Výmena obrysových svetiel

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Výmena obrysových svetiel

Príspevok od používateľa megosvk »

KeĎže mi chcípla žiarovka na obrysovom svetle, chcel by som ju vymeniť. Ale chcel by som tam dať LED s päticou T10 a keby sa dala farebná... je to proti zákonu, či je to v pohode? Momentálna farba žiarovky je žltá, ktorú ale takmer úplne prebije xenon.

Vozidlo: Civic 8G 2.2ctdi, 2007
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Je uplne jedno ake je to auto.Vyhlaska a aj ked si sa ucil na vodicak je jasne napisane obrysove svetla bielej farby.Na tych xenonoch mas aj gyra alebo len tak domontovane?
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Xenony sú od výroby. Ak "Gyra" znamená toto, že po zapnutí sa automaticky nastaví výška, tak áno, mám to. Obrysovky mám ale žltej farby od výroby. Ja som s vozidlom nič nerobil, okrem nálepiek a pod. Ešte som na ňom okrem olejov a gum nemenil nič.

Na vodičák som sa učil pred iks rokmi, vtedy také bludy neboli v zákone, alebo sme sa ich neučili...
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

A čo toto? Tiež porušuje zákon?

http://www.ebay.com/itm/112118796950?_t ... EBIDX%3AIT
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

megosvk napísal:Xenony sú od výroby. Ak "Gyra" znamená toto, že po zapnutí sa automaticky nastaví výška, tak áno, mám to. Obrysovky mám ale žltej farby od výroby. Ja som s vozidlom nič nerobil,
Tie xenony mas potom legalne.Ale na oranzove obrysove svetla musis mat vynimku zapisanu vo velkom technicaku.Aj to si neviem predstavit kedze u nas su predpisane oranzove smerovky.Nemas v tej elektrike chaos?Ja mam vynimiek asi 15.Ako na zachranarske auto mozem nan navesat okrem modrych a cervenych majakov vsetko.
A oranzove obrysky su povolene len ako oznacenie max.vysky auta alebo ako maju autobusy na boku koli dlzke.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Nie sú oranžové. S´žlté ako každá normálna neLED a nehalogen žiarovka. Neviem o tom, že by som mal v TP nejaké výnimky ohľadom svetiel... vieš sa mi ešte vyjadriť k tým svietiacim ventilkom?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Tie svietiace ventilky su hlavne urcene na bicikel ktory z boku nie je v noci vidiet.
V ziadnej vyhlaske sa nic nepise o neonoch pod autom o svietiacich ventilkoch a podobne.Na to je na aute predpisane osvetlenie.
Ak pojdes na tuning zraz v uzatvorenom areale,domontuj si aj nemozne a pozapinaj.
Na tuningzraze dajme tomu,ale na ceste to vyzera ako ked idu kolotocari,komedianti a rumuni na mlatacke :4012:
samsoon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.04.2017 11:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samsoon »

podla mna kolotocarina uz davno nie je v mode a je jasne ze s takym osvetlovacom nemas co robit na ceste no povedzme si narovinu ted ked je nejaky zraz uz pred vchodom cihaju policajti a odstavuju si auta takze ak chce niekto prist o TP tak len smelo do toho
marcon
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.03.2017 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcon »

kolotocarina to boli kedysi casy a tak niektore nahrady svetiel sa este daju ale niektore to je fakt cista katastrofa a co je horsie ze ludia do toho idu dobrovolne
Napísať odpoveď

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní