Odstánenie katalizátora

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

darkknight napísal: Moj kat. je taktiez pred smrtou, no este jazdim, pretoze sa neviem rozhodnut co s tym.
- Nový stoji nie 200 ani 300 eur - je to poriadna palka.
- Univerzal vraj nemam davat budu s tym problemy.
- Vybrat ho celkom vraj tiez nie, budu problemy.


Nemôžeš sa orientovať len podľa ceny, ktorú ti povedia vo VW, u nich kupujem diely len keď už naozaj nie je iná možnosť, aj to vtedy obvykle idem do škodovky, predajú mi to isté ale o 15 - 20% lacnejšie.
Ako príklad uvádzam moje auto – katalyzátor sa mi vysypal, keď išiel motor naozaj len chvíľu na 3 valce, nejako som vtedy nedocenil aké problémy si tým spôsobím.
Vo VW mi oznámili že 1700 euro za originál nový katalyzátor keď donesiem pôvodný. Keďže ten už nemám, tak vraj 2500 euro.
Najprv mi tam mechanik namontoval nejaký lacný katalyzátor podľa jeho mienky vyhovujúci (akú mala, takú dala), za pol roka sa vysypal. Dal som tam teda nedávno síce neoriginálny, ale teda určený na konkrétne moje auto od dobrej výfukárskej firmy, za 230 euro, aj to sa kurier pri dovoze divil že aký drahý katalyzátor. No uvidíme koľko vydrží, som však zmierený s tým že menej ako originálny. Bez neho však motor išiel do núdzového stavu.
Ako som teda postupne vysledoval, všelijaké univerzálne katalyzátory sú lotéria, pretože keď má človek smolu, tak sa mu môže stať, že kúpi „katalyzátor“ kde aktívna vrstva drahého kovu na keramickej voštine bude taká slabá, že katalyzátor po krátkej dobe stratí účinnosť, t.j. prestane plniť svoj účel. Pravdepodobne aj nosná keramická mriežka v tom plechovom obale nemá tú výdrž ako by mala v originálnom katalyzátore.
Čítal som nedávno nejaký test v ČR, dosť biedne tam dopadli poľské katalyzátory, aktívna vrstva tam vraj bola dosť tenká.
Ale zase každý si musí zvážiť, či mu stojí za to dať mnohonásobok ceny za originálny výrobok, alebo to risknúť s lacnejším výrobkom.
darkknight
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.11.2012 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa darkknight »

Ja nemam absolutne žiaden problem s vykonom. Ziadna strata ani 3 valce ani nudzovy rezim. Dokonca som bol minuly tyzden na EK a presiel som v pohode. Rok mi svieti kontrolka. Take zvlastne. Lambda sondy su OK.
Teraz ma napadlo, či by som rovno nekupil nejaky sportovy vyfuk jemne ladeny tym padom tam je aj ta cast namiesto katalyzatora. Vychadza to na moj typ auta cca 500 eur.
darkknight
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.11.2012 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa darkknight »

uva0944710873 napísal:Prečo si si kúpil auto, na ktorého servis nemáš prostriedky?
Kedze netrpim deficitom IQ, zhodnocujem vsetky alternativy. Urcite je lepsie sa poradit s niekym kto sa tomu rozumie, ako minut len tak liter a o mesiac zistit ze zbytocne.
Asi tolko...
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Zaujímavé ako mohlo auto so svietiacou kontrolkou v pohode prejsť emisnou. :41c2:
darkknight
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.11.2012 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa darkknight »

Pamat zavada bola vymazana. Trva to nejakych 200 az 300 km podla stylu jazdy kym znova zasvieti.Pripomienok vela, ale poradit nikto.. Snaha bola :)

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných