Jeep Cherokee 2,5 CRD -záujem o kúpu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eddievedder
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 22.07.2010 23:41
Zdieľať na Facebook

Jeep Cherokee 2,5 CRD -záujem o kúpu

Príspevok od používateľa eddievedder »

Dobrý deň všetkých ,
vie mi niekto poradiť čo sa týka tohto auta - spohľahlivosť , problémy ,servis,náhradné diely, ako sa správa auto na ceste a v teréne, a či vôbec do toho investovať cca do 10 000 eur a auto veku cca 7 - 8 rokov.alebo zvážiť iné SUV.
Vďaka všetkým za rady.
valkai
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.04.2007 18:20
Zdieľať na Facebook

Jeep Cherokee 2,5 CRD

Príspevok od používateľa valkai »

Podla mojho nazoru a praxe jeto slabe, Jeep od 4L.hore..... :zg282:
macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko640 »

na ceste taky traktorik ... v terene to celkom slape, az na to ze ho prehrejes ani sa nenazdas .. spotreba umerna jazde .. na ceste sa da podla pneu cca 9-10 po meste, teren netusim ale tych 14 urcite ked zapnes redukciu a vozis sa. Ja som bol rad ze som ho predal, nie ze by bol nejaky poruchovy len mi to prislo jednak zvnutra male, interier sice prijemny ale ziadny luxus .. na ceste to dost skace, hlavne na mokrom a na snehu je dost nepokojne pri vacsom plyne so zadnym nahonom ... stvorkolka super, rekukovana takisto .. ked su dobre gumy ide takmer kde chces .. svetla vyska auta porovnatelna s vitarou a podobnymi modelmi .

Mal by si si ho skusit, povozit sa a uvidis ... mne nafta nesedela, 3,7 s plynom je lepsia volba .. moj nazor :zg282:
Subaru Tribeca B9
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

z jeepom mam viacnasobnu skusenost,svoju aj znamych a ta skusenost hovori ze diesel ani zadarmo. nechce sa mi rozpisovat preco.
jeep je vyborna volba za tie peniaze ako sa predavaju , ale jedine benzin a najlepsie s lpg.klasicka benzinova atmosfera najlepsie 4.0 a vyssie,rozvodova retaz, a luxusne spokojne vozenie v zime aj lete menit budes akurat sviecky a olej.
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Re: Jeep Cherokee 2,5 CRD -záujem o kúpu

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

No spoľahlivosť ako každy dnešný CRD diesel, teda rovnaké muchy a chyby ako u iných, čo naženieš na o niečo lepšej spotrebe to potom vrátiš ďaleko viac keď na servise ked sa niečo poserie na motore.

Terén by riešil u Liberty akurát tak poľná cesta a lúka, žiadne vážne offroadenie, teda ak nechceš pravidelne meniť čapy silenbloky ahorné ramno na prednej náprave.

Za ďalšie Diesel CRD, prídavku to bude mať na 90% bez cestnej 4x4, teda je použiteľná len na polnej ceste lúke a súvislej vrstve snehu, nie na suchej alebo mokrej ceste. Veľa ludí nato dlabe alebo seria lebo predávajúci im nakuká kadečo a potom sa serie reťaz v prídavke, kolá ložiská , trpia kardany a homoklby na prednej náprave.

Ako cestné auto OK beriem trochu nervoznejšie kôli malému rázvoru ale dopohody.

Motor si vyber sám, osobne dávam prednosť benzínom. Na libertuche 3,7 som mal možnosť chvílu jazdiť je to raketa, ale má to aj svoju spotrebu pod 10 to pôjde ťažko. Ak to chceš rodinné auto tak potom z LPG.

Ono aj dnešné benzínové motory 4,7, 3,7 nie sú zlé ale sú nové a poplatné tejto dobe, tj náročné na pravidelnú výmenu oleja a triedu oleja a celkovo servis, ono popravde dosť vecí sa predalo aj na 4,7 ktoré niesu také bukové ako bývala 5,2V8 alebo nebodaj 4l.

Ale vybrať si musíš sám.

A.
xdt
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.11.2009 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xdt »

Sused kúpil 2,5 CRD, 2003, 160 000 pred pol rokom na záhradu a chatu po poľnej cete v pohode, zatiaľ je spokojny. Nie je to off road, vnútri celkom malé, ale kufor v pohode, trošku skáče po ceste, veľa robia gumy, inak je celkom spokojný. Ja mám 2,8 CDR AT spotreba v meste v zime aj do 14 l, v lete kombinovaná 9 - 9,5 l, sme 3 auto v pohode, len mu hovoríme traktor / za studena strašný zvuk pri štarte / Iný ako ten s prídavkou umožňujúcou 4x4 aj po ceste neber, lebo sa veľmi, veľmi pošmýkaš.
Štastnú ruku pri výbere.
eddievedder
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 22.07.2010 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eddievedder »

V podstate keď som si to všetko prešiel, z každeho niečo som mal už ako tak v hlave,ale chcel som vedieť názory aj iných motoristov,takže Ď.
Ešte to všetko zvážim ,možno MB ML s LPG,ale tie obroské kubatúry,ktoré určite majú čo do seba tomu verím, ale tie poistky Bŕŕŕ...
Kedysi som mal Hyundai Terracan a toto auto,čo sa týka jazdy ste mi pripomenuli s ním,takže asi nie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co? ake poistky?

daj cisla...


chces kupit auto so spotrebou 20 litrov / 100km a cenami nahradnych suciastok niekde inde ako dacia a rozpravas o cene poistky ?
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

No jo zrejme pán má zlého poisťováka :d :D

Ja na svoj tzv veľký objem 5,2 mám nejakých 151 Eur poistku, to na blbý bruchoplaz som mal daleko väčšiu.

A.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných