Grand cherokee ma už máta ...

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xmaster
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.01.2010 14:42
Zdieľať na Facebook

Grand cherokee ma už máta ...

Príspevok od používateľa xmaster »

Zdravím jeepákov a jeepinky a zúfalo prosím o radu ... :)
Žijem a asi ešte nejaký čas aj budem v UK. Nedávno sa mi rozrástla rodinka a zistil som, že moje terajšie kombíčko už nie je dostatočne veľké a dostatočne pohodlné pre 4 členov rodiny, na cestu krížom Európou (UK-SK) 3-4x ročne. Hľadám teda niečo väčšie, pohodlnejšie, bezpečné a spoľahlivé. Som pripravený zaplatiť za to daň vo zvýšenej spotrebe. V UK auto nevyužívam často, sem-tam mesto, ale ak už - tak obvykle sú to rodinné výlety do kopcov vo Walese, alebo na Škótskej vysočine.
Z toho čo som čítal, som usúdil, že vhodné by bolo nejaké SUV - ale Sorento, X-trail ... majú batožinový priestor taký ako moje terajšie kombi (okolo 500l.) a ja by som chcel niečo väčšie. Už som mal vcelku jasno: Land Rover RR alebo Grand cherokee. Ale čím viac som chodil na rôzne stránky a fóra, tak mám väčší chaos v tom. Jeep je vraj nedorobené, nespoľahlivé auto, ktoré za vysokú spotrebu nič nedáva. Obrovské náklady na servisovanie, zlé motory, poddimenzované nápravy (odchádzajú) ... nevhodné pre smrteľníkov z mesačným príjmom pod 5 000 EUR a pod. ...
Doteraz som mal diesle (Peugeot 307 2.0 HDI, VW Touran 2.0 TDi) vcelku OK skúsenosti. Ale o diesloch v Jeepe nic moc referencie - "klepáče, smraďochy v zime neštartovateľné ..." Zvažujem Jeep grand cherokee 3.0 CRD LIMITED od r.v. 2005. Myslíte že neurobím blbosť, je to auto na to čo som spomenul pre mňa vôbec vhodné ? Diesel / benzín ? Vopred ďakujem všetkým ochotným poradiť. ;)
Zvažujem niečo také:

Kód: Vybrať všetko

http://search.autotrader.co.uk/es-uk/www/cars/JEEP+GRAND+CHEROKEE/Ne-2-4-5-6-7-8-27-44-49-53-61-64-67-103-133-146-236,N-41-55-63-144-240-4294965926-4294966019/advert.action?R=200946346158237&distance=65&postcode=cv22nn&channel=CARS&make=JEEP&model=GRAND+CHEROKEE&min_pr=&max_pr=&max_mileage=60000&vehicleYearOfManufacture=2005&vehicleRegLetter=05
blaho3
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15.05.2007 11:06
Zdieľať na Facebook

SUV

Príspevok od používateľa blaho3 »

Ahoj. JA na tvojom mieste by som uvazoval nad osvedcenymi Toyota LAndcrusier, Kia Sorenta - nova, A mozno X1 .
Ale toyota zarucene auto.
Sutarik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.02.2009 11:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sutarik »

no pozri ja mam jeep grand cherokee 2.7 CRD a som s tym nad naprosto spokojny... a co sa tyka spolahlivosti a toho zimneho startovania tak s tym som nikdy nemal problem.. startoval som ho pri -20 a chytil nadherne aj ked stal 3 dni po blatniky v snehu. je to motor mercedes a je vsebecne zname ze to je spolahlivost sama o sebe.da sa to kupit za rozumnu cenu a ponuka to skutocne velkorise moznosti. dobre sa sprava ako na ceste tak aj v terene a ked si kupis retaze na vsetky 4 tak za sebou s prehladom nechavas vsetky podobne auta. co sa tyka luxusu tak ten je vo vybave limited vlemi slusny. radil by som ti nerozmyslat o nejakom sorente alebo podobnom smejde lebo keby to malo za sebou to co moj jeep tak sa ti to rozpadne pod zadkom... moj nazor mas a je na tebe ako sa rozhodnes
1000rr
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.02.2008 11:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1000rr »

Zdravím. Ja mám tiež Jeep Grand Cherokee lebo som nebol zatiaľ s ničím iným spokojný. Skúšal som mithsubishi, land rover a tiež spomínanú kiu, ale sportage. Jeepu sa však nič nevyrovná. Je to veľké, bezpečné auto ktoré ťa odvezie kam si po myslíš, a s dobrým obutím ho nič nezastaví. Ja ho používam hlavne na cestu do práce. No v meste sa tiež nestratí, ale v teréne má svoje čaro. Ide kopec nekopec. Má obrovskú výhodu že je to stála 4x4. Môj názor naň je že už iné auto ako Jeep nechcem, aj napriek drahým náhradným dielom.
xmaster
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.01.2010 14:42
Zdieľať na Facebook

2.7 CRD - 3.0 CRD

Príspevok od používateľa xmaster »

Vďaka za rady - išiel by som do toho jeepu asi ... Je zásadný rozdiel medzi 2.7CRD a 3.0CRD ? Stretol som sa tiež z variantami Estate (combi), 4x4 a Sport - neviete v čom je rozdiel ? Vďaka.
chryslersebring
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 25.04.2009 20:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chryslersebring »

Grand Cherokee je dobre auto...takisto by som ti ho odporucil...najma kvoli pohodliu a luxusu, a dobrym jazdnym vlastnostiam, ale ja by som sa asi popozeral po benzinovych motoroch...Ak si vyrovnany so zvysenou spotrebou, tak jednoznacne... a ak nie...vzdy sa to da hodit na plyn. Nahradne dioly vobec nie su az take drahe ako by si si myslel...a v tejto kategorii aut su ceny ND na Cherokee uplne primerane. Su dokonca lacnejsie ako Toyota...ale aj iny Japonci v tejto kategorii...
lubik79
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 05.03.2009 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubik79 »

Ahoj 3.0 CRD neexistuje je to 3.1 TD to bol prvy diesel v jeepe nie je bohvie co taliansky motor. Na tom 2.7 CRD uz vychytali muchy a je v poho Merc. ma cca165 koni. Ak tak kup si vybavu OVERLAND je to fulka a ma vsetko co len v autach v tych rokoch mohlo byt.
subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa subin »

pisal som to vela krat a napisem to aj tu.

JEEP je americke auto, a preto len a len Benzin a ne naftak :D, JEEP nie je stavany na naftu a motry tam odchadzaju prevodovky tam odchadazu atd. U benzinu motor aj prevodovka vydrzia ovela viac.

mam 3 Krat JEEP Chrand Cherokee a jeden ma najazdenych 1,5 Melona a ide ako hodinky, Vsetky su benzin.

Nahradne diely na JEEP su drahe, ked nevies kde ich mas kupit
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

JEEP -- je len benzin ,,, nafta do solviny na ruky ,,,,, ci je to nevydarok 3.1 predrazeny 2.7 ,, 3.0 ,, moj nazor ,,,,, navstiv dielnu - daju ta do obrazu , aj aky pristup je k suciastkam v utopenych motoroch - klepotak ,,,
jeepinka
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 21.08.2008 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepinka »

lubik79 napísal:Ahoj 3.0 CRD neexistuje je to 3.1 TD to bol prvy diesel v jeepe nie je bohvie co taliansky motor. Na tom 2.7 CRD uz vychytali muchy a je v poho Merc. ma cca165 koni. Ak tak kup si vybavu OVERLAND je to fulka a ma vsetko co len v autach v tych rokoch mohlo byt.

no pomaly pomaly :zg282: ak si všimneš tak kolega daval odkaz na Jeep Grand Cherokee WK a ten sa robil s motorom 3,0 Crd :4012: ..pletieš si modely WK a WJ....model WJ bol od roku 1999-2004 a tam boli naftove motory 2,7 Crd- od Mercedesu a 3,1 Td -5valec od VM ,čiže Talian :4012: takže spomenuty model ,čo tu kolega z Anglicka spominal je WK s 3 litrovym CRD :4012: a ten existoval....
xmaster
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.01.2010 14:42
Zdieľať na Facebook

Takže radšej benzín ?

Príspevok od používateľa xmaster »

Ďakujem za rady a názory. Ak som teda správne pochopil Jeep nie je originál robený na dieselové motory. Montujú sa tam motory MB, čo zhoršuje, komplikuje a predražuje (nevhodný prístup) opravy + potencionálne problémy s prevodovkou.
Zvažujem teda benzín. Cenovo dostupné sú pre mňa z ponuky v UK momentálne 4.7 V8 a 5.7 V8 HEMI (r.v. 2005-2006). Najazdím ročne cca 12000 míľ, počítal som so spotrebou 14l /100km a nevychádza to až tak strašne... poistka 900 libier ročne aj s havarijnou (na VW Touran teraz platím 700). Od plynu ma dnes odhovárali aj v tunajšej predajni Jeep - vraj to nedoporučujú, že sa skracuje životnosť motora - Je to pravda ?
Je spotreba 14l reálna (jazdím tak 70% diaľnice a dlhé trasy 30% kratšie - mesto málo) ? Z objemu takmer 6 lit. mám až zlý pocit :) ale teda čo radšej podľa vašich skúseností 4.7 , alebo 5.7 HEMI ? Vďaka za každý koment.
subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa subin »

ja mam 4,7 a pod 16 litrov som sa nedostal a to som jazdil 160 tisic KM po nemeckych dialniciach. vmeste to ide hore to je jasne :D

osobne kem mas moznost zober si to najsilneise co mas , ekd nemas provlem sp spotrebou, a hlavne neprerabat to na plyn, ked chces JEEPa tak aj plat za spotrebu

pri tom silnejsom necakaj ze sa pod 20 L spotrebu dostanes...
HBROBI
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 25.02.2009 11:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa HBROBI »

ahoj ja mám WJ 4,7 a dá sa s ním krásne jazdiť na 13 L samozrejme predpisovo
ale v meste na studeny motor nemá problém spapkať aj 20L :3035:
ja osobne by som šiel len do HEMI ma ho kamarát a ten mal aj WJ4,7 a tvrdí mi, že
tam ma ešte o liter menšu spotrebu a o 50KW viacej
takže keď jeep tak V8 a najlepšie HEMI
a daj si pozor aj aky tam budeš mať pohon do ineho ako QUADRA DRIVE 2 nechoť
tak prajem ti šťasnú ruku pri kúpe
lubik79
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 05.03.2009 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubik79 »

jeepinka napísal:
lubik79 napísal:Ahoj 3.0 CRD neexistuje je to 3.1 TD to bol prvy diesel v jeepe nie je bohvie co taliansky motor. Na tom 2.7 CRD uz vychytali muchy a je v poho Merc. ma cca165 koni. Ak tak kup si vybavu OVERLAND je to fulka a ma vsetko co len v autach v tych rokoch mohlo byt.

no pomaly pomaly :zg282: ak si všimneš tak kolega daval odkaz na Jeep Grand Cherokee WK a ten sa robil s motorom 3,0 Crd :4012: ..pletieš si modely WK a WJ....model WJ bol od roku 1999-2004 a tam boli naftove motory 2,7 Crd- od Mercedesu a 3,1 Td -5valec od VM ,čiže Talian :4012: takže spomenuty model ,čo tu kolega z Anglicka spominal je WK s 3 litrovym CRD :4012: a ten existoval....






Mne sa ten odkaz nedal otvorit ak je to WK tak mas pravdu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných