Jeep Grand Cherokee 5.2 - vibrácie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

huitzilopotchli
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.07.2010 18:05
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 5.2 - vibrácie

Príspevok od používateľa huitzilopotchli »

zdravím.

potreboval by som poradiť: v posledných dňoch mi začalo auto tak nejak divne vibrovať, cítim to na karosérii, trochu aj od volantu. drnčí to keď motor ťahá, keď dám nohu dole z plynu a idem na voľnobeh prestane. najviac to robí pri záťaži napr. 40-kou do kopca a pri pomalej jazde, pri prudšom pridaní a otáčkach nad 2300 je to slabšie, je to ako jazda po hrboľatej ceste, inak je v poriadku, nikde nič netečie, olej v motore aj prevodovke ok. viem, že by to chcelo pozrieť v servise, ale som v časovej tiesni, tak ak je to niečo menej závažné ešte by som pojazdil, aj keď zas nechcem ho zničiť. je to grand r.97 5.2 V8 automat.

vďaka za rady.
HBROBI
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 25.02.2009 11:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa HBROBI »

ahoj ja by som najskvor pozrel kríže na kardanoch tie sa zvyknú zodrať a vyosiť a potom to trase
ale prejavuje sa to iba za jazdy ak ti to trase na mieste tak to bude niečo iné napr. aj Death Wobble a to je častá porucha
lumenos
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 30.05.2007 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lumenos »

neviem presne ci je to zvuk od motora alebo od napravy - kolies?
skus pozriet aj volu na naprave hlavne gulove capy - zvysle - spojpvacku - tyc riadenia ci nie je nieco uvolnene - moze byt aj stabilizator.
ak nie prid na www.4x4club.sk tam najdes vela uzitocneho a aj podobneho v cekcii jeep
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

Pozri predovšetkým volu na náprave na hruške výstup na kardan, či tam nieje, zároveň skontroluj samotný predný kardan, kedže máš to čo máš tak z výroby by si mal mať na strane nápravi homokinetický klb a na strane prídavky dvojkríž, prezri jednu aj druhú stranu na vôle a stav manžiet či ju nemáš trhnutú. Potom skontroluj homokineťáky na prednej náprave, a samotný stav kolesových nábojov, možeš mať v ťahu. Ďalej stav silenblokov v ramenách a aostatok počítam že bude po životnosti, ak to už niekto nemenil.

A ešte ma napadlo pravdepodobne to bude kardan a jeho zlé zuhlovanie, demotuj predný kardan a povoz sa, ak to bude drnčať dalej je to niečo na náprave ak prestalo tak máš v tahu predný kardan od prídavky.

A.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných