Mazda 2 LPG - svietiaca kontrolka

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

akoze sam si opravis a naladis plyn ? alebo cez forum to dame spolu ?? :41c2: si kompletny ? pakuj do lepsieho servisu ! alebo jazdi na chudu zmes a znicis motor, to sa oplati viac, najma pokakany materialovo slaby malolitrazny japoncik, to sa oplati filozofovat najviac :2f93:, pre tvoju info, chudou zmesou stupaju dramaticky teploty horenia, davas mu nazrat fajne, kedze mu chyba seno, bud rad za funkcnu lambdu a manazment motora co ti este aj povie co mu je, ze servis ti nepomohol, nuz co sa da robit....
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

pekne si mu dal, keby bol po ruke aj par po zadku dostane. :-)
ale mas pravdu, chudobna zmes moze motor odrovnať, by som dal nejake NGK sviečky podla tabulky ako na benzin a ladiť, ladiť a ladiť až zmes bude v limitoch.
tadek94
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 23.03.2018 09:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tadek94 »

zdá sa mi že písanie v duchu ako predviedol kolega o jeden príspevok vyššie (bajo777) sa hodí skôr na nejakú sociálnu sieť, alebo komunikačnú skupinu pre "-násťročných", myslím si že fórum by malo byť o tom že sa niekto pýta a ten kto veci rozumie viac sa mu v rámci svojich vedomostí snaží poradiť..no čo už..všetci sme nejakí

nakoniec bol problém zjavne v TESNENÍ pod benzínovým vstrekovačom. prisávalo to vzduch, len je zaujímavé že pri benzíne (ked bol vypnutý LPG) to ešte nehodnotilo ako chybnú zmes.
momentálne po výmene toho tesnenia lambda nepíše žiadnu chybu zmesi

celkom zaujmavé je tiež čo mi ukazoval mechanik na diagnostike, že na benzíne na voľnobehu píše takmer hraničné hodnoty zmesi, okolo 20% (pričom hranica je vraj 25%). už pri miernej zátaži alebo len keď zapol klímu tak šli hodnoty dole. LPG písalo úplne vpohode hodnoty celý čas (aj na voľnobehu aj pri záťaži).
smolenmiroslav
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.06.2013 16:25
Zdieľať na Facebook

info

Príspevok od používateľa smolenmiroslav »

ludia... ak niekto ma skusenost s lpg v aute tak mu neverte... každy plyn a každe auto ma na LPG inu chut..... Auta z azie su citlivejsie.Mne montovali do Suzuki plyn ako som ju kupil v predajni. Montaž v prof. Auto jazdilo asi 5000 km bez kontrolky. potom svieti a svieti bez toho aby auto šlo inač ako na benzine, V ervise namerali všetko ok, Na emesii vsetko ok..a kontrolka sviet,, Mal som 3 auta z LPG a všetky mali problem z check engine teda s kontrlokou motora... proste kontrloku neriešim a jazdim na plyne uiž asi 15 rokov bez problemová
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Akú tam máš značku LPG systému? Ak ti to pomôže, mal som kedysi hondu s polskym lpg stag, čiže asi takú najhoršiu kombináciu. Nechceli mi to v lpg servisoch ani zobrať. Motor trápilo tiež čo tvoj, chudobná zmes misfire na všetkých valcoch.
Dal som komplet zrepasovať systém no potom sa to objavilo znovu, tak som sa nasr a kúpil som kabel k LPG, stiahol software a naučil sa s tým robiť.
Skúšal som teda upravovať lpg mapu voči ecu motora a išlo to fajn. Jazdil som väčšinou tak, že som vyjazdil lpg a potom niečo na benzin. Pamatam, že som dával cca 15%+ na hodnoty voči benzínu. Nie som technik lpg, ale tiež som bol bezradný. Možno nech sa vyjadrí aj Hatiar zo Zv.
Ale lpg proste japoncom a pod. nesedí. Už len kvôli makkym sedlám ventilov. Pri tej Mazde2 sa ti asi neoplati odpáliť ventily a celkovo príslušenstvo motora. Prímaz ventilov tam asi tiež nieje?
deltoro5784
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.09.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deltoro5784 »

Mám odjazdené na LPG Vialle kvapalná fáza v Mazde 6 GH 44 tisíc km a check engine som mal iba raz po natankovaní asi zlého plynu, inak bez kontrolky. Takže aj japonci vedia jazdiť na LPG.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: danielgladis701 a 6 neregistrovaných