Olej vo vode - čím vyčistiť chladič,motor,hadice???

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Olej vo vode - čím vyčistiť chladič,motor,hadice???

Príspevok od používateľa oco13 »

Martin - trochu faktov - zadávatel potrebuje odstrániť olej - HCL odstraňuje vodný kameň.
Olej (mastnotu) teoreticky odstraňuje hydroxid, ale pri motore naozaj len teoreticky, lebo neviem si predstaviť praktickú realizáciu danej operácie. Do umyvadla nasypem tri lyžice hydroxidu a prelejem to vriacou vodou - ako by sa toto dalo realizovať na motore???
Pri aute , naozaj ten "mafrasol" alebo arva, čipro - neviem čo z toho je ešte v predaji. Proste naklusať do mototechny a kúpť prostriedok na umyvanie motorov - naplniť sústavu , zohriať a vypustiť. Potom preplachnuť čistou vodou.
Ale to je len názor sedliaka ako by to robil na traktore alebo kombajne. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Olej vo vode - čím vyčistiť chladič,motor,hadice???

Príspevok od používateľa martincichy »

Umyvadlo je z porcelanu a je na glazovane - je chemicky odolne. Odpadove potrubie je vyrobene z polypropylenu, ktory ma tiez slusnu odolnost. No hlinik a tesnenia uz taku odolnost nemaju.

Kym v obchode kupis cca 33 % kyselinu chlorovodikovu a mozes ju vyliat do umyvadla, na cistenie v priemysle sa pouziva jej zriedena verzia, radovo v percentach, nie desiatkach percent. Zober si ocot - 8 % kyselina octova. Na cistenie si ju gazdinky este riedia vodou.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Olej vo vode - čím vyčistiť chladič,motor,hadice???

Príspevok od používateľa oco13 »

Áno jasné , ja len že HCL je na vodný kameň a nie na olej.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Olej vo vode - čím vyčistiť chladič,motor,hadice???

Príspevok od používateľa db69 »

chlapi a odborníci ! idem na LKW prečistiť chladiaci system od bordelu. návod ". 1. Nalejte do chladiaceho systému pred každou výmenou chladiacej kvapaliny. 2. Zapnite kúrenie na “horúco“. 3. Nechajte na voľnobehu 30 min. 4. Vypustite kompletne systém, prepláchnite čistou vodou a napustite novou chladiacou kvapalinou. " Otazka. Nalejem to do studeného motoru a nechám bežať 30 min. alebo do teplého a 30 min bežať a potom vypustiť ?ked vypustím vodu z teplého motora a potom napustím + preplachujem studenou teplý motor to nebude asi OK.Predtým som čistil chladič mimo auto s HCL.a vždy som ho prečistil aj z vonku.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Olej vo vode - čím vyčistiť chladič,motor,hadice???

Príspevok od používateľa martincichy »

Do studeneho. Ono sa to zohreje. Neotvaraj zatku na zohriatom motore.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Olej vo vode - čím vyčistiť chladič,motor,hadice???

Príspevok od používateľa db69 »

martincichy napísal: 23.05.2023 21:32 Do studeneho. Ono sa to zohreje. Neotvaraj zatku na zohriatom motore.
a ked to vypustím , motor bude teplý. nebude problém ked to budem preplachovať studenou?
suchosp
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09.11.2015 11:56
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Olej vo vode - čím vyčistiť chladič,motor,hadice???

Príspevok od používateľa suchosp »

martincichy napísal: 23.05.2023 21:32 Do studeneho. Ono sa to zohreje. Neotvaraj zatku na zohriatom motore.
Souhlas, při ohřátém motoru může dojít k úrazu. :3020:

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných