Tlak v expanzke

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalbartko333
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.08.2023 10:47
Zdieľať na Facebook

Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa michalbartko333 »

Zdravím chlapi potreboval by som poradiť nedávno som kúpil jeep Cherokee 2.8crd kupoval som ho s tým že som vedel že je niečo s chladiacim systémom.
Bol som v servise chlapík mi povedal že je to tesnenie pod hlavou no príde mi to akokeby chcel len dobre zarobiť.

Výkon má
Nedymí
Neprehrieva sa
Olej čistý voda čistá

Motor sa mi nevie zohriať na 90stupnov zohreje sa Max na 70 a kolíše to raz dole raz hore..pri odstavení auta a vychladnutí otvorím expanzku a vyjde z nej tlak a tým tlakom sa mi vráti voda späť do expanzky jednoducho je tlak v chladiacom systéme no auto nemá žiadne príznaky a podozrenie na to tesnenie pod hlavou prosím poraďte mi či s tým niekto nemá nejaké skúsenosti.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to práca expanzného ventilu,udržať systém pod určeným tlakom.Čo vie veľmi narušiť správanie je stav od mastnot zmeknutých hadíc.Pri naberaní tlaku zväčšujú objem,uberajú akoby výšky hladiny a logicky po otvorení vytlačia vodu späť.Urobiť jednoznačnú skúšku na CO vo vode a toho sa držať,necháte to nejakého blbečka čo chce zarobiť,tak aj zarobí.
michalbartko333
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.08.2023 10:47
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa michalbartko333 »

Ďakujem pekne skúsim dám vedieť v prípade že CO2 sa nebude nachádzať v kvapaline to tesnenie môžem úplne vylúčiť?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Absolutne.Samozrejme test urobiť správne,potom je to 100% že riešiť a hladať treba vo vonkajších veciach.Ale čo ja vidím,ľudia akoby nemali oči pre mnoho vecí,a uvedomia si to až sú na to vyslovene upozornený,pritom to vidieť,len treba domyslieť dôsledok
michalbartko333
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.08.2023 10:47
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa michalbartko333 »

Práve preto som sa opýtal keďže na zle tesnenie pod hlavou nemá auto ani jeden príznak viem že na vine môže byť aj prkotina len to je u nás také typické ak sa niečo deje s vodou alebo olejom hneď každý rieši tesnenie pritom príčina môže byť úplne niekde inde preinvestujen do toho kopec peňazí a nakoniec to bude fakt prkotina
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepodložené výmeny dielov optimistickými očami tvoria 60% všetkých výmen.Efekt je ale pre tých čo sa tak neprávajú a menia len nutné zlý,pretože príjem dielne silne upadá a pri dielni ktorá živí viac otcov rodín by spôsobovalo odchod ľudí.Len časť výmen celkov je spôsobovaná výrobcom.Veci nejde bez poškodení rozoberať sú nezvratným spôsobom skladané a tak pre 20 centovú gumičku ide diel za stovky eur.Dnes chce každý zarobiť,žiaľ akosi na úkor ostatných úplne nehanebne a bez hanby.Navyše sa silne udomácňuje - aký požičiaš,taký vráť.Okradli ťa,okradni aj ty
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mne niečo podobné, robil na 2.0 HDI 406 chladič oleja, treba pozrieť, či neprdla membrána.
Tiež ma v servise presviedčali, že je to hlava :3c90:
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa milkoTT »

michalbartko333 napísal: 23.08.2023 12:23 Ďakujem pekne skúsim dám vedieť v prípade že CO2 sa nebude nachádzať v kvapaline to tesnenie môžem úplne vylúčiť?
Nie, nemožes. Tiež som mal ten istý problém, len na inom voze. Bol som v niekolkych servisoch, system mi tlakovali, neprepuštal nikde, dumali nad hocičim. Bol tam urobený test spalin, ktorý nepotvrdil pritomnosť CO. Stále ma presviedčali , že je to tesnenie pod hlavou, čomu som tiež nechcel veriť, nakoľko auto nedymilo, malo výkon, olej aj voda boli čisté. Len teda sa strácala voda zo systému počas jazdy . Nakoľko ma už nebavilo stále dolievať vodu, tak auto do servisu, motor von, a bolo to tesnenie pod hlavou. Takže všetky tie srandy okolo toho ( rovnanie hlavy...) stáli dosť dukátov, ale odvtedy pokoj. Takže veľa šťastia prajem v riešení problemu , nech Ťa to nestojí majland
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tesnenie pod hlavou je to najmenej a najlacnejšie riešenie problému.
Ked iba to, tak si gratuluj. :3dcline:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci uvádzate totálne bludy.
1. Chémia nie človek čo klame na počkanie.Buď nejaký prvok vo vode je a chemicky reaguje,alebo nie je.Ešte jedna možnosť je,zle urobený test,prípadne nejakým šuflikantským samo doma.Keď je všetko urobené správne,neexistuje pomýlka.
2.Za vyše 50 rokov som čosi tesnení videl.Je to bežné že nie je možné zistiť na starom tesnení bod,miesto prieniku na samotnom tesnení.Je to prakticky vždy,kde je tesnenie pripečené a doslova sa odtrháva.Ak sa odstráni pekne a miesto sa identifikuje,urobím foto majiteľvi,ak nie je prítomný.Pokiaľ je dole hlava,príp von celý motor,nájde sa aj to čo sa predtým nedalo nájsť...no len to už servis neprizná lebo ide o peniaze a kopec práce by sa nezaplatilo.Tak sa "akože" pokračuje a klamstvo sa dotiahne do konca.
Tesnenie vôbec nie je lacná záležitosť,teda určite nie na dnešných autách,ale aj staré si svoje zoberie.Ak je nutné...ok.Ale prečo je toľko vecí nutných u iných,prakticky vždy,a nie je nutne mne ? No skúste mi to vysvetliť.Aj mne sa stalo kadečo,ale vždy sa opakoval ten istý scenár...bolo auto,nebolo na banány v potrebnom rozsahu a tak sa robilo "len". Ak sa robí to čo sa má,a majiteľ nevstupuje do opravy krátením čo všetko nie,tak sa nič také stať nemôže.Ešte raz...oklamať sa dá len človek,chémia a ani motor určite nie.

Aby to bolo správne pochopené,ide len a len o to,že keď si každý zmyslí dávať nepodložené informácie,dosiahne to že zneistí každého kto sa zneistiť nechá pretože berie čo internet dá.A ten obsahuje 80-90% nekontrolovaných bludov,čosi neškodného a pár % vzácnych informácií.Dojem sa nesmie vydávať za istú vec
michalbartko333
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.08.2023 10:47
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa michalbartko333 »

MilkoTT

Ale mne voda neuniká vodu nedolievam ide čisto len o to že voda v chladiacom systéme reálne je ale nemizne...no ak autom prejdem pár km nechám vychladnúť otvorím expanzku vyjde tlak nie až tak veľký a ten tlak vráti vodu späť do nádobky tak ako bola pred jazdou..
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa Pilotek »

Mne to pripadá ako zavzdušnený chladiaci okruh. Ako keby po nejakých prácach na aute (spojených s [čiastočným] vypustením chladiacej kvapaliny) zostala niekde vzduchová bublina. Znalí tohto motora resp. auta, prosím poraďte autorovi témy, akým postupom riadne odvzdušniť chladiaci okruh.
michalbartko333
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.08.2023 10:47
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa michalbartko333 »

Chlapec od ktorého som to kupoval mi hovoril že mal vymeniť termostat ale že už ho nevymenil lebo by dlho čakal tak to nechal tak a na aute sa robil nový chladič hovoril že mu to robí od kedy vymenil ten chladič objednal som nové vicko plus termostat skúsim vymeniť tieto dve veci aké ak má niekto skúsenosť s ovzdusnenim bol by som rád za každú radu ďakujem.
noribundus
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.02.2013 19:38
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa noribundus »

Budeš meniť a skúšať a testovať, ale hlava pôjde nakoniec dole.
michalbartko333
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.08.2023 10:47
Zdieľať na Facebook

Re: Tlak v expanzke

Príspevok od používateľa michalbartko333 »

Ja s tým rátam nevylúčil som to úplne že nebude treba robiť hlavu...ale prečo ísť naopak od najdrahšej veci keď sa to dá aj lacnejšie toto fórum je plno prípadov podobných alebo rovnakých kedy stačilo vymeniť vicko alebo termostat alebo do jednoducho odtlakovať a pomohlo to ja viem že 100 ľudí 100 názorov no začnem radšej tým najlacnejším či náhodou nebude chyba niekde tam pretože auto nemá ani jeden príznak toho aby to bolo tesnenie pod hlavou a podobne..menil sa chladič od vtedy tlakuje vodu čiže si myslím že chyba bude niekde úplne inde..ale ako som napísal nevylučujem rátam aj s tou chybou

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných