Grand Cherokee Limited

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marecekPN
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.03.2011 11:54
Zdieľať na Facebook

Grand Cherokee Limited

Príspevok od používateľa marecekPN »

caute. nevie mi nieto poradit v tejto veci????: mám nieco s automatickou prevodovkou ale neviem co, vymenil sa olej v prevodovke a zaradi mi len 1,2 , mam Grand cherokee 4.0 b, r.v. 94 a chcem vas poprosit ci nepoznate niekoho z piestan alebo okolia kto by mi to napichol na PC a zistil co s tym vlastne je, ak sa to ovsem da. dakujem. marek 0905761447
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

V takmer 20rocnom automate chces nieco zistovat podla PC?
Vsak to je klasicka stara planetovka jednoducha.

Pravdepodobne odisla lebo sa v nej po zanedbanej udrzbe vymenil olej za novy co jej prospelo do hrobu...

To je ako ked das mesiac vyhladovanemu psovi nazrat tak sa zadrhne od stastia.

Najlacnejsie riesenie bude vymenit ju za druhu.

LuboMT ti povie viac.
Gorgo7
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 26.12.2008 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Cherokee Limited

Príspevok od používateľa Gorgo7 »

marecekPN napísal:caute. nevie mi nieto poradit v tejto veci????: mám nieco s automatickou prevodovkou ale neviem co, vymenil sa olej v prevodovke a zaradi mi len 1,2 , mam Grand cherokee 4.0 b, r.v. 94 a chcem vas poprosit ci nepoznate niekoho z piestan alebo okolia kto by mi to napichol na PC a zistil co s tym vlastne je, ak sa to ovsem da. dakujem. marek 0905761447
Sevas, pozri si tuto stranku http://www.autoklinika.sk/ otec daval do ich servisu dodge ram ked mal pokazenu prevodovku..
forent
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.10.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

autoklinika nie

Príspevok od používateľa forent »

do autokliniky by som nedal opravit ani vreckovy nozik... rozobral mi prevodovku, s tym ze do telefonu povedal ze oprava tak mozno tisic eur ... ked som prisiel, zobral 1700 s tym ze sa po 200 zakusla trojka! ked som prisiel reklamovat, povedal ze je to prasknute a ze to nie je jeho chyba a podobne rozpravky! poslal prevodku dakam do rakuska a ked som si po troch tyzdnoch prisiel po auto, zrazu som platil dalsich 7 stoviek!!! hocikde by som dal opravit automat ale tam nie ... poje***s sa od srandy ked ti da do ruky fakturu a auto bude jazdit este horsie ...
Romannn
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.01.2009 22:15
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romannn »

pravdepodobne treba dotiahnut bendy - pasove brzdy jednotlivych prevodovych stupnov tie sa maju dostelovat pri kazdej vymene oleja alebo cidla dat na diagnostiku neni to ziadna blba prevodovka z doby kamennej zaznamenava zavady v riadiacke a prevodove stupne u ktorych zistila zavadu neradi , ale kto ti to spravi ti neporadim z amerikami sa hrame uz nejaku dobu a stale nepoznam nikoho o kom by som mohol povedat ze je to vazne ze macher na automaty + jedna rada druha prevodovka pocitaj 1000 ecok + robota filtre olej ale da sa tamnamontovat prevodovka AW4 z jeep cherokee XJ 4,0 cena tej prevodovky je 100 euro + robota a je temer blbuvzdorna ak netahas bez neutralu na reducke alebo nemas malo oleja ide stale .... vela zabavy
NDFS
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.08.2010 12:16
Zdieľať na Facebook

Re: autoklinika nie

Príspevok od používateľa NDFS »

Presne kupil som granda 5,2 V8 s akože opravenou automatkou za 2800E v autoklinike cca po 1500km odišla prevodovka na novo...takže čo sa autokliniky tyka radšej ako je spomínané do Modry p.juríček a maš pokoj amožeš spokojne spávať :2f93:
marko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 04.02.2008 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko77 »

Zober kábel z tvojho PC a pichni si do tvojho štekra a čakaj čo napíše :-\ - asi prevodovka odišla na dovolenku. Či to auto je garážované a málo jazdené?? :4090:
magic88
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magic88 »

Asi tak ze aj s original diagnostikou je problem otestovat 94ku.aj ked nie az tak s otestovanim ako s tym ze niesu poriadne manuale k takemu rocniku...S tym olejom je to pravda nemal sa uz menit.Osobne si myslim ze prevodovka je v nudzovom rezime a to nemusi byt mechanicky problem,aj elektrika.Odporucam original servis.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

magic88 napísal:Asi tak ze aj s original diagnostikou je problem otestovat 94ku.aj ked nie az tak s otestovanim ako s tym ze niesu poriadne manuale k takemu rocniku...S tym olejom je to pravda nemal sa uz menit.Osobne si myslim ze prevodovka je v nudzovom rezime a to nemusi byt mechanicky problem,aj elektrika.Odporucam original servis.
S tym olejom nemate pravdu. nam sa nikdy nestalom, ze by po vymene odisla prevodovka. Je iba zly servis alebo nespravny olej. Malokedy nahoda ze potom odide.Bud tam nalial olej co tam nepatri, ze nu taky odporucili v predajni alebo sam kupil taky, ze tam nesmie ist . Vela ludi hladi na cenu oleja a naleje tam cokolvek, len nech je to co najlacnejsie. Tym sa v prevodovke zmiesaju dva druhy a sposobi jej smrt. Zacnu sa rozpadavat gufera, tesnenia,prehriava sa a kadeco ine. Bezna vec. Ved v obchode ich netrapi, hlavne ze predaju a ved katalog pise, ze taky a taky olej tam je doporuceny a pritom to nie je pravda.
Diagnostika pri tomto rocniku je dost okresana.
My co sme zatial urobili vsetky ameriky, jazdia doteraz bez problemov. Samozrejme sa musi urobit poriadne, lebo inak to dopadne ako hovorite, najazdi sa par stovak km a dovidenia,odide...
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

Ale no na 94 Grande je RE42 Automat. A ten sa diagnstikovať dá na originálnej diagnostike, nakoľko je to elektricky radený automat. A ako každy z tej doby treba doštelovať, čo skoro nikto nerobí lebo bud nevie alebo nemá veci na to.
A servisných manuálov na tento automat je dosť.
A na druhej strane dá sa to diagnostikovať aj po hydraulickej strane, v manuále tomu venujú XY strán.

Takže ako píše Lubo, bud nesprávny olej, bud niekto nato sral dlhé roky, nič sa neštelovalo, alebo môže byť problem aj inde, čož bez auta a diagnostiky ťažko určíme.

A orginálnom servise leda tak v BA niečo zistia inde nemajú nato príslušné bud softy alebo káble k diagnostike. Vteby ešte nebol štandartný konektor OBDII.

Ale diagnostikovať ide, samozrejme vela by napovedal obrus a stav oleja pred výmenou.

A čo sa týka výmeny oleja v starom AT, iba málokedy je príčinou smrti AT. Ano mal v rukách jedan taký pred 2 rokmi, ale tam niekto nalial snád aj olej do manuálnej prevodovky, takže to nerozchodila. Ináč menil som oleje na xy automatocha a každý jazdí v rámci svojho stavu.

A.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných