Jeep Grand Cherokee 4.7 ´99 - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

crywolfcry
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.03.2008 11:41
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 4.7 ´99 - Vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa crywolfcry »

Zdravim.

Mam vyhliadnuteho jeep grand cherokee z nemecka ide o rocnik 99 obsah 4.7 najazdene 130.000km, podla vas mozu byt tie km realne? je to dost malo na desat rocne nemecke auto ale kedze zerie ako dva auta tak mozno sa na nom velmi nechodilo, co si myslite? spotrebu az tak neriesim lebo potrebujem 4x4 kvoli snehu hlavne, rocne by som na nom urobil okolo 10000km, len je to uz predsa 10 rocne auto a bude mat asi svoje muchy, no hlavne sa bojim o automat, ked zeby tie km boli realne a v serviske nic nieje ze olej v automate bol meneny, pochodi mi to este aspon 50000km? a schvalne napiste majitelia kolko najviac najazdenych km s automatom ste videli na autach, zaujima ma kolko bezne vydrzi automaticka prevodovka, lebo ked casto odchadzaju tak servis musi byt riadne drahy kedze na novych autach priplatkova automaticka prevodovka vyjde aj na 2000eur.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

Ak bolo servisovane, nemusis sa bat automatu, aj ked ma stiahnute km,,,4.7 je dobry motor a jeep znesie, to nie je hnily ford,,,tie auta maju dobru vybavu a vozenie je na urovni,,,a divil by si sa, ze servis nie je taky drahy ako si myslis na tak drahe auto,,,,takze odporucam ti, je to dobre auto,,,ja ho mam z Talianska, kde su podla mna ovela zachovalejsie a krajsie auta a hlavne nesolene, ako od zgrlavych nemcov,,,moje malo 200tis km rok 2001 a to som mal probl. s takymi najst,,,takze ja km tu a vonku aut na predaj verim asi ako ludom z luniku IX ze cela osada ide rano do roboty,,,,,vyser sa na km, pozri stav auta a naplne si hned vymen,,,,
Naposledy upravil/-a mjz v 20.07.2009 20:03, upravené celkom 1 krát.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: realne km u jeepa a automaticka prevodovka

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

1. automat nie je ziaden technicky zazrak - hlavne pri tak starych crepoch.
2. Sikovny mechanik dokaze opravit aj pokafrany automat
3. olej v automate nie je na vecnost - ale je dolezite ho pravidelne menit!

Ak mas servisku, resp. dolozteny servis a dostanes nan zaruku- - preco nie?

PS: ak jeep - tak prave s tymto motorom
amdsempron
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 29.05.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amdsempron »

Ten automat by mal urcite nieco vydrzat.. poznam jeep grand s tymto motorom a ma nabehane nieco cez 450 000km.. a to aj v terene a zatial ziaden problem samozrejme pravidelne servisovane v motor-car a jazdi pekne
Spotreba je okolo 11-16 l/100km podla stylu jazdy ale mozes mat aj 20 to nieje problem.. Ak chces nieco viac vediet napis mi sukromnu spravu a mozem ti poradit.. ohladom jeepu, kazdy jeep ma automat v zaklade lebo je to americke auto(na vynimky) ja mam jeep liberty (cherokee) 3.7 V6 po BA mi to zere okolo 11-13 takze ziadna hruza.. a to je 4-stupnovy automat pri 120km/h mam okolo 2100 rpm takze tak ako moj sluzobny passat 2.0Tdi dsg 6 stupnovy :)

Co sa tyka prispevku nadomnou..
To ze pisal "len 750 000km" je az az na automat.. myslim ze pravidelnom servise by to mal spravit mam skusenosti s viacerymi automatmi(aj dsg) a klasicky automat spravi viac kilometrov a je menej problematicky co sa tyka opravy,cien oprav, olej atd.

mjz:
Absolutne suhlasim, pozri stav auta, kilometre bez knizky ber iba orientacne, ale ako motor vydrzi, prevodovka tiez, skor by som sa bal rozvodovky, diferencialov atd ak stym jazdil v terene... tiez by som hned ako prve po prihlaseni vymenil vsetky naplne.. aj olej v prevodovke skontrolovat brzdy tie sa na jeepoch menia dost casto
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

brzdy tie sa na jeepoch menia dost casto[/quote] Menil som predok aj zadok, suma pomerne smiesna,,,vies ako--ubrzdit 2500kg--to nie je uno,,,ale stoji to za to,,,,,,
jeepinka
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 21.08.2008 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepinka »

čo sa tyka nahradnych dielov na Jeepky ,nie je problem stači www.jeepparts.sk poradime poslužime :2f93: :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných