Prihlasenie tahaca na DI

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miropo
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 01.08.2008 17:01
Zdieľať na Facebook

Prihlasenie tahaca na DI

Príspevok od používateľa miropo »

Chlapi idem sa s vami podelit so skusenostou s prihlasenim tahaca na DI. Ono nejde ani tak vo vseobecnosti so samotnym prihlasenim tahaca, to islo v pohode, ale ide o to ako mi vypisali novy technicky preukaz. Ziadost na prihlasenie som vypisal s tech. parametrami podla stareho TP, takze pracovnici na nasom DI mali pred sebou aj moju ziadost o prihlasenie aj stary TP, kde si to mohli porovnat, ze vsetko na ziadosti sedi a mohli sa dat na vypisovanie noveho TP + pridelenie EČ. Vsetko vypisali, pridelili mi SPZ, ale ked som prisiel z DI, tak som si vsimol take sprostosti a odlisnosti popisane v TP, ze to ani prisit ani priplatat....
Tak zhrniem to:
1. v starom TP bolo - druh kolies - diskove, zadne zdvojene
v novom TP je - druh kolies - diskove, a pri 2. naprave (zadna - zdvojena) je uvedene NIE. (ako nie je zdvojena)
2. v starom TP - rozmer pneumatik 315/70 R22,5 vpredu aj vzadu
v novom TP - rozmer pneumatik 315/80 R 22,5
3. v starom TP - rozmer rafikov - 9,00 x 22,5 4) /ta "4)" sa odvolava na 4.bod uvedeny v dalsich uradnych zaznamov, ako alternativne rozmery rafikov...
v novom TP - rozmer rafikov - 9,00 x 22,5 4) ale neviem, co pri tych rafikoch znamena ta "4)" lebo v dalsich uradnych zaznamov nie je ziadny taky bod a nic uvedene o alternativnych rafikoch, ci pneumatikach) Na DI to zobrali asi ako druh rafika.
4. v starom TP -max. hmotnost jazdnej supravy - 40000 kg
v novom TP - max. hmotnost jazdnej supravy - 0 kg, uz ked nevedeli co tam maju napisat resp. vycitat zo stareho TP alebo mojej ziadosti, tak tam ani nic radsej nemali pisat
5. v starom TP - najväcsia pripustna hmotnost pripadajuca na prednu napravu - 7500 kg, zadnu - 11 500 kg
v novom TP - najväcsia pripustna hmotnost pripadajuca na napravu 1/2/3/4 je uvedene - 7500/0/0/0 kg (takze na zadnu napravu ma hmotnost 0 kg)
6. v starom TP - kategoria vozidla N3
v novom TP - N3G
Este ze mam prefoteny stary TP (este sa mi zide v pripade pre STK, ak by boli problemy, co kludne mozu byt) + tu ziadost na prihlasenie, ktoru som daval, aby som si to mohol pekne prekontrolovat, uz som si myslel, ze som do tej ziadosti napisal taketo voloviny ja. Tak teraz neviem, ci ten dotycny na DI bol pod vplyvom nejakych omamnych latok alebo je mu to uz tak dane. Rozmyslal som, ci to nepisal z nejakeho druheho vozu, ale pochybujem, zeby sa nasiel tahac, ktory by to mal uvedene, ze pre zadnu napravu hmotnost 0 kg atd..., ano mohol sa aj pomylit, ale v tolkych polozkach, asi su fakt chudaci, tak vytazeni na tom DI, ze nevedia uz co pisu, ale to je tym, ze jeden klepka do kompu a styria vedla neho piju kavu, este ani diktovat mu nema kto chudakovi, neviem, ci sa mam smiat, ci plakat nad tymi profesionalmi.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

:300f: miropo :300f:
realita na SLOVENSKU
miropo
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 01.08.2008 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miropo »

tak viem, ze nie som sam kto mal zle vypisany TP, ale ze to je az taka kruta realita, tak to som z toho mimo, naco to ma clovek vsetko vypisovat do tych ziadosti, ked oni si to vazeni pani na DI aj tak napisu po svojom, podla svojho uvazenia, a spon keby to malo hlavu a päty, tak budis.. uz rovno by potom mohli robit aj typove schvalenia vozidiel, prave som sa znovu pozrel na ten "krasny" TP, lebo neviem sa este stale vynadivat, ale sand to predycham. A gol bude, ak pri cetnej kontrole by mali pindy, ze preco ma zatazenu zadnu napravu, ked to ma max. zatazenie podla TP 0 kg, toto uz by bol gol.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

daj fotku do sekcie NE POBAVENIE :40bd: :40bd:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mňa by tiež zaujímalo prečo v dnešnej dobe počítačov a sietí to musíš všetko ako pako vypisovať na tú žiadosť - nebolo by jednosuchšie stiahnuť si ten pôvodný TP, prepísať majiteľa, EČ atď. a vytlačiť. Ušetril by sa papier, čas majiteľovi auta aj policatom a ešte by sa aj predišlo takýmto chybám. Snáď detí našich detí sa toho raz dožijú...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

neboj sa nie si sam ja mam v tp naipsane ze karoseria sedan a pritom je fiat uno hatchback spotrebu mam podla tp v meste 7.8 a pritom sa pohybuje medzi 5-6 l a kombinovanu podla tp 6.8 a skutocna je 4.7l :40bd:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No ale spotreba sa nepíše podľa toho čo nameriaš ty, ale čo uvádza výrobca podľa oficiálnej metodiky. Aj keď zasa ja napríklad tam spotrebu nemám uvedenú vôbec a v Ďalších úradných záznamoch je Spotrebu paliva stanoví prevádzkovateľ.

A karosériu neviem či riešia až takto dopodrobna sedan-hatchback-liftback, myslím, že im úplne stačí sedan-kombi-kabriolet... (ja mám na liftbacku napísané tiež sedan)

Ale zasa nikdy nevieš - možno by si neprešiel cez KO lebo pôvodne si mal sedan Fiat Duna, ale kufor si odfikol a máš Uno... :40bd:
mito1232
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 04.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mito1232 »

Normalne chod na DI, , strc to tomu inteligentovy pod nos a ziadaj novy TP. Mozes s tym mat v buducnosti problem ----fakt super mu radíš :-) s tých choď na DI súhlasím, len k slovám: "surovo sa predbehni" dodám: dúfaj, že tam niekto nebude natočený a neurve Ti takú po pa..li, že Ti prejde chuť sa predbiehať, ahoj
ujoblej
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 24.06.2006 09:49
Bydlisko: PO
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ujoblej »

chod si to dat opravit
ja som uz mal tiez taky problem tak mi povedal pri okienku ze ked si preberam TP je mojou povinostou si skontrolovat ci su vsetky udaje spravne
miropo
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 01.08.2008 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miropo »

no asi najlepsie by tam trebalo ist a pekne im to dat pred oci, nech vidia co to tam popisali, ze nejako sa to nezhoduje so starym TP, no mozno mi povedia, "ze co som prisiel reklamovat, sak aj ked pri tych hmotnostiach je uvedna 0, tak je logika, ze to nemoze byt 0, kedze ide o vozidlo tahajuce navesy a nikto sa nad tym nebude pozastavovat a brat tento udaj vazne " (to sa stalo mojmu kamosovi z brandze, s ktorym som debatoval, ze mal na navese uvedene max. zatazenie na napravu 1/2/3/4 - 8000/8000/0/0 kg. a naves je trojnapravovy, tak to sa musi fakt cudne rozlozit naklad na tie napravy a este ked sa ponahlal, tak si nevsimol, ze mu dali zly tvar SPZ, lebo to len tak schmatol a nevsimol si, dali mu taku sirsiu a kratsiu obdlznikovu SPZ, ktora sa dava na privesy za traktorom, valnikami..,tak ju siel vymenit no a samozrejme potom dostal aj druhe EČ a aj opät novy TP, kde uz to bolo ok, ale musel to nanovo vsetko zaplatit, a nachodil sa tam ako na hodinu klavira, len koli tomu, ze ti kompetentni si nerobia svoje povinnosti ako by mali a nevedia este dokonca aky tvar SPZ sa dava na navesy. Tak a ja ze som v tomto sam a staci len zalovit a hned sa najde dalsi, aj ked, co som dnes to porozpraval tak nikto nema az tolko uvedenych zlych veci v TP ako ja, v tom som asi sam a preto schvalne, kto ma tolko chyb v TP tu z vas ako ja? tak pre zaujimavost) len asi by som sa ich po tejto dobrej logickej odpovedi na velebnom DI nemal spytat, ze kde ste mali vy logiku, ked ste to pisali, co?
to mito1232: mas s tymto skusenosti, ze si sa predbehol na DI a nedopadlo to dobre? Polovica ludi aj tak chodi bocnymi dverami, len ja nejako v tejto polovici nie som :41c2: Tak pojdem tam znovu a bud mi povedia, ze som si to mal skontrolovat, ked som tam bol (no ano mal som vsetko skontrolovat, ale ja som si kontroloval tie dolezitejsie veci, drzitel, VIN, EC, rok evidencie,...tie hmotnosti, pneu nie, reku sak hadam vedia citat co je napisane v starom TP ) alebo mi nato povedia uz vyssie spominane logicke vysvetlenie a to uz by riadne zaklincovali.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

So zle vypisanymi TP mam svoje skusenosti ... ale ked uz niekto dokaze pri vozidle Opel Astra 1.7 CDTi napisat do kolonky palivo benzin tak to uz je sila a doplatila na to baba co nafasovala nove sluzobne auto v blave vo firme a kedze nadrz skoro prazdna tak cestou naspat musela tankovat na Zelenci a kedze nevedela co do toho tankovat tak sa sla opytat za pumparom a ten jej samozrejme poradil ze ved to ma v technicaku napisane takze tam hned rozbalila technicak a docitali sa tam ze palivo benzin tak tam nacapovala 30l benzinu a dosla s tym az do ZH aj ked to obcas trochu sklbalo ale ked vypla motor uz to nenastartovala takze asistencka a ked som sa jej pytal ze ci tam ma dost nafty tak sa na mna prekvapene pozrela ze aku naftu ved je to benzin a ze toho tam je dost lebo natankovala skoro plnu a ked som sa jej spytal ze ako prisla na to ze je to benzin tak mi ukazala TP a tam bolo fakt napisane motor 1.7 CDTi a ako palivo benzin a kedze auto v zaruke tak odtah do Opel servisu len neviem ci jej to uznali lebo na zamenu paliva sa zaruka nevztahuje ... asi by to mal zaplatit ten organ co to vypisoval az potom by si hadam zacali robit svoju pracu poriadne keby si za svoje chyby aj platili
miropo
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 01.08.2008 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miropo »

No tak toto je silna kava, hlavna vec ze platime pokuty. Presne tak za chyby mi bezni ludia platime, ale to, ze by mali aj ti "nesmrtelni" tak to uz asi ani nedocielime, su proste nedotknuti. Ano budu hladat kadejake vyhovorky, mal si si to skontrolovat a bla bla bla...myslim si ze kontrolovat by to mali aj oni. Inak by kontrolovali tie TP po vypisani, ak by im za take chyby strhavali z platov. My tiez vsetci co sme tu na tejto diskusii tiez mame svoje zamestnanie a musime robit poriadne a aj 10 krat skontrolovat, nejaku vec, aby sme neboli od nadriadenych zdrbani. Ak je niekto uctovnik a robi uctovnictvo vo firme, tak ak to ma hotove, tak tiez to prekontroluje a nie raz, ako to tam pouctoval a ak by sa neskor zistilo, ze je to zle, tak je v problemoch uctovnik, ktory to uctovnictvo robil.
jakobz
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 12.06.2009 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakobz »

Problém so zle vyplneným techničákom som mal aj ja. Palivo som mal uvedené naftu aj keď jazdím na voňavý:-DDD benzín. Ale všimli si to na stk-čke, keď som si bol pre nálepky na sklo. Chlapík zobral papire od auta, a za desať minút sa vrátiľ, že objavil tú chybu - tak že si to musím dať opraviť, źe keď to nahadzuje do PC tak tam nemôźe nahodiť benzín, keď je v papieroch uvedená nafta - a potom to má úplné iné hodnoty. Ešte aj povedal, že by to bol aj problém pri cestnej kontrole, keď by si to policajt všimol, by to bolo na pokutu... Tak pekne na inšpektorát, prišiel som do veľkej klimatizovanej kancelárie - teta tam sedela úplne sama, rádio pustené, vôbec nikto iný tam nebol - no že sa pomýlila, že vypisovala za radom a ušlo jej to. Samozrejme som už znova stk nestihol, tak som mohol ísť druhý deň. Tak kvôli dvom riadkom v TP som najazdil asi 30km. Takže tak, tetu som mal chuť zastreliť:-DDD
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných