Jeep Cherokee 2.8 crd - Skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

daruska
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.09.2007 21:21
Zdieľať na Facebook

Jeep Cherokee 2.8 crd - Skúsenosti

Príspevok od používateľa daruska »

Chcel by som kupit jeep cheroke 2.8crd r.v.2004 a neviem aký ma toto auto motor, prevodovku, spotrebu poradte mi prosim vás niekto ak nieco o tomto aute viete alebo ho mate dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja ho nemam, viem sa ale vyjadrit k motoru a spotrebe:

2.5crd a 2.8crd su rovnake v chrysleroch aj jeepoch, su to motory z produkcie talianskej VM Motori. Pozor, nemylit s tymi staruckymi 2.5td ktore mali styri hlavy a praskali kvoli tazkym teniskam majitelov - toto su bezproblemove bezchybne motory, len preboha never tomu vymennemu intervalu 200.000km (ano, dvestotisic) co ti oznamia v jeepe - to je hola blbost.

2.8cka ma vacsie vykonnejsie vstrekovace ako ma 2.5ka; cerpadla su bosch, cele je to bosch commonrail technika. V principe uplne bezproblemova, vstreky semtam blbnu kvoli dlhodobo pouzivanej nekvalitnej nafte. Turba drzia fantasticky na rozdiel od VW. Motormanagement je tiez bosch, konkretne edc15c.

Prevodovka : nepoznam tu co je v jeepoch, chryslery ale maju archaicku 4kvaltovu s overdrivom. Megamiliardami kilometrov vyskusana a preverena konstrukcia bez jedinej designovej chyby, treba len menit olej, filtre a cistit vanu pri vymene. Kazdych 60.000km, v pripade velkeho zatazenia (teren, tahanie vozikov s dvomi tonami na korbe a podobne) castejsie.

spotreba : Voyagery 2.8crd s automatom jazdia okolo 10 litrov v meste. Jeepy na tom budu velmi podobne, rataj este pre istotu liter navyse. Na dialnici to zavisi od rychlosti, pri 110km/h zajazdis sedem, pri 140km/h rataj devat.


k autu samotnemu a terennym schopnostiam, zavierkam, redukciam atd ti povedat neviem nic, bohuzial.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, 2.5 a 2.8CRDcka nie su od mercedesu :

http://www.vmmotori.it/en/01/01/index.jsp
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco sa primarne pytas na spotrebu? Naco si ides kupit obrovske tazke auto s motorom ktory proste nebude a nemoze zrat tolko ako 1.4hdi v citroene c2 ?

kupujes si auto ktore prejde terenom. kupujes si auto ktore vazi trojnasobok ako male osobne prditka vyrabane teraz v krize. kupujes si auto ktore nikdy nebolo optimalizovane na spotrebu ale na uplne ine veci. A pytas sa na spotrebu?

kto chce opicu musi mat na banany. Ked chces dobru spotrebu, kup si skodu fabia 1.4hdi a jazdi s nou 85km/h.
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

mp3turbo keby si sa nepomýlil ale bola by to pravda a Fabka by mala tu 1,4 HDi to by bolo mňam oproti tej 3-valcovej 1,4 TDi :3035: no aj majster tesar sa utne

idem skúmať či aj Opel Antara ma motor VM ako Captiva alebo Fiat dik za tu stránku VM ani som netušil že VM sa montuje to toľkých aut :-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hdi tdi, vidis ako som sa rozcitil nad tymi trojhrncekmi vo fabke?

tfuj ani na meno tomu neviem prist :) uz som niekde pisal ze "to" ani nemalo vzniknut.

jasne ze mas pravdu, pisal som rychlejsie ako obycajne.
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

CRD je označenie dieslu aj keby tam napr. dávali motor od akéhokoľvek výrobcu označí si ho automobilka ako chce ona . takže je jedno či sa jedna o mercedes alebo VM všade bude označenie CRD aj keď mercedes to ma originál CDi proste na označení nezáleží

a servisuje to preto lebo tak ako Mercedes tak aj Jeep patri pod daimler-chrysler takže to je jeden koncern ako napr VW group
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak, ja len doplnim ze 2.7crd a 2.8crd su konstrukcne uplne ine motory.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: Jeep Cherokee 2.8 crd - Skúsenosti

Príspevok od používateľa petyy »

daruska napísal:Chcel by som kupit jeep cheroke 2.8crd r.v.2004 a neviem aký ma toto auto motor, prevodovku, spotrebu poradte mi prosim vás niekto ak nieco o tomto aute viete alebo ho mate dakujem
spotreba? no máš chatu vysoko v horách?? tam treba riešiť to, či sa tam vobec dostaneš s nejakým autom a nie spotrebu. a ak to chceš náhodou do mesta a na dialnice, tak si uplne mimo...
požiadavka podobná by potom bola-bývam za polárnym kruhom, poradte mi, ktoré auto má najučinnejšiu klímu a najlepšie chladí? :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných