1.9 TDi 66 kW- ťahanie obytného prívesu

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

NIZZNIK
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

1.9 TDi 66 kW- ťahanie obytného prívesu

Príspevok od používateľa NIZZNIK »

Pozdravujem všetkých, ktorí by vedeli pomôcť s vhodnou voľbou úpravy výkonu motora. Chcem ho v letnej sezóne využívať na ťahanie prívesu o hmotnosti zhruba 650 kg a tak ma zaujímajú vaše názory, akým spôsobom upraviť výkon, aby mal motor aj akú-takú rezervu a pri jazde do kopca zvládal ťah bez toho, aby som obmedzoval plynulosť premávky. Väčší intercooler, turbo, príp trysky, alebo chip? Aká cesta je "najschodnejšia"?. A k tejto problematike ešte pružiny na zadnej náprave. Bolo by vhodnejšie vymeniť ich za tvrdšie? Ďakujem za radu a pomoc každého, kto sa vyjadrí k téme.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tvrdsie pruziny na zadnej naprave ? kolko mas dovolene zatazenie na gulu ? :41c2: naloz spravne vozik, nebudes mat pocit, ze sedis zadkom na zemi :41c2:

vozik ma aku maximalku, ze brzdis s 90PS DIZLOM premavku ? :41c2:
prevodovku vies pouzivat ? :41c2: vacsina dizlov jazdi do supersportovych 2000 rpm, kde mas tak 40-50 konikov, skus pouzit obcas aj ten zbytok :zg282:, za 4,25694 litra ale samozrejme nepojdes lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24985
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne to som chcel napísať,zaťaženie gule je max 50 kg !!!
Brzdenie premávky ...pri dnešných limitoch ?!
Z Kladna som ťahal prepravník z ďalším autom Galaxi 66 kW a rozdiel ani časový medzi prázdnym a plným vozíkom nebol.Ako by ho vzadu nebolo,na pár miestach na D1 šiel do stúpania o rychlostný stupeň menej,ale bez problémov z rýchlosťou.Výsledná spotreba po cca 1200 km na úrovni 6,5 lt
NIZZNIK
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NIZZNIK »

Ďakujem za pomoc a radu zo skúsenosti a tým aj ušetrené € na výdaj za prakticky nepotrebné úpravy výkonu či pružín.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných