Redukcie LPG v zahraničí

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukasjanosik34
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.08.2023 09:12
Zdieľať na Facebook

Redukcie LPG v zahraničí

Príspevok od používateľa lukasjanosik34 »

Čaute
Treba mať v zahraničí napríklad Taliansko Nemecko atď pri tankovaní redukciu na LPG? V dacii v Pezinku mi na moju otazku odpovedali ze netreba, dajú mi to na každej pumpe svoju redukciu a v Rakúsku nech netankujem v žiadnom prípade kvôli zlej kvalite plynu. Nechce sa mi veriť že pumpari budú ochotný mi montovať redukcie keď len u nás na SK sú ledva ochotný mi natankovať LPG
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Redukcie v zahraničí

Príspevok od používateľa martincichy »

Kup si u nas redukciu pre krajinu, do ktorej cestujes a mas pokoj. Ved to stoji menej ako obed v motoreste.
lukasjanosik34
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.08.2023 09:12
Zdieľať na Facebook

Re: Redukcie v zahraničí

Príspevok od používateľa lukasjanosik34 »

Takže existujú také redukcie. Super ďakujem za odpoveď. Lebo keď som sa pýtal v Renault/Dacia na hocijakých pobočkách tak na mňa pozerali že o čom vlastne trepem nikdy o Tom nepočuli že sú nejaké redukcie. Hlavne že dennodenne predávajú LPG autá.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Redukcie v zahraničí

Príspevok od používateľa oco13 »

V Rakúsku je tých púmp pomenej aspoň teda smer Feldkirch a tak som ešte s Filckou cestu velmi presne planoval. Tuším v Linzi to bolo museli sme zbehnúť z dialnice a motať sa v takej priemyselnej štvrti. Došli sme na pumpu a ja čumím na koncovku pištole jak puk, išiel ma šlak trafiť . Tak za tetou , že sme nič nenatankovali. Teta sa len zasmiala a vytiahla taký obal a v ňom prisambohu 15 redukcií - nikdy v živote som tolko druhov nevidel ani u plynárov. Teta hovorí - tu okolo je vela firiem a chodia si sem tankovať vzv.
tu je pár linkov kde sa dajú kúpiť
http://lpglubotice.sk/eshop/lpg/nadstav ... tankovania
https://gasbj.sk/kategoria/nadstavce-a-redukcie-lpg
https://www.hatiar.eu/informacie/aktual ... ropou.html
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Redukcie LPG v zahraničí

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Nemecko má svoj typ tankovacej pištole , treba redukciu stojí cca 6 eur, ale v Nemecku zvyknú mať aj v hojnom počte oba druhy tankovacích pištolí na na stojanoch , čiže niekde netreba redukciu a len nacvaknes a tankujes ale musíš po celý čas držať tankovacie tlačítko . Cena plynu v Nemecku momentálne pri ingolstadte je 1,09 eur
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Redukcie LPG v zahraničí

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Chalani, otázka od veci, ale trochu aj k veci - aké priamovstrekové motory sa vlastne dajú dať na LPG? Myslím ale poriadne motory... O koľko viac vám to potom žerie, ak je to priamovstrek LPG s prívstrekom benzínu? Čo spoľahlivosť? neblbne to?
Mne sa LPG veľmi osvedčilo, ale to bol vždy vstrek do sania, to stálo pár korún.
Koniec výsluchu :-)
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Redukcie LPG v zahraničí

Príspevok od používateľa miroslav114 »

My máme aj gdi od Hyundai, cena bola asi o 300 eur vyššia ako pri mpi , ťažšie sa im nastavovalo a občas trhne motorom , ináč v celku ok , na mpi ani necitis kedy prepína na LPG a ani nezbadas rozdiel že ide na LPG , aj po 300 tisíc na LPG ide normálne bez problémov a aj reduktor je pôvodný
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 70 neregistrovaných