Jeep Grand Cherokee

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

2fycke2
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 30.01.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee

Príspevok od používateľa 2fycke2 »

Ahojte..Mam v umysle si kupit do pol roka SUV. Jazdil som uz na Sorente 2.5crdi s plnkou a AT..Traktor prveho stupna. Auta ako RAV4, Patrol a pod. ma moc neoslovili, priklanam sa skor k luxusu a pohodlia.Auto budem pouzivat na 90% po meste 9% mimo mesta a 1% v terene. Mam v umysle si zaobstarat Jeep Grand Cherokee 4.7 benzin v Limited verzii. Toto JEEP forum som uz precital cele. Chcem sa opytat par veci ktore som si mozno nevsimol,alebo tu niesu.. No. Zato ze bude jazdit viac mesto tak urcite benzin uz len z dovodu spolahlivosti na ukor spotrebe, ale chcel by som dat do neho LPG. Co myslite? je to dobra vec? Ako tieto motory znasaju LPG? Aka je pritom spotreba?Co sa tyka spolahlivosti, naco by som si mal davat pozor pri kupe tohto krasneho auticka? Dostupnost popripade nahradnych dielov? (som z Presova) Poznate tu kvalitny servis, za rozumne ceny? Aky je interval vymene oleja v motore a taktiez v prevodovke a diff? A este by som sa chcel oyptat. Par krat som si vsimol niejake oznacenia WJ a pod.. Co to znamena? Dakujem vopred za Vase odpovede. Cafte
Naposledy upravil/-a 2fycke2 v 17.01.2011 22:13, upravené celkom 2 krát.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Miešaš hrušky s jablkami, pozri si čo je SUV a offroad. Na čo ti je pri tvojom percentuálnom rozložení jázd Jeep?
2fycke2
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 30.01.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2fycke2 »

..chcem ho,paci sa mi.A stale som bol na SUV / OFF-Road. Prosim neries co si chcem kupit a co nie. Poprosil by som ta, alebo odpovedaj k teme ale neprispievaj komentare. Dakujem
2fycke2
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 30.01.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2fycke2 »

bbbr : A este niesom na 100% rozhodnuty, ci si to auto zaobstaram. :)
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Ja to neriešim, ja sa pýtam, lebo píšeš o luxuse a mestskom cykle prevádzky. Čo sa týka luxusu, viem si predstaviť ďaleko luxusnejšie a pohodlnejšie vozidlá a nie o moc drahšie, ak vôbec.

K tomu plynu, nie je s tým problém...
2fycke2
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 30.01.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2fycke2 »

RE: bbbr...Dobre..No ja som uz si prezrel vela vozidiel.. Ale najviac sa mi pacia SUV / OFF-Roady.. Viem ze ho nevyuziem nato, naco bol vyrobeny, ale paci sa mi. Prezeral som uz vela aut. Mal som a este aj ciastocne mam zaujem aj ked uz nie SUV ale napr. : Volvo S60, Mercedes C220 (asi jediny naftak) r.v od 2001, Jaguar X a S-type...No a praxoval som v autorizovanom sevise v Presove ako student bolo to v PO CAR (VW Group).Audi-NIE, VW - NIE, Skodofky ani tolko. Strasne sa mi paci Jeep Grand Cherokee, KIA Sorento ( len skoda ze je strasne nespolahlive) a este aj SsangYong Rexton I alebo II...Ale najlepsie z toho vychadza uz spominany Jeep Grand Cherokee. Ostatne automobilky ma ani zdaleka nezaujali.
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Cauko pohybujem sa medzi jeepmi uz nejaky ten rok takze mam urcite skusenosti:) no WJ je technicke oznacenie jeep grand cherokee vyrabaneho od 99-04 aj ine jeepy maju taketo oznacenie stary jeep gr.cherokee ZJ 93-98 novy jeep ma WH 05-07 a facelift tohto auta WK 08-10 takze tak.
NO jeep wj je uzasne auto spolahlive ak sa dobre staras a v terene zvladne dost a take ml x5 alebo tieto sracky to nejsu auta do terenu. A pozor chcem ta upozornit jeep WJ neni SUV ale OFF ROAD pretoze ma Tuhe napravy obe a kazde auto terenne ktore ma aspon jednu tuhu napravu je OFF road. Benzinak Jeep je super lebo motory 4.0 a 4.7 vydrzia viac ako cele auto. Prosim ta nekupuj 3.1 TD to je kktina motor kazivy a hrozny je to motor vyrabany ALFOU proste hrozny . Super motor je 2.7 CRD ten mam a na to jazdim a mam na tachaci viac ako 150tkm. a jedine co som menil boli vstreky. okrem tohho standard servis a auto je super ide a vsetko. no ty chces benzin ale je to zle ze ho chces dat na plyn lebo ako neviem ked chces jeep zmier sa zo spotrebou. ale plyn to je akoby si zobral tomu autu vykon a tak . tak to zvaz vsetko a dobre si vyber


K.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mily karcikarci:

osobne sa tiez uz nejaky piatok motam okolo jeepov, a mnohi na fore ma poznaju aj v tomto smere..zrovna som mall tu nevydarenu motorizaciu, v com s Tebou vcelku suhlasim, aj ked skor je to o starostlivosti ako takej..

k tym benzinom, zase suhlasim, avsak co sa tyka LPG do tychto motorov, mam s tym len tie najlepsie skusenosti...ziadne take, ze vykon dole a podobne veci...neviem, ci si sa niekedy viezol v jeepe s LPG, ale ja teda casto, a moje dalsie nebude WK, kedze sa mi uz nepaci, ale znova WJ, a s motorom 4,0 i...4,7 nepotrebujem...nie som uz ziadny aktivny pretekar, ani nic podobne...a na tahanie stvorkoliek na privese do pieskov mi to staci..a urcite v LPG...a ano, ide aj o usporu...ja sa tym netajim, a kludne budem za socku...vobec mi to nevadi...mam MB E 430 V8 , tiez v LPG, a je to skvele vozenie za dobre peniaze a predsa v inom pohodli a vsetko okolo toho...rovnako mam aj ine auta na LPG, a aj na benzin, a aj dizel..tych sa postupne zbavujem...
myslim, ze kazdy z tych, co ma poznaju a viezol sa so mnou v ktoromkolvek z aut, potvrdi to, co pisem...

cize poriadny motor a LPG je dobra kombinacia...

2,7 CRD nepoznam...respektive som s nim na jeepe nejazdil..
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

caw scorpi4

no som rad ze sme sa zhodli :) ale vozil som sa v jeepe commander 4.7 V8 na plyn a proste ked som tomu pridal akoze kick down tak sa mi stalo par krat ze proste auto skapalo ale ked som ho prepol na benzin tak krasa :) tak neviem mozno to bolo zlym plynom alebo co ale tak to je moja skusenost .... ale samozrejme jeep je super auto a odporucam kazdemu :)
2fycke2
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 30.01.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2fycke2 »

Dakujem chalani..Ja som sa stretol s LPG. a viem ze par konikov ubuda.. ale tak max. 5..To viem..A zase viem ze LPG neskodi motoru dokonca je to lepsie ako benzin. Ma lepsie vlastnosti pre motor a jeho zivotnost ako benzin. A ide aj o to ake LPG.. Nieje LPG ako LPG.. Stare LPG systemy,vykon dost ubuda. ALe novy system sekvencne LPG je vyborna vec.O 3.1TD uz viem. Precital som si cele forum. A aj viem ze je to OFF Road. Aj ked viem ze to auto nevyuzijem lebo do terenu nechodim. max. niekde na pole sa posantit..Ale mne ide o to pohodlie a hlavne o to ze mne sa to auto paci, asi najviac zo vsetkych.Dakujem.
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

4O sa týka benzínových motorov a LPG si je pravda taká že pri kick downe majú obrovskú okamžitú spotrebu, a ak ten čo robí LPG to neakceptuje tak to potom bud skapína alebo sa to prepína na benzín. Pred časom sa v našej firme kooperačne montovalo LPG pre ZJ 5,9, ktoré navyše malo upravené sanie aj výfuk takže ešte nejaké tie kone pribudli. Odstavil sa omedzovač, auto sa stavalo na vybláznenie. LPG je tam sekvenčné a aj pri dláške to neprepne ne benzín a či ideš na LPG alebo 98 tak nevieš o tom. Samozrejme pri prvom prepočte to vyšlo planárovi uplne ináč a auto robilo to čo vačšina pri max potebe paliva to prepínalo na benzín, takže na radu prišli vstreky o dve tridy vyššie a šmitec. Auto chodí ako z praku.

Takže tiež nie každy vie narátať adekvátne vestreky na velkoobjemový benzín spoza mláky. A to čo maju tabulky stačí tak na malé motory ale určite nie pre 300 a viac konové.

A.
huitzilopotchli
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.07.2010 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa huitzilopotchli »

záleží ako je to urobené. u mňa 5.2 sekvenčné LPG, hore ,oficiálne 13 percentným kopcom, pri troch ľuďoch frčí 90 a na benzín neprepne, zo zvedavosti som prepol manuálne a žiadny rozdiel vo výkone som necítil, mal som predtým 2.8 ford granadu s plynom priamo do karburátora a tam som to prepínal v každom kopci, len aby ma neobiehali tatrovky s prívesom...spotreba:podľa terénu priemer 16-20 čo je pri týchto cenách isto lepšie ako hocijaký 2 a viac diesel aj keď ti budú tvrdiť, že im to žerie 11 a menej čo je ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných