oleje HC-synthese

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kwix
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

oleje HC-synthese

Príspevok od používateľa kwix »

Dobrý deň.Vie niekto čo je to za nová skupina olejov s označením HC-synthese.Čo to vlastne je,polosyntetika,alebo minerál?Sú vlastne oleje s označením full syntetic naozaj plne syntetické,alebo výrobcovia len priznali že sú to minerálne oleje,ktoré obsahujú nejaké percenta syntetických prísad?Mohol by tu už niekto v tom spraviť poriadok. :zg282:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ľudia by už konečne mali zabudnúť na toto 20 rokov prekonané delenie olejov!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to rozhodne !

Moj osobny nazor je ze HC je oznacenie metody hydrokrakovania, hydrocracked synthesis po anglicky...

Vzhladom na moju nepozornost na hodinach petrochemie si dovolim tipnut ze HC je bastard uprostred, ani nie nekvalitny lacny bordel, ani nie naozaj kvalitny "plnesynteticky" zaklad.

V kazdom pripade je oznacovanie HC len obycajny marketingovy dryst, napriklad vyslovene kraviny mnou "oblubenej" znacky KastrĂłl o magnetickom prilnuti molekul na kovovy povrch a o podobnych marketingovych SRACKACH tejto firmy radsej pomlcim...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A čo na tom záleží??? Jaj že syntetika musí byť vždy kvalitnejšia ako polo a polo kvalitnejšia ako minerál....aha tak potom nič. lol
Nekonečný príbeh debaty o olejoch . :d :D
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kastrol ze je zly.ved je na kazdom kroku a kazdy ho leje.vsade sa pise ze 10W/40 akejkolvek znacky je zly olej.ja to davam roky rokuce a nikdy nic nebolo.nikdy som nerobil go motora,menenie kdejakych semeringov a to autu nakladam ako prasa.autobahn,sem tam drift.ziadne z mojich aut nikdy nepaplo ani deci oleja.no neboli to ziade olejozruty od vyroby a ked kupim dalsie a bude tam 5W/40 tak pri mne bude papkat max 10w.vymenim aj tak po 10000km nech doporucuje vyrobca aj po 30 000km.tych par susiek za olej ma nezabije.naco zbytocne platit za akoze kvalitu ked nikto nedokazal opak.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

VLADY napísal:A čo na tom záleží??? Jaj že syntetika musí byť vždy kvalitnejšia ako polo a polo kvalitnejšia ako minerál....aha tak potom nič. lol
Nekonečný príbeh debaty o olejoch . :d :D
Ak nevieš, že syntetický motorový olej je lepší ako minerálny, tak je ďalšia debata s tebou zbytočná.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tiež to vidím na marketingový dríst...
Asi ako oleje z nanočasticami, ty ich nevidíš ale sú tam v každom oleji sú nanočastice, ale ked to napíšeš na flašku a vypýtaš si za 4l balenie voči konkurencii o 5€ viac tak si mnoho ludí priplatí

Najlepšie zarába ten, kto vie najlepšie marketingovo oyebávať
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

ivko, slovník!

Vďaka.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

je 5 skupin olejov, 123 je podla toho ako velmi su vstupne suroviny z ropy spracovane. hydrokrak je tusim 3.

oleje zo skumavky su 4,5.
4-polyalfaolefiny
5- estery a ine.
ked kupis moderny 5w40, je vysoka sanca ze o bude zmeska 3+4+(5)
3 a 5 hlavne preto, ze aditiva sa tazko rozpustaju v pao.
kazde ma svoje +- treba si to pozret. hlavne cena je v neprospech 4,5 lol https://www.machinerylubrication.com/Re ... oil-groups
napr ciste pao+ester(viacero typov..) su racing oleje.. motul 300v.,,,,, lol

este vznikla neoficialna skupina 3+; to je gtl.
s tym machruje hlavne shell, ze vedia urobit olej zo zemneho plynu. ma to nejake vyhody. logicky 4 ani 5 to nemoze byt, tak je to lepsia trojka.

rafinerky postupne upgraduju, moc 1 vo svete nebude, kazdy sa snazi ist na 3.
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných