 hodiny ) - start, prejde 5km - (stop 5 hodin) - start a 5km naspat. Cisto len zo zaujimavosti by som to chcel vediet
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Kolko ti to zerie oleja, ked myslis, ze ho medzi intrevalom vymeny 100%-ne refresnes?
Ako si myslis, ze bude vyzerat filter oleja po viacnasobnom "doplneni" celej olejovej naplne - ide hlavne o jeho priepustnost...?

To fakt riesis money? Ak ano, kupuj najlacnejsi olej z lidla, ale meň ho pravidelne aj s filtrom (podla potreby dolievaj na hornu rysku) a mas lacne a dlhodobe riesenie.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pri hentakých trasách by som výmenný interval skrátil minimálne na polovicu, máš to napísané v návode ku každému autu!!!
Mat84
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.06.2015 20:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mat84 »

Ved to ma prave zaujima, ze co sa stane s tym filtrom ktory sa menil mozno 3x cize je tam minimalne 8 rokov a medzitym sa len dolievalo po litri do motora. Ten olej bol vzdy 1cm nad ryskou mini a pod nu sa dostal po roku a pol... Presne tak to bolo a aj je.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Mat, a kde presne tkvie koren tvojho problemu?

Ved po roku a pol namiesto doliatia litra na hornu rysku ten olej (za prevadzkovej teploty) vypusti, vymen filter a nalej novy po hornu rysku.
...alebo mas zazvaranu vypustnu skrutku, ked takto spekulujes?
Musis dodrziavat casovy interval vymeny, kedze kilometrovy interval je v tvojich podmiekach nedosiahnutelny... ako Cico pise mas sa riadit planom udrzby vozidla v stazenych prevadzkovych podmienkach.
Mat84
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.06.2015 20:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mat84 »

Ved v poriadku, ja viem kedy by sa mal olej menit ale o to nejde... Pytam sa ze ci sa pri takomto style motor viac namaha a opotrebuva a ak ano, ake casti? Myslim ze filter svoje schopnosti uz stratil... co sa potom deje ked olej nie je filtrovany tak ako by mal byt?
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

...ano je extremne namahany takymto jazdnym stylom. Motor bol odjakziva skonstruovany na dlhodoby chod pri prevadzkovej teplote - az vtedy je efektivne chraneny olejovou naplnou. Tvoj jazdny styl nedovoluje dosiahnt prevadzkovu tepltu oleja cize je to horsie ako keby si ho menil po 30.000 km najazdenych za pol roka.
K tomu filtru ... ako by som ti to polopate napisal... je to ako ked cloveku prestanu spravne pracovat oblicky a nasledne aj pecen. K comu skor skor ako neskor dôjde? K bolestivej a nevyhnutnej smrti, v tvojom aktualnom pripade motora, ktory tym "zabijes".
Olej men kazdy rok pred zimou aj s filtrom a bude mat pred sebou dlhy a spolahlivy "zivot".
....ROZHODNE MALY KILOMETROVY NAJAZD NEZNAMENA PREDLZENIE INTERVALU VYMENY OLEJOVEJ NAPLNE - prave naopak!
Mat84
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.06.2015 20:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mat84 »

Dik Hondar, presne toto som potreboval vediet.
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných