Grand WJ klepe pri rozbiehani.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Grand WJ klepe pri rozbiehani.

Príspevok od používateľa bobor11 »

Ahojte.
Vcera vecer som zistil ze pri rozbiehani mi z podvozku vpredu vychadza tupy klepot. Este som to nemal na zdvihaku tak neviem co to je. Divne je ze ked sa rozbehne zvuk je prec. Neviem ci to je kardanom alebo poloosi. Dnes som vsak pocul hlasku ze v zime to moze robit ABS. Poculi ste uz o takomto niecom? Kardan alebo poloos by asi klepotala aj pri jazde a v zakrutach aspon myslim. WJ 2000/3,1TD.
rangerover876
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 22.01.2009 15:50
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Re: Grand WJ klepe pri rozbiehani.

Príspevok od používateľa rangerover876 »

Nazdar, daj si pozriet kardany. Ci ti netreba krize vymenit alebo lozisko - podla typu uchytu.
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Re: Grand WJ klepe pri rozbiehani.

Príspevok od používateľa bobor11 »

rangerover876 napísal:
bobor11 napísal:Ahojte.
Vcera vecer som zistil ze pri rozbiehani mi z podvozku vpredu vychadza tupy klepot. Este som to nemal na zdvihaku tak neviem co to je. Divne je ze ked sa rozbehne zvuk je prec. Neviem ci to je kardanom alebo poloosi. Dnes som vsak pocul hlasku ze v zime to moze robit ABS. Poculi ste uz o takomto niecom? Kardan alebo poloos by asi klepotala aj pri jazde a v zakrutach aspon myslim. WJ 2000/3,1TD.
Nazdar, daj si pozriet kardany. Ci ti netreba krize vymenit alebo lozisko - podla typu uchytu.
Pojdem to dnes este prebehnut a uvidim. Kolegovia z roboty co riesia SUV hovoria ze. mi to zopina diferak na snehu, ze taky buchot robi aj Touareg v piesku alebo v snehu. Uvidim lebo sa mi to nezda ked chodim crossit tak som to nikdy nepocul. Je pravda ze je to pocut len ked mam otvorene okno. Vsak uvidim cesty v BA by mali byt roztopene tak by nemal presmykovat.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Tieto zvuky môže robiť ktorýkoľvek zo systémov, ktorý využíva pribrzďovanie niektorého z preklzujúcich kolies. Neviem síce či spomínané auto už niečo také má, Ale v prípade, že tam je nejaký asystent rozbehu, tak by tam mohol mať kontrolku. No a keď kontrolka bliká a objavuje sa klepotavý zvuk z nápravy, tak to môže byť práve zásah niektorého z asystentov pre trakciu.
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

camry napísal:Tieto zvuky môže robiť ktorýkoľvek zo systémov, ktorý využíva pribrzďovanie niektorého z preklzujúcich kolies. Neviem síce či spomínané auto už niečo také má, Ale v prípade, že tam je nejaký asystent rozbehu, tak by tam mohol mať kontrolku. No a keď kontrolka bliká a objavuje sa klepotavý zvuk z nápravy, tak to môže byť práve zásah niektorého z asystentov pre trakciu.
Vyskúšané , ešte som stihol cestu bez snehu a bolo to ok bez klepotu. Robí mi to len na snehu, tak to vypadá že diferák zabraňuje prešmykovaniu kolies.
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

zdravim ja si myslim ze urcite kardany lebo ja mam WJ 2.7 CRD a mne takyto zvuk robil zadny diff. ked som sa rozbiehal a ked som zatacal(ale len pri brzdeni) dal som to do servisu a spravili to hned . a ziadne trakcne systemy to nerobia pretoze grand ked presmykne tak sa mu zapne lamela a ta huci len pri fakt velkom presmykovani .ale daj si kuknut kardany a pre istotu aj diff.
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

karcikarci napísal:zdravim ja si myslim ze urcite kardany lebo ja mam WJ 2.7 CRD a mne takyto zvuk robil zadny diff. ked som sa rozbiehal a ked som zatacal(ale len pri brzdeni) dal som to do servisu a spravili to hned . a ziadne trakcne systemy to nerobia pretoze grand ked presmykne tak sa mu zapne lamela a ta huci len pri fakt velkom presmykovani .ale daj si kuknut kardany a pre istotu aj diff.
Necham to radsej pozriet a uvidime, aby sa to nerosypalo.
Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boris-496 »

bobor11 čau , mám presne také auto presne tak mi to začalo búchať hlavne pri rozbehu a ked to bolo studené ,išiel som na to sistematickým no dosť drahým spôsobom,vymenil som homokinetycké klby,búchalo to stále vymenil som olej v diferákoch nezmenilo sa nič,vymenil som kríže a zasa nič až nakoniec sa zistilo že to robý rozvodovka ,nejaká reťaz a potom to už bolo počuť viac a hlavne ked sa auto otáčalo čiže pri krížení to už doslova búchalo tak mi kamarát doviezol celú rozvodovku a je pokoj , konečne.
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

ahoj.
zatial to klepe len na na snehu. Rozmyslam ze ci by nebolo lepsie radsej urobit tuto rozvodovku vymenou suciastok ako zhanat druhu do ktorej nevidis a nevies kedy sa ti to objavi zase.
Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boris-496 »

Len ide o to ked sme ju rozobrali našli sme tam už na pohlad tri zničené súčiastky volal som do Ba do motor caru a cena bola len za tie tri veci 920eur a bolo tam toho zničeného určite viac . No a za 4OOeur mi kamarát doviezol z polska celú aj s ročnou zárukou,zatial šlape úplne v pohode, ale to nemusí byť tvoj prípad ja len že príznaky začali tak ako u teba.
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

cau boris.
niektore ceny su v motor care prekvapujuce, tiez odtial sem tam nieco beriem ale zaklincovali to sumou 16,50€ za jeden srob pod hlavu. Co narobis ked to potrebujes tak to musis kupit.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kúpiť musíš, ale nemusíš v Motor-Care...
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

Boris-496 napísal:Len ide o to ked sme ju rozobrali našli sme tam už na pohlad tri zničené súčiastky volal som do Ba do motor caru a cena bola len za tie tri veci 920eur a bolo tam toho zničeného určite viac . No a za 4OOeur mi kamarát doviezol z polska celú aj s ročnou zárukou,zatial šlape úplne v pohode, ale to nemusí byť tvoj prípad ja len že príznaky začali tak ako u teba.
Tak hotovo. Pol dňa sa zisťovalo čo to presne klepe, lebo sa to prenášalo po celom aute, až sa došlo po zadný homokineťák predného kardanu. Bol pekne vymlátený, lebo sa roztrhla prachovka a dostal sa tam bordel. Po výmene za nový je to ok.
2fycke2
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 30.01.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2fycke2 »

RE: Lakinoo ...Dobry napad, priklanam sa k tomu :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných