vynechava mi jeden valec

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maros66612
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.02.2008 10:35
Zdieľať na Facebook

vynechava mi jeden valec

Príspevok od používateľa maros66612 »

mam problem ze my obcas vynechava jeden valec ide to asi takto: ked nastartujem a je motor este studeny tak ide dobre ale ako nahle prepne na plyn jeden valec vynechava, ked prepnem rucne auto na benzin vynechava aj na benzin ale ked vypnem auto s klucom a nastartujem na bezine a necham zapli benzin ide dobre, keby som prepol na plyn tak zacne vynechavat, ale ako nahle sa zohreje motor az na 90 stupnov nastartujem znova na benzine prepnem potom na plyn a auto ide uz normalne, viete mi niekto poradit?
ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

tipnem ze sa jedna o oplacky motor ecotec?
BMW 218d Grantourer
Opel Corsa 1.4 Easytronic
maros66612
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.02.2008 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros66612 »

BMW X5 motor 3.0i
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Konkrétnu vec určite nik nemá šancu,na to tu je nula informácií,ale predpoklad je v komunikácii dvoch systémov.Niečo v prepnutí a odstavení/zapnutí druhého systému koliduje.Merať,nič iné nepomôže,iba informácia čo vypadne keď nastal problém.Až z tej myšlienky sa dá vychádzať
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

mansell napísal:ten motor neznasa plyn.to je to vase setrenie chcem bmw benzin a cele to znehodnotim alebo poseriem s plynom.
:::

Choď do DE , postav sa na benzinku a SLEDUJ s akými autami
chodia NEMCI tankovať plyn .

Aj NEMCI su padnutí na hlavu podľa Teba,ked chcú šetriť vydavky na jazdenie ??
Jimmybz
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 27.09.2006 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jimmybz »

Zdravim,riesil som identicky problem na mojom aute a pomohlo mi prehrat soft v riadacke na plyn,od vtedy pokoj
maros66612
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.02.2008 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros66612 »

ja si tiez myslim ze to bude asi tou riadiacou jednotko plynu dam to odpojit od plynu a vyskusam ci to bude robit aj ked tam nebude plyn pripojeny, alebo ze by som to dal hned preprogramovat?
maros66612
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.02.2008 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros66612 »

na traposiny sme tu neni zvedavy nie sme na pokec.sk!!!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mansell napísal:pocuvaj laco 1871 nemec na ozajstny plyn ,ozajstny benzin, ozajstny splynovac a servis a nemec nekupuje vydojene bmw a potom po 300 000 km dam plyn lebo idem setrit.zabudas ze sme na slovensku tu je vsetko odpad od auta po benzin a plyn ci uz servis tu je skratka druha trieda :40bd: mudrlant
Ja mám skôr dojem , že niektorí užívatelia sú tu ako zo 4tej cenovej.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lpg-zvolen
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 14.08.2012 14:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lpg-zvolen »

to mansell -- ty si druhá trieda, k nám chodia aj nemci na servis, len aby si bol v obraze....
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Dobrí téma, šašovia zasa nemôžu prekúsnuť, že iekto má BMW a jazdí s ním za toľko ako oni so svojimi trapnými TDi :40bd:

Detičky, na plyn som mal dve BMW. Najazdil som asi 240 000 s prvým (z toho asi 200 000 na plyn, nemal som ho od začiatku), a 140 000 s druhý (z toho 140 000 na plyn, dal som ho tam hneď v prvý deň).

Závady:
- pri prvom to bol ešte podtlakový systém, takže vždy keď sa začínala alebo končila zima, musel som pootočiť jeden šróbik o pol otáčky. Raz som musel vyčistiť sanie, asi raz za dva roky splynovač. Raz sa na ňom menili membrány či čo to, lebo to auto som mal dlho, ako je mojim zvykom.
- pri druhom aute som mal tiež najprv podtlakový systém. Dochádzalo ale ku spätným zášľahom do sania, ktoré mi časom zlikvidovali "váhu vzduchu" a musel som kúpiť novú. Auto išlo normálne, len nemalo maximálny výkon, čo mi na okruhu trochu vadilo :d :D Po zmene LPG na sekvenčné vstrekovanie ide všetko ako má, za tie roky som menil len jedno čido teploty za pár korún, lebo kvôli nemu sa na LPG prepínalo až pri 80 stupňoch.

Takže si to zhrňme:
Najazdil som 340 000 km na LPG. Presnú úsporu ťažko vyčísliť, lebo plyn stojí asi polovicu toho čo benzín, ale boli aj časy, keď stál iba tretinu ceny benzínu a trvalo to hodne dlho. No nech nežerem, nech je priemerná spotreba tých áut 10 litrov, priemerná cena benzínu za tie roky 1 euro. Za tie km by som minul na benzín 34 000 eur, vďaka LPG to bola polovica. Ušetril som teda cca 17 000.- eur. Bolo to samozrejme viac, zaokrúhľoval som všetko v môj neprospech, ale dobre, nech to bolo "len" tých 17 000.
Náklady boli :
- 1000 eur prvý splynovač
- 800 eur druhý splynovač
- 1000 eur sekvenčný splynovač (ceny išli medzitým dole)
- 350 eur váha vzduchu
- 100 eur za servisy (to som ale strašne prehnal)

Ak niekto nepochopil ani teraz, tak je mi to naozaj ľúto. Nevidím nijakú frajerinu v tom tankovať za 1,45, keď môžem tankovať za 0,72. Nejde tu o to, či si to môžem dovoliť alebo nemôžem - socka nie som, ide tu len o zdravý rozum.

Pred pár mesiacmi som kúpil žene na jazdenie do práce E90 320i s priamym vstrekom s tým, že ak bude spotreba ako udáva výrobca, kašlem na plyn, lebo do priameho vstreku je zatiaľ dosť drahý a ani spoľahlivosť nie je bohvieaká. Ak by ale bola spotreba vysoká, dám tam plyn aj napriek cene zariadenia.
Keďže spotreba je zatiaľ v pohode do 8 v meste (TDi chlapci zasa nebudú veriť, ale to tu nemienim rozoberať, ja proste nekecám), plyn neplánujem.
Keby ale začali ten systém robiť aj iní výrobcovia a doriešili by sa súčasné problémy, kľudne ho tam dám.

Možno je pre niekoho tá predstava, že natankuje za 40 plnú nádrž a jazdí s tým mesiac na dobrom aute desivá, ale ja s tým dokážem žiť :d :D
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

lpg-zvolen napísal:to mansell -- ty si druhá trieda, k nám chodia aj nemci na servis, len aby si bol v obraze....
Aj dnes bol jeden
rastislav-pista
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.09.2023 19:34
Zdieľať na Facebook

vynechávanie valce

Príspevok od používateľa rastislav-pista »

Servus mám taký problém že my valce vynechávajú a strela my do výfuku na voľno bech keť je studený motor normále nestrela do výfuku ani valce my ne vynechávajú aj výkon v poriadku ale keť sa rochreje motor pri 10km 15km my us strela do výfuku aj výkon Stráca aj valce vynechávajú. Zapaľocacie sviečky som vymenil aj rozdeľovacie káble.Medzi nich keby niečo skratovalo abo iskrilo abo praskalo medzi zapaľovanie svičkamy medzi ticho miestach .a keť pridávam tak keby ho dusilo a to počuť cez výfuk . Aj tedy my vynechávajú valce keť richlo akceleruje a dusi motor .a keť stlačam plynový pedál citlivo tak nič .
Zduchovovy filter čisty .A zabudol som a nič ne ukazuje chybu any check motora.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných