Vrzganie alebo praskanie jeep grand cherokee

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Vrzganie alebo praskanie jeep grand cherokee

Príspevok od používateľa Boris-496 »

Poradte mi v čom je problém. Mám jeep grand cherokee 3.1 TD, pri otáčani auto strašne búcha či sa otáčam do prava alebo do lava je to neznesitelné . Menili sme homokynetické klby ,nepomohlo menili sme ramená tiež nepomohlo,mám pocit že niečo praská v rozvodovke lebo ked dám redukovanú a pridam z miesta tak niečo sa ozve no nie je to až také silné ako pri otáčaní. Ak mal niekto podobný problém poradte prosím .
jeepinka
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 21.08.2008 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepinka »

skus ložiska na kolesach :zg282: odkial si??
Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Jeepinka

Príspevok od používateľa Boris-496 »

Dakujem za radu ,každá je dobrá no ložiská to asi nebudú ked sme menili poloosy kontrolovali sme ich , boli OK. Som z Námestova a ty ?
jeepinka
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 21.08.2008 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepinka »

teoreticky može byt kardan ,ale to len teoreticky,tažko dedukovat takto po webe ,čo to može byt ...možno ,že sa to prenaša od diferaku ,ktovie ako su na tom ložiska v dife resp. kolko je tam oleja?..a či sa to neprenaša do kabiny ..neviem ..no ked si z Namestova ,tak stoji za to navštivit ,alebo aspon zatelefonovat do ZA na servis ,určite pomožu a samozrejme aj dodaju diely :4012: :4012:

http://www.jeepparts.sk/index.php/Konta ... -Slovensko
mirkokos
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 09.02.2008 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirkokos »

Neviem aký ma tvoj cheroke system 4x4 ale dufam že to neskúšaš na trvalej štvorkolke (teda na uzavierke medzidifu, alebo pevne priradeným predkom) na asfalte alebo to nejaký pako robil predtebou, ak je to novšie auto čo nema možnos volit režim pohonu, všetko je elektronické tak je možno problém tam, že je stale zaradený pevný nahon na všetky kolesa bez možnosti vyrovnania pomerov drah medzi prednou a zadnou napravou ktore su najvačšie pri otáčani. prosim neuraz sa ale mal som možnost vydiet viacero dementov čo si odfajčili redučky aj dify tým že jazdili na pevnej 4x4 po asfalte.
jano1111
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.02.2008 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jano1111 »

ma ten jeep torzne tyce?ak ano tak to robia oni si myslim.
Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

jeep

Príspevok od používateľa Boris-496 »

Nemá to torzné tyče je to grand cherokee 3.1TD r. v.1999.Je topevná štvorkolka bez možnosti prepínania predného alebo zadného náhonu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných